streda, 12 júna, 2024
spot_img

Štátna reprezentácia Slovenskej republiky už nepotrebuje slovenský národ

11. 4. 2021 Margaréta Vyšná. Podľa predbežných zhodnotení priebehu sčítania obyvateľstva štátne orgány a inštitúcie nepodporili v tohtoročnom sčítaní obyvateľov, aby sa hlásili k slovenskej národnosti ani jediným eurom, ani jediným plagátom alebo videom. Okrem zopár vlasteneckých organizácií. Zato finančná, mediálna a informačná podpora pre prihlásenie sa k národnostným menšinám bola štedrá. Štátna reprezentácia Slovenskej republiky, ktorej voličský hlas odovzdalo mnoho veriacich a roduverných Slovákov už nepotrebuje slovenský národ, iba bezmenné, bezduché a neidentifikovateľné osoby.

Nemilé fakty hovoria, že počet obyvateľov hlásiacich sa k slovenskej národnosti od posledného sčítania klesol o takmer 300 tisíc a za súčasného kultúrno-spoločenského stavu a „slobodnej“ atmosféry v spoločnosti nemožno očakávať nárast počtu Slovákov. Na Slovensku žije väčšina slovenského obyvateľstva viažuceho sa na stáročiami preverené tradičné hodnoty a právom očakáva od štátu podporu primeranú väčšine v spoločnosti. Navyše, na juhu Slovenska rovnako dochádza k asimilácii Slovákov ako ostatného inonárodnostného obyvateľstva. Pritom dnes už môžeme povedať, že príslušníkov maďarskej menšiny štát izoloval v uzavretom cykle, v takmer 500 obciach už nepotrebujú a nemusia používať štátny jazyk v žiadnych verejných a úradných komunikáciách – na úradoch, u lekára, na pošte, v poisťovniach, bankách, základných, stredných a vysokých školách, zamestnaní, okrem zopár výnimiek, v kostoloch a v obchodoch už vôbec nie, domácnosti sú vybavené vynikajúcim dosahom médií z Maďarska, operátorské služby, operačné programy v počítačoch, mobily, návody spotrebičov a tovaru sú v maďarskom jazyku. Preto je z tohto pohľadu na mieste otázka – ktorá národnosť je viac asimilovaná a pod väčším asimilačným tlakom? Štatistický úrad SR, ministerstvo kultúry a ďalšie príslušné štátne inštitúcie tento fakt zámerne ignorujú.

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)