štvrtok, 20 júna, 2024
spot_img
ÚvodAudioNárodná identita. Rozmach maďarského revizionizmu. (Záznam relácie z 1. 11. 2021.)

Národná identita. Rozmach maďarského revizionizmu. (Záznam relácie z 1. 11. 2021.)

5. 11. 2021. Napriek tomu, že menšinové maďarské strany nie sú zastúpené v NR SR, maďarský revizionizmus nespí, naopak, je mimoriadne aktívny. Najnovšie, s nehoráznou drzosťou si nárokuje rozhodovať o Matici slovenskej akýsi poslanec maďarskej národnosti za OĽaNO. Práve tento poslanec s extrémistickými iniciatívami podáva návrh zákona o Csemadoku, na základe ktorého bude toto občianske združenie prijímať pravidelný štátny príspevok! Budúci týždeň sa bude o novele rokovať v NR SR. V relácii budeme hovoriť aj o činnosti a pozadí tejto organizácie podozrivej z protištátnych aktivít.

V NR SR prednedávnom nenápadne prešli novely zákonov, ktoré posunuli o ďalší krok južné územia SR k nezávislosti. Menšinoví zástupcovia ohlásili vznik novej politickej strany – Aliancia s revizionistickým programom, najmä zrušením Benešových dekrétov a zmenou územno-správneho členenia v prospech iredentistických cieľov. Zároveň, u nás toľko vychvaľovaná politika a akčnosť maďarského premiéra Orbána zaútočili na pozemky SR.

Prečo sa žiadne štátne orgány v SR nevenuje sledovaniu revizionistickej činnosti menšinových strán a maďarskej politickej scény, prečo SR už dlhé desiatky rokov rezignuje na túto vážnu problematiku ohrozujúcu územnú celistvosť SR? V relácii budú hostia informovať o faktoch a súvislostiach menšinovo-maďarskej politiky, o ktorých sa takmer nehovorí.

1 KOMENTÁR

 1. S úctou k Vašej jedinečnosti!
  SL♡VANIA … „Hodnota Človeka !¡“ … zo Srdca …~ Z♡~ posielam tento pozdrav.

  Sme ešte štát či už len s.r.o. a ČIA ?
  ČR a SR sú už len s.r.o. ?
  TOTO sa už objavuje na viacerých miestach. ČAS UKÁŽE !!!
  TOTO JE ČO ?
  Zisťuje,overujte,pátrajte,posúvajte…..
  DNES sú zmätky v každej ľudskej činnosti…
  Je aj SR s.r.o. či LTD,korporácia….?
  Je čas tlačenia kapusty. Tak niečo nové nekvasené nam tu kvasí ?
  VIAC o TOM nižšie.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4769038356463658&id=100000726220973

  https://www.facebook.com/milan.s.kovacik/videos/2576363199165387/

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň