streda, 12 júna, 2024
spot_img

Slovenské obce – nová maďarizácia. Relácia v Slobodnom vysielači (záznam)

Po sčítaní obyvateľov v roku 2021 sa má vytvoriť nový zoznam obcí s označením v menšinových jazykoch, v ktorých žijú národnostné menšiny. Keďže sa o označenia v menšinových jazykoch kompetentní nestarajú, plazivá maďarizácia môže pokojne pokračovať až k svojmu konečnému cieľu. Veď o životodarné územie južného územia Slovenska s najväčšími pitnými zdrojmi v Európe a úrodnou pôdou bude onedlho bitka. Postup, ako to dosiahnuť je dlhodobo známy. Napokon, prirodzene príde aj územná a politická autonómia, ako sa raz vyjadril menšinový maďarský extrémistický politik (a recidivista?) M. Duray.

Samotný návrh označovania obcí v menšinových jazykoch, predložený na medzirezortné pripomienkovanie pôsobí na prvý pohľad absolútne nevinne. Avšak okrem neprijateľných maďarizujúcich a revizionistických názvov, skrýva ešte jeden kľúčový moment, ktorý sa dostal len nedávno do zákona úplne nenápadne a bez povšimnutia. Ten vyzerá, v kontexte s ďalšími menšinovými agendami (zrušenie Trianonskej mierovej zmluvy, Benešových dekrétov, rehabilitácia maďarského agenta J. Esterháziho, prípad H. Malinovej atď.), ako systematická mobilizácia. A pritom ide „len“ o označovanie obcí!

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)