streda, 17 apríla, 2024
spot_img

Osobnosti ?

Z koľkých – aj umelecky silných osobností – na všetky strany trčí zježená slama odporu stotožniť sa s vlastným národom. Naopak, ako zmočená, ovisnutá slama z nich visí otrocká ochota zotročených tvorov túžiacich identifikovať sa s ktorýmkoľvek iným spoločenstvom, či aspoň s pachom zbytkov z jeho „stola sľubujúcich nádejí“.

         Len nie na našich vlastných nohách, len nie s našou vlastnou tvárou. Akékoľvek cudzie barly alebo masky sú im milšie, vzácnejšie. Sú pre nich hodné viac ako vlastná prirodzenosť. O kom je reč? No predsa – o „osobnostiach“ nášho verejného, kultúrneho, politického, hospodárskeho života. Vlastne, skôr živorenia  ako života „vďaka“ toľkým „osobnostiam“…

P.S. Zbabelosť nadaných talentom – či už prezentovaná uhýbaním pred zodpovednosťou hraním sa na mŕtvych chrobákov, mlčaním či skrývaním sa za nenáležité slová vtedy, keď treba hovoriť a hovoriť jasne a zrozumiteľne a najmä smelo, obetavo a statočne konať, z nás – inteligencie slovenského národa – nikto nezmyje. Najmä nie dejiny.

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň