streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Povinná vakcinácia proti COVID-19 ..... realita, alebo fikcia?

Povinná vakcinácia proti COVID-19 ….. realita, alebo fikcia?

Myslíte, že očkovacie preukazy na rozdeľovanie občanov prvej a druhej kategórie sú konšpiráciou? Zabudnime na to, akú predstavu o vedení Slovenskej republiky má súčasná vláda, pretože čím ďalej, tým viac jej predstavitelia dokazujú, že nie sme suverénnym štátom, ale len kolóniou. Takže pozrime sa na to, čo sa deje v okolitých štátoch a čo môžeme očakávať. Akú predstavu má Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)?

Alokačný mechanizmus pre vakcíny COVID-19

Dňa 9. septembra 2020 bola na oficiálnej stránke WHO zverejnená pracovná verzia „Spravodlivého alokačného mechanizmu pre vakcíny COVID-19 prostredníctvom zariadenia COVAX“

Spomínaný mechanizmus „ACT-Accelerator“ by mal rýchlejšie a efektívnejšie reagovať na pandémiu COVID-19 zabezpečením rovnakého zdieľania úspešnej diagnostiky, vakcín a liečby vo všetkých krajinách. Kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa je návrh a implementácia rámca spravodlivého prideľovania vakcín

WHO odporúča: akonáhle sa vakcína (vakcíny) preukážu ako bezpečné a účinné a budú povolené na použitie, všetky krajiny by mali dostávať dávky v pomere k veľkosti populácie, hoci spočiatku v zníženom množstve (pokrytie 20% populácie). To umožní každej krajine začať s imunizáciou obyvateľstva s najvyššou prioritou.

V druhej fáze by sa vakcíny naďalej zavádzali do všetkých krajín, aby bolo možné pokryť ďalšiu populáciu v súlade s národnými prioritami. 

V tejto pracovnej verzii sa okrem iného spomína že:

efektívna kontrola kovidu-19 bude vyžadovať trvalé opatrenia v oblasti verejného zdravia a prístup k cenovo dostupným, bezpečným, efektívnym a zaručeným kvalitným vakcínam… V čase písania tohto článku pre COVID-19 neexistuje žiadna účinná liečba…

Pozn.: Celá pracovná verzia dokumentu vzbudzuje dojem, akoby vakcíny boli nedostatkovým tovarom a vakcinácia najlepším riešením v dnešnej situácii napriek tomu, že médiá a samotné ministerstvo zdravotníctva nás denne obťažujú okrem iného aj počtami „vyliečených“… – len tak bez vakcín a bez účinných medikamentov…


Estónsko a WHO spoločne vyvinú certifikát digitálnej vakcíny na posilnenie vakcíny COVAX

WHO a Estónsko sa nedávno dohodli na spolupráci na vývoji digitálne vylepšeného Medzinárodného osvedčenia o očkovaní, čo je „inteligentná žltá karta“, ktorá má pomôcť posilniť účinnosť iniciatívy COVAX založenej na urýchlení vývoja a spravodlivého prístupu k vakcínam COVID-19.

Dohoda podpísaná medzi jeho excelenciou Jüri Ratasom, estónskym predsedom vlády a Dr. Tedrosom Adhanom Ghebreyesusom, generálnym riaditeľom WHO 5. októbra 2020, zahŕňa okrem očkovacieho preukazu aj spoluprácu v rámci celého radu projektov v oblasti digitálneho zdravia a inovácií. Patria sem globálny rámec pre medzinárodné zjednotenie údajov o zdravotnom stave a pokyny pre národné systémy elektronického predpisovania receptov a vydávania liečiv, ako aj Európska cestovná mapa pre digitalizáciu národných systémov zdravotníctva….

Pozn.:

„Inteligentná žltá karta“ už príznačnejší a symbolickejší názov ani nemôže mať….. šesťcípa žltá hviezda jej môže len ticho závidieť.


Softvérový nástroj umelej inteligencie na spracovanie očakávanej záplavy poškodení vakcínami COVID-19 a vedľajších účinkov označených ako „priama hrozba pre život pacientov“

Dňa 14.10.2020 vláda Spojeného kráľovstva zverejnila zmluvu verejného obstarávania na softvérový nástroj umelej inteligencie na spracovanie očakávanej záplavy poškodení vakcínami COVID-19 a vedľajších účinkov označených ako „priama hrozba pre život pacientov“

Obstarávateľ je MHRA – Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (Regulačná agentúra pre lieky a výrobky zdravotnej starostlivosti)

Celková hodnota obstarania (bez DPH): 1 500 000,00 GBP

Opis obstarávania:

MHRA urgentne hľadá softvérový nástroj Artificial Intelligence (AI) na spracovanie očakávaného veľkého množstva nežiaducich reakcií na vakcíny Covid-19, ktorý zaistí, aby sa zaevidovali všetky detaily nežiadúcich reakcií.

Vysvetlenie:

Z dôvodu mimoriadnej naliehavosti podľa nariadenia 32 ods. 2 písm. C) týkajúceho sa uvoľnenia vakcíny Covid-19 MHRA urýchlili obstaranie a implementáciu nástroja AI špecifického pre vakcínu.

Je to nevyhnutne potrebné – nie je možné dovybaviť pôvodné systémy MHRA tak, aby zvládli objem nežiaducich reakcií, ktoré budú generované vakcínou Covid-19. Ak teda MHRA nebude implementovať nástroj AI, nebude môcť tieto vedľajšie účinky efektívne spracovať. To bude brániť jej schopnosti rýchlo identifikovať akékoľvek potenciálne bezpečnostné problémy s vakcínou Covid-19 a predstavuje priamu hrozbu pre život pacientov a verejné zdravie.

Dôvody mimoriadnej naliehavostiMHRA uznáva, že plánovaný proces obstarávania programu SafetyConnect vrátane nástroja AI by sa zavedením vakcíny nedokončil. Vedenie k neschopnosti účinne monitorovať nežiaduce reakcie na vakcínu Covid-19.


Postup pri núdzovom použití vakcín

Procedúra WHO pre zaradenie na zoznamy núdzových použití (EUL) je postup založený na vyhodnotení rizika nežiadúcich účinkov ešte nelicencovaných vakcín s konečným cieľom urýchliť dostupnosť týchto produktov ľuďom postihnutým mimoriadnou udalosťou v oblasti verejného zdravia. 

WHO vyhodnotí, či výrobcami predložené údaje o nelicencovaných vakcínach preukazujú primeranú pravdepodobnosť, že kvalita, bezpečnosť a účinnosť očkovacej látky sú prijateľné a prínosy prevažujú nad predvídateľnými rizikami.

Pre zaradenie na zoznam EUL musia byť splnené nasledujúce kritériá:

  • Choroba, pre ktorú je výrobok určený, je vážna alebo bezprostredne život ohrozujúca, má potenciál spôsobiť ohnisko, epidémiu alebo pandémiu, napr. ak neexistujú žiadne licencované výrobky na indikáciu alebo pre kritickú časť populácie (napr. deti)
  • Existujúce výrobky neboli úspešné pri vyhubení choroby, alebo pri predchádzaní ohniskám nákazy (v prípade vakcín a liekov)
  • Produkt je vyrobený v súlade so súčasnými výrobnými postupmi
  • Žiadateľ sa zaväzuje, že dokončí vývoj produktu a požiada o predbežnú kvalifikáciu WHO, akonáhle získa licenciu produktu.

Uvažujte a vyhodnocujte každú informáciu predkladanú médiami, aby ste z povinnej vakcinácie neboli prekvapení…

26.11.2020 Branislav Čech

Zdroje:

https://www.who.int/publications/m/item/fair-allocation-mechanism-for-covid-19-vaccines-through-the-covax-facility

https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/estonia-and-who-to-jointly-develop-digital-vaccine-certificate-to-strengthen-covax

https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:506291-2020:TEXT:EN:HTML&src=0

https://www.who.int/teams/regulation-prequalification/eul/eul-vaccines

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň