štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img

Sviatky a obohacovanie kultúr. Záznam relácie v Slobodnom vysielači z 18. 4. 2022.

Čo znamená obohacovanie kultúr, vzájomné obohacovanie s inakosťou v kultúre či vzájomné obohacovanie národných kultúr? Môžu to byť úplne odlišné prístupy a vzťahy medzi kultúrami. Ako rozlíšiť, čo a či je to nanucovaná ideológia s konkrétnym cieľom a čo tradičný kultúrny proces? Častokrát počúvame, že kultúra akýchkoľvek menšín nás, slovenský národ, väčšinovú kultúru v štáte obohacuje. A kto sa opováži povedať, že nie? Ak väčšinovú kultúru obohacuje kultúra menšín, znamená to, že ak by v štáte nežili menšiny, väčšinový národ by bol ochudobnený? A kto sa opováži povedať, že áno? Tak ako to vlastne je?

Tradície, zvyky, remeslá a sviatky, ale aj náboženstvo, genetika, dejiny, vnímanie reality môžu priblížiť, či a nakoľko sme ako obyvatelia Slovenska odlišní, či nás jednotlivé zvyky na Slovensku obohacujú a či vzájomne spolupracujeme a či sa vzájomne obohacujeme.

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)