nedeľa, 23 júna, 2024
spot_img

Voľby nás musia zaujímať. Pravidelná relácia Národná identita v Slobodnom vysielači.

Viacerí politici a politické strany informujú, že volebnú kampaň k voľbám do NR SR 2023 budú viesť aj počas prázdnin a dovolenky obmedzia. Znamená to, že na voličov bude veľký tlak až do volieb 30. septembra. Výhodu majú progresívne tzv. liberálne politické strany, pretože celoplošné hlavné mediálne firmy sa postarajú o progresívno-agresívnu propagandu. A verejnoprávne médium, ktoré by mohlo a malo vyvažovať názorové spektrum neinformuje objektívne. O to viac bude potrebný, významný a dôležitý priestor v alternatívnych médiách pre konzervatívne politické strany, to zn. tie strany, ktoré sa hlásia k národnoštátnym záujmom so sociálnym, národným alebo kresťanským programom.

Cieľom občianskej iniciatívy a výzvy všetkým Slovákom Ide o všetko, ktorej autormi sú členovia organizácií slovenskej inteligencie je pomôcť spolupráci všetkých národných síl – politických, občianskych aj odborných. Spoločne sa postaviť za tradičný, hodnotový kultúrny charakter Slovenska, tak ako to požaduje väčšina Slovákov. Do tohto kultúrneho sveta patrí aj naplnenie ľudských a politických práv Slovákov na celom území Slovenskej republiky, teda aj v oblastiach, kde žijú Slováci s obyvateľstvom inej národnosti. Čo sa od obnovenia druhej slovenskej štátnosti stále nenapĺňa v stovkách samospráv na juhu Slovenska. Menšinová maďarská agenda je tu stále prítomná, aj keď čiastočne rozptýlená alebo podporovaná v progresívnych politických stranách aj v samotnej menšinovej maďarskej strane. Ak tieto prevezmú moc po voľbách, budú pokračovať v otváraní pomysleného južného frontu, čo zas bude oslabovať územnú celistvosť štátu a suverenitu a bude pokračovať diskriminácia slovenskej väčšiny do stále väčších rozmerov.

Volebná kampaň konzervatívnych národných síl by sa mala zamerať na dve skupiny voličov – konzervatívno-progresívnych a tzv. spiacich, ktorí sa neplánujú zúčastniť volieb a presvedčiť ich o tom, že výsledky volieb v prospech progresívnych strán môžu fatálne ovplyvniť aj ich osobný a rodinný život a hodnoty, ktoré sú pre nich životne dôležité. Predchádzajúcich parlamentných volieb sa nezúčastnilo približne 33 % oprávnených voličov. Preto organizácie slovenskej inteligencie pre minulé voľby vytvorili pomôcku pre voličov Volebné desatoro národných síl.

Slovenský právny systém nedostatočne chráni svoje južné prihraničné územia, súčasné právne normy sú porušované. Riešenia však existujú, nevyhnutná je nielen politická vôľa, ale hlavne politická odvaha a čin.

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)