sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Slovenské médiá, včera a dnes. Záznam relácie Národná identita v Slobodnom vysielači v novom formáte.

Reláciou Národná identita pokračujeme v novom formáte a čase, teda nie pondelky, ale stredy od 17 – 19 h, reláciou vás bude sprevádzať Margaréta Vyšná. Národnú identitu pripravujeme od roku 2020, teda štvrtý rok. Ďakujeme vedeniu Slobodného vysielača, že nám umožnilo pokračovať v tejto novej forme.

Úvod k relácii

Schválením zákona o Slovenskej televízii a rozhlase by sa malo zmeniť aj mediálne prostredie a pomer médií orientovaných na konzervatívne hodnoty a „liberálne hodnoty“. Ak sa naplní zákon, zmena by mala byť zásadná, čo však bude dlhodobejší proces. Ale vo verejnoprávnej televízii by mali nastať aj ďalšie zmeny, a to v národnostnom vysielaní. Hrozí, že sa z neho stane jedno z hniezd s iredentistickým obsahom. Ak by sa však podarili aj tieto zmeny, ešte stále nie je mediálny priestor vyvážený objektívnosťou. Napriek tomu politická scéna nekopíruje hodnotový pomer mediálnych síl. Stále je výrazná prevaha a vplyv západného sveta, namiesto objektívnych a vlastných slovenských mediálnych výstupov.

Hostia relácie: Ivan Hazucha, poslanec NR SR za Smer-SD, Branislav Čech, predseda Združenia slovenskej inteligencie, René Pavlík, člen Združenia slovenskej inteligencie, reláciou sprevádza: Margaréta Vyšná, podpredsedníčka Združenia slovenskej inteligencie

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)