sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Kníhkupectvo Svojeť sa stalo cieľom vandalov

Kníhkupectvo Svojeť na Dunajskej 18 v Bratislave už mnoho rokov ponúka hodnotnú a zaujímavú literatúru priaznivcom slobodného myslenia. V noci zo 17. na 18. 1. 2023 sa stalo terčom útoku bezohľadných vandalov. Podľa fotografií z nasledujúceho dňa sa dá konštatovať, že hlavným cieľom bolo spôsobiť majiteľke obchodíku čo najväčšiu škodu. Našťastie kvôli zamrežovanému výkladu, ktorý im zabránil vo vstupe do predajne, sa im nepodarilo svoj zámer v plnej miere uskutočniť.

Kníhkupectvo je známe tým, že v ňom nájdete zväčša publikácie sympatické národne cítiacej časti slovenskej spoločnosti, ktoré boli pravdepodobne dôvodom pre útok. Avšak svoju literatúru si tu nájdu aj priaznivci dejín, sci-fi i detskej literatúry.

Na mieste je otázka, či takéto agresívne konanie môže byť dôsledkom polarizácie spoločnosti, spôsobenej neschopnými politikmi, ktorých hlavnou metódou je vytvárať v spoločnosti čo najväčšie napätie.

Podľa medializovaných informácií, nápisov a obrázkov z „miesta činu“ sa zdá, že nejde o obyčajný vandalizmus, ale o cielený útok z ideovo-politickej nenávisti.

To by len potvrdzovalo doterajšiu skúsenosť, že totiž tí, čo najviac kričia heslá o tolerancii, inakosti, demokracii a slobode, sú v praxi najzúrivejšími odporcami týchto hodnôt.

V každom prípade, budeme veľmi zvedaví na výsledky oficiálneho policajného vyšetrovania. Tiež na reakcie z politických kruhov, vrátane tých najvyšších, ktoré radi zdôrazňujú svoju „citlivosť“ a „vnímanie“ každého násilia v spoločnosti. Veríme, že aj v prípade barbarského útoku na stánky kultúry a vzdelanosti tento jasne odsúdia a situácia nedospeje tak ďaleko, ako v hitlerovskom Nemecku, keď sa „závadná“ literatúra pálila verejne na námestiach…

Veríme, že tento odsúdenia hodný čin bude nakoniec vyšetrený a páchatelia vystavení na pranier celej spoločnosti. 

Ak máte radi literatúru s národ pozvihujúcou tematikou, navštívte a podporte práve kníhkupectvo Svojeť.

Viac si môžete pozrieť na videu:

Ďalšie informácie sa dozviete aj z článku:

https://www.hlavnespravy.sk/pravda-a-laska-vitazi-sokujuci-utok-protislovenskych-zivlov-na-male-knihkupectvo-v-bratislave/3018923

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)