nedeľa, 23 júna, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Ďakovný otvorený list vláde SR a jej prisluhovačom

Ďakovný otvorený list vláde SR a jej prisluhovačom

30.1.2021 Branislav Čech

Vážený pán premiér, vážení členovia vlády SR, ostatní…

Úvodom nechcem nechať nikoho na pochybách a musím uviesť, že moje slová sú úprimné – sarkazmus v nich nehľadajte a nenechajte sa pomýliť.

Úprimne vám ďakujem, že každým dňom stupňujete otváranie očí väčšine rozmýšľajúcich ľudí a utvrdzujete nás v tom, že politika sa dotýka každého z nás. S istotou môžem napísať, že väčšina tých, ktorí sa parlamentných volieb nezúčastnili, alebo volili vás, trpko oľutovali. V budúcnosti pôjdu k volebným urnám s pudom sebazáchovy, aby sa súčasný stav v SR už nikdy neopakoval. Sami iste viete, že vy ste vo vláde poslednýkrát a chcel by som veriť, že vaše volebné obdobie nebude trvať ešte 40 rokov.

Ďakujem I. Matovičovi, ktorý vyhlásil, že policajti, ktorí použijú proti vlastným občanom vodné delo, gumové projektily a slzný plyn si zaslúžia najvyššie tresty a ich vrcholní predstavitelia tak isto. Ďakujem mu tiež, že sa v priamom prenose po celoplošnom testovaní priznal k trestnému činu nátlaku za krízovej situácie a podľa § 192 Trestného zákona mu hrozí až doživotie.

Ďakujem Igorovi a Borisovi za to, že nás chceli presvedčiť, že za plagiátorstvo vládnych predstaviteľov sa stačí ospravedlniť. Borisovi osobitne za prezentáciu svojej sexuálnej zvrátenosti. Tým sme si uvedomili, akí predstavitelia reprezentujú súčasnú slovenskú politiku.

Ďakujem „orgánom SRZ“, že pred kamery poslali svojho hovorcu a vyhlásili druhé SNP – opäť riadené spoza hraníc a založené na nútenej mobilizácii občanov. Rovnako ako prvé, tak aj toto druhé prinieslo Slovenskej republike veľké materiálne i ľudské škody.

Ďakujem „Ministerstvu propagandy“, že miesto upokojovania situácie a šírenia osvety v predchádzaní ochoreniam každodenne bombarduje spoločnosť číslami o mŕtvych, o dôležitosti prekrývania horných dýchacích ciest rúškami, alebo inou tkaninou bez normou stanovenej technickej špecifikácie a tým poukazuje na absurdnosť samotného opatrenia. Ďakujem, že peniaze, ktoré majú byť využívané na finančnú pomoc zdravotníkom a vybavenie zdravotníckych zariadení, vyhadzuje na vymývanie mozgov.

Dvojnásobne ďakujem, že Ministerstvo propagandy presadzuje plošnú vakcináciu ako jediné možné riešenie proti ochoreniu COVID-19. Účinnejšie ste už ľudí proti sebe ani nemohli vydráždiť.

Ďakujem hlavnému hygienikovi, že necháva zo seba robiť užitočného idiota a necháva sa zneužívať na vydávanie vyhlášok a opatrení, ktoré sú v rozpore s Ústavou SR, ostatnými zákonmi SR a medzinárodným právom.

Ďakujem všetkým „odborníkom“, ktorí sa vyjadrujú k ochoreniu COVID-19, že nás svojimi jednostrannými a účelovými vyjadreniami prinútili hľadať súvislosti a prepojenia na farmaceutické firmy, ktoré v minulosti štedro sponzorovali ich mimovládne organizácie alebo iné podnikateľské zámery.

Ďakujem J. Naďovi, ktorý od počiatku svojho pôsobenia dokazuje svoju oddanosť (nie Slovenskej republike) a momentálne začína proces zaobstarávania rádiolokátorov pre Ozbrojené sily SR za takmer 150 miliónov eur a to v čase extrémneho zadlžovania Slovenskej republiky.

Ďakujem R. Mikulcovi, ktorý zdegradoval Políciu SR a posiela svojich najlepších v plnej zbroji, aby vyšetrovali  porušovanie protizákonných vyhlášok a nariadení, miesto riešenia skutočných trestných činov.

Ďakujem „Ministerstvu pravdy“ a M. Kolíkovej, že evidentnú zodpovednosť za smrť M. Lučanského prešla necitlivým divadlom a primitívnym presviedčaním televíznych divákov o svojej nevine a tým nás opäť nútila hľadať skutočnú pravdu.

Ďakujem ministrovi holičstva/obuvníctva, ktorý prinútil rodičov rozmýšľať nad alternatívnym vzdelávaním svojich detí, ktorí nechcú nechať svoje deti v školách mučiť.

Ďakujem R. Sulíkovi za divadlo, ktoré predviedol hrou na dobrého a zlého a nechal si bez zaváhania na svoje konto pripísať stratu 4000 ľudských životov.

Ďakujem všetkým mediálnym prostitútkam, že ukazujú svoju pravú tvár, keď poslušne hrajú v  spravodajstvách divadelné predstavenia bez ohľadu na objektívnosť a platné zákony. Ďakujem RTVS, že zrušila reláciu Reportéri o Krčméryho škole a vydávaní pochybných akademických titulov. Ďakujem televízii TA3, ktorá v priebehu 3 dní interpretovala 4 úplne odlišné verzie udalostí okolo zranení M. Lučanského zo dňa 9.12.2020.

Ďakujem všetkým cenzorom elektronických médií za ich totalitné praktiky, za nastavovanie vyhľadávacích algoritmov zvýhodňujúcich „tie jediné správne informácie“, za rušenie účtov sociálnych sietí a videokanálov.

Ďakujem politickým mimovládkam, že teraz, keď majú kričať o porušovaní práv, ktorých sa evidentne dopúšťa celá vláda SR, dostali náhle sivý zákal, ohluchli, stratili dych a tým dokázali svoju zbytočnosť.

Ďakujem vám všetkým úprimne ešte raz, že nás nenechávate chladnými a každým činom nám pomáhate približovať sa k dňu, kedy začneme naplno využívať článok 32 Ústavy SR a postavíme sa na odpor proti systému, ktorý je na kosť prehnitý. To, čo sa predchádzajúcim vládam nepodarilo za desaťročia, vám sa podarilo za necelý rok.

Prosím, neprestávajte v konaní svojich užitočných skutkov, pretože existujú medzi nami ešte aj takí jednotlivci, ktorí sú presvedčení o vašej morálnej čistote, bezúhonnosti a spravodlivosti a nedokázali ste im, že vy ste vyvolení a predurčení na dosiahnutie dna, od ktorého sa konečne odrazíme.

S pozdravom,

za Združenie slovenskej inteligencie – Branislav Čech, 30.1.2021

39 KOMENTÁRE

 1. Pekny den, gratulujem a zaroven Vam dakujem za Vase uprimne myslienky a slova za nas vsetkych adresovane tym spravnym osobam. Uz sme naozaj unaveni zo vsetkeho co sa tu deje. Ako keby kazdy kazdeho nenavidel.
  Prajem vela uspechov, Lalikova

 2. Pekne ste to napísali,vymenovali ste pár veci čo vás napadlo(na viac ste si nespomenuli) nevadí, ďakovať nikdy nie je zle! Je pravda že ináč stačí keď každi z nás robí Svoju prácu zodpovedne na svojom mieste! Lebo niekedy potom keď sa veľa hovorí,ďakuje, preháňa človek zbytočne! A tedy sú to len keci,keci a keci…..a ako sa hovorí „skutek útek“! Pravda to je zase ďalší prípad! Nuž veľa zdravia nám všetkým, a spojme naše sily ….lebo momentálne covid-19 je spoločný nepriateľ! Okrem toho že nás bez výberu stranictava a rozmýšľania posiela do hrobu ešte nás.aj rozhada a rozdelí! Mali by sme to uvedomiť, že žiadne hľadanie sa teraz (nikdy) nepomôže! Chcel by som mať ako obyčajný občan( platiteľ)“daní taký.pocit že rovnako ako Vládne strany, aj opozícia…prvom rade sa staráte o naše zdravie ,čo ste nám občanom sľúbili! Žiaľ ale a prečo ten list píšem, ako výkrik tých obcanov..,ktorých nikto nezastupuje….ale vydime že van Oto Mila opozícia vôbec, vôbec neide! Necítime že by ste niekde pomohli tým ktorí to robia! Vládne strany sú povinné,aj robia! Opozícia len kritizuje…..pomôžte,pomôžte! Teraz to horí, to treba hasiť! Vy chcete ešte väčšiu kalamajku, zhodiť vladu, to pomôže na pandémiu? To je teraz prvoradé..,…stranícke výhod y……! Premyslite hoci kto to bude čítať, či politik či teoretik či mysliteľ….najprv zachráňme život! Potom delme koryst.

 3. Plne súhlasím s otvoreným listom!! Je to debilné svinstvo čo robí táto vláda na čele s magorom Matovičom!! Patria za mreže väzníc a do blázinca!!!!

 4. Z celej svojej mysle sa pripájam k podstate tohoto ďakovného listu. Myslím, že bude správne, keď to bude otvoreným listom pre všetkých vládnych predstaviteľov vrátane hlavy štátu.

 5. Tak ako vzdy:Najvacsia vlastizradna zmija Caputova odignorovana!!!!!!
  Nevadi,ze mesiac vysvecovala palac farbami fasistickej bieloruskej vlajky,nevadi,ze odmietla vyvesit ciernu vlajku na pocest generala Lucanskeho,nevadi,ze pouzije kazdu prilezitost sirit nenavist k Rusku,nevadi,ze neotvori usta ,ked ide o Slovensko,ci sloven
  sku hymnu,ci oslovuje Slovensko ako TUTO krajinu,nevadi,ze propaguje vakcinaciu a testovanie,nevadi,ze je to Sorosovska fasisticko-liberalna manipulatorka,nevadi,ze od juna 2019 prenasleduje obcanov na FK Caputovej cenzurna cata,nevadi,ze sa nezastane spravodlivosti,nevadi,ze za jej posobenia detom ukradli pravo na vzdelanie,zakazali spievat,ci cvicit,ci dychat vzduch-skratka mam dost tychto pripecenych muzov,ktori nechavaju neustale zmiju preklznut a neuvedomuju si ,ze je tu:Caputovej fasisticka vojensko-policajna diktatura!!!

 6. Pridal by som ešte poďakovanie pani prezidentke, za to, ako sa horlivo zastávala úbohých demonštrantov v Bielorusku, ale nejako jej uniklo, že v jej krajine strieľali policajti do jej občanov a ona mlčala…

 7. Dobrý deň!
  Tento list by sa mal podpisovať ako CHARTA 21 a hromadne posielať všetkým menovaným na ich úradnú adresu. Bude to mať isto menší účinok ako plné ulice, ale budú to mať čierne na bielom.

 8. Pan Branislav, pekne a pravdivo napísané, ale túto vládu to aj tak nezaujíma, robia posluchačov par zvhrlikom, ktorí chcú ovládnuť svet a vidia len svoje zisky a je im jedno že Slovensko a jeho ľud položili na kolená. A ešte sa tomuto listu budu smiať, je to smutné…

 9. zdruzenie slovenskej inteligencie by sa malo knecne pozberat a zdruzit okolo seba co najsirsiu verejnost, lebo ak to pojde takto dalej, je mozne ze cesty spat nebude

 10. Ďakujem za vyjadrenie, ktoré pocitmi ako ste popísali zdieľame a ako občania cítime negatívne dosahy na živote nás a našich detí. Vrele ďakujem.

 11. Pán Branislav Čech, krásny a pravdivý list ste napísali, klobúk dolu pred Vami,len škoda že nemáme vo vláde takých ľudí ako ste vy, držte sa a prajeme Vám veľmi veľa šťastia a ďalších pravdivých článkov, pekný večer Vám Prajeme spozdravom ostáva Gabika.

 12. Pár riadkov za 11 mesiacov ťažkého boja so vzniknutú situáciou. Vyplienena, vypálena a rozkradnuta krajina k tomu celosvetová pandémia s neznámou pliagou, na ktorú nemá zatiaľ nik zaručený liek.
  Keby si začal písať iba posledné dva roky rozkradacky a papalaské činy bývalej koalície Smer, SNS, Most, pod vedením Pelleho hneď po odovzdaní jeho moci, doteraz by si neskončil.

 13. Tento list by sa mal podpisovať ako CHARTA 21 a hromadne posielať všetkým menovaným na ich úradnú adresu., v neposlednom rade aj prezidentskej kancelárii.

 14. Pán Ľupták, nemusíte to čítať, keď sa Vám to nepáči. Hľa demokrat (ktorý nerešpektuje právo iného na názor). Môžete ísť na Matovičové statusy, tomu dáte určite za pravdu a budete ho zbožňovať. Porozmýšľajte na sebou, aby Vaše postoje a Vami podobnými neprerástli v nenávisť a nedaj bože k fyzickým konfliktom. Už len to by nám v tejto situácii chýbalo. Agresia, arogancia je v súčasnej dobe na strane vládnej koalície. A ak sa vyskytne aj na strane opozície rovnako ju my slušní ľudia odmietame (nie sme totožní s tými, čo v minulosti na Slovensku békali „za slušné Slovensko).

 15. Podpisujem sa pod list a ako P.S. pripájam,že koalícia aj opozícia zabúda na to najdôležitejšie: na naše DETI!!! Toto väzenie ich trvalo negatívne poznačí, za chvíľu budú dospelé a bumerang sa nám vráti…

 16. Nechápem, asi „Vy “ všetci ste naj…..Ľahko sa kritizuje, vždy tí druhí robia všetko zle, nechápem, čo vlastne chcete, vrátiť sa do starých čias…

 17. Ešte prosím, adresovať aj zopár slov pani „prezidentke“ a teraz celkom vážne – zradkyni národa, čo je trestné. Pomaly sa dúfam poprebúdza tento národ a povstane za svoje normálne ľudské a hlavne Božie práva – ako práva slobodnej ľudskej bytosti, ktorou človek je. Je to jeho výsostné právo a povinnosť pre zachovanie SVOJHO NÁRODA.
  Všetky zduženia, skupiny…..odborné, záujmové…. na všetkých úrovniach zjednoťme sa, od tých parlamentných sa ničoho v prospech občana – ich chlebodarcu nedočkáme. Držme si palce – v jednote je sila a tej sa bojí každá moc. Ďakujem pekne za otváranie očí.

 18. Áno , muselo to prísť – je to titul básnickej zbierky šikovnej inteligentnej mladej autorky. Odporúčam prečítať, stačí titul zadať do googl-u. Vlastne mi ide o iné – o budúcnosť , kvalitu života mladých a ich detí, Som dôchodkyňa – pracovala som duševne a myslím si, že sa nemýlim, ak za všetkých nás uvediem, že sa cítim na periférii spoločnosti. Idú nás teraz chrániť – vakcínami, o ktorých veľa nevieme. Liečba nás chorých /aj mladých/ je podmienená rozhodnutím zdravotných poisťovní o poskytnutí kvalitnej liečby. Máme ministra zdravotníctva – kresťana /myslím úprimne/ . Nerozumiem mu, neviem koľko pravdy je v informáciách, ktoré sú nám podsúvané a to vo všetkých oblastiach . Globálny svet, globálne vyučovanie, globalizácia ako taká. K tomu globálna politika a výsledky už sú jasné. Vytratila sa úcta k človeku, úcta k životu. Som stará a bojím sa o budúcnosť vnúčat. Kým sa nevrátime k skutočným koreňom, nezačneme rozmýšľať- zdravým a aj trochu sedliackym rozumom , nebáť sa a nekradnúť, nič sa neudeje. Aj skúsenosti starých poctivých rodičov , dedov majú čo povedať novodobej inteligencii. Rúcajú sa naše základy. Aj keď sa to tak nejaví – umierame ako národ. Nedopusťme to.

 19. Výborne! Tento list som poslala všetkým koho poznám a stále ho zdieľam. Je napísaný aj za mňa, aj keď nie som pod ním podpísaná, tak sa k nemu pripájam aspoň takto.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň