streda, 21 februára, 2024
spot_img

Štátna reprezentácia Slovenskej republiky už nepotrebuje slovenský národ

11. 4. 2021 Margaréta Vyšná. Podľa predbežných zhodnotení priebehu sčítania obyvateľstva štátne orgány a inštitúcie nepodporili v tohtoročnom sčítaní obyvateľov, aby sa hlásili k slovenskej národnosti ani jediným eurom, ani jediným plagátom alebo videom. Okrem zopár vlasteneckých organizácií. Zato finančná, mediálna a informačná podpora pre prihlásenie sa k národnostným menšinám bola štedrá. Štátna reprezentácia Slovenskej republiky, ktorej voličský hlas odovzdalo mnoho veriacich a roduverných Slovákov už nepotrebuje slovenský národ, iba bezmenné, bezduché a neidentifikovateľné osoby.

Nemilé fakty hovoria, že počet obyvateľov hlásiacich sa k slovenskej národnosti od posledného sčítania klesol o takmer 300 tisíc a za súčasného kultúrno-spoločenského stavu a „slobodnej“ atmosféry v spoločnosti nemožno očakávať nárast počtu Slovákov. Na Slovensku žije väčšina slovenského obyvateľstva viažuceho sa na stáročiami preverené tradičné hodnoty a právom očakáva od štátu podporu primeranú väčšine v spoločnosti. Navyše, na juhu Slovenska rovnako dochádza k asimilácii Slovákov ako ostatného inonárodnostného obyvateľstva. Pritom dnes už môžeme povedať, že príslušníkov maďarskej menšiny štát izoloval v uzavretom cykle, v takmer 500 obciach už nepotrebujú a nemusia používať štátny jazyk v žiadnych verejných a úradných komunikáciách – na úradoch, u lekára, na pošte, v poisťovniach, bankách, základných, stredných a vysokých školách, zamestnaní, okrem zopár výnimiek, v kostoloch a v obchodoch už vôbec nie, domácnosti sú vybavené vynikajúcim dosahom médií z Maďarska, operátorské služby, operačné programy v počítačoch, mobily, návody spotrebičov a tovaru sú v maďarskom jazyku. Preto je z tohto pohľadu na mieste otázka – ktorá národnosť je viac asimilovaná a pod väčším asimilačným tlakom? Štatistický úrad SR, ministerstvo kultúry a ďalšie príslušné štátne inštitúcie tento fakt zámerne ignorujú.

Margaréta Vyšná, Mgr.

- Podporte nas -
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)