streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodSlovensko-maďarské vzťahyJasná voľba - Voliť! Pravidelná relácia Národná identita v Slobodnom vysielači.

Jasná voľba – Voliť! Pravidelná relácia Národná identita v Slobodnom vysielači.

Účasť voličov vo voľbách do NR SR v roku 2020 bola za posledné tri volebné obdobia najvyššia, zúčastnilo sa ich vyše 66 %, čo je viac ako 2 milióny 800 tisíc voličov. Menšinové maďarské politické strany (Most, MKS – Maďarská komunitná spolupatričnosť) volilo 5 %, čo je jedna z najmenších podpôr za posledné tri voľby. Výsledky účasti voličov za posledné tri obdobia naznačujú, že čím vyššia účasť voličov, tým reálnejšie sa prejavuje národnostný pomer obyvateľstva. Ďalším faktorom malej voličskej podpory menšinových strán je nejednota strán a tým roztrieštenosť voličských hlasov, resp. podpora iných politických strán. Na úspešný výsledok vo voľbách v prospech konzervatívnych strán je potrebná čo najvyššia účasť voličov orientovaných na národné, sociálne, kresťanské a tradičné hodnoty. Tým by sa väčšina obyvateľov zmýšľajúcich konzervatívne mohla vyhnúť progresívnej vládnej moci, zákernému umelému a nebezpečnému navyšovaniu menšinových práv na úkor suverenity Slovenskej republiky a na úkor väčšiny. O konkrétnejších možnostiach čo najlepšieho výsledku pre slovenské kultúrne hodnoty vo voľbách 30. septembra 2023 sa budú rozprávať hostia relácie.

1 KOMENTÁR

  1. Pán Ťapák to povedal jasne a veľavravne:-Čo som urobil ja ? 30. sept. sa preukáže, či sme životaschopný národ, či si zaslúžime slobodu, lebo tá sa podľa J.M.Hurbana polieva aj krvou a to by bola tá posledná možnosť. Ako je to so slovenskou omladinou? Koľko politických strán a ako majú zakomponovaný a rozpracovaný program pre školstvo? Mám na mysli š k o l s t v o !
    To je výchova a vzdelávanie.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň