sobota, 14 decembra, 2024
spot_img
ÚvodNa zamyslenieFašizmus včera a "fašizmus" dnes

Fašizmus včera a “fašizmus” dnes

(karikatúra Andrej Mišanek)

Prečo je aj dnes potrebné rozprávať a písať o fašizme na Slovensku?  Kto by bol povedal v časoch, keď fašizmus vznikal a keď vládol Európe, že sa jeho nesprávne výklady definícií budú zneužívať na ostrakizovanie vlastencov a patriotov v predvolebných bojoch v 21 storočí?

V súkromných, ale aj verejnoprávnych médiách sa dnes veľmi často stretávame s vyhláseniami a článkami o nebezpečenstve nárastu „fašizmu“. Takisto prebieha množstvo menších projektov, ktoré majú vystríhať, bojovať a poukazovať na nárast „fašizmu“ na Slovensku. Sú ich desiatky a väčšina z nich nie sú projektmi jednotlivých aktivistov, ale dobre premyslená propaganda známejších, alebo menej známych organizácií.

Čo je fašizmus v dnešnom ponímaní a aký „fašizmus“ nám na Slovensku hrozí?

Najznámejšie definície:

Fašizmus (po taliansky fascismo) je forma radikálneho autoritatívneho nacionalizmu vyznačujúca sa obsesívnymi predstavami o rozklade spoločnosti, dekadencii a o národnom potupení, snažiaca sa o dosiahnutie národného znovuzrodenia. 

A keďže fašizmus je forma nacionalizmu, na wikipedii nájdeme aj toto:

Nacionalizmus je

  1. teória(a prípadne aj politický smer), ktorá tvrdí, že príslušníci jedného národa majú právo spojiť sa a vytvoriť si suverénny národný štát
  2. ideológia a politika založená na presvedčení o výnimočnosti vlastného národa, bojujúca proti cudzej nadvláde, sledujúca národné záujmy
  3. ideológia, povyšujúca vlastný národ nad absolútno, zdôrazňujúca a oslavujúca národný cit
  4. vlastenectvo alebo vedomie príslušnosti k istému národu

Do takejto definície nacionalizmu sa zmestí majoritná väčšina občanov Slovenska.

Dozvedeli sme sa, že fašizmus je forma radikálneho autoritatívneho nacionalizmu vyznačujúca sa obsesívnymi predstavami o rozklade spoločnosti.

Či máme na Slovensku, ale aj v celej Európe nejaké obsesívne predstavy o rozklade spoločnosti, nám napovie varovanie, ktoré bolo uverejnené v USA už v roku 1963. http://cultureshield.com/PDF/45_Goals.pdf

Toto varovanie prišlo od kongresmana za Floridu A.S. Herlonga Jr. dňa 10.1.1963 na žiadosť pani Patricie Nordmanovej, ktorá publikovala v denníku De Land Courier a upozorňovala na nebezpečenstvá komunizmu v Amerike. Písala o marxistickej agende, ktorá sa mala systematicky dostávať do štruktúr USA a rozkladať spoločnosť z vnútra.

Kongresman Herlong prečítal v Snemovni reprezentantov „45 komunistických cieľov“, ktoré boli identifikované ako výňatok z knihy Nahý komunista od Dr. Cleona Skousena, a podľa nej mali byť  reálnym nebezpečenstvom pre americkú spoločnosť. Knihu vysoko kladne recenzovalo viac významných osobností.

Uvediem tie „komunistické ciele“, ktorých presadzovanie sa asi „čírou náhodou“ darí v Európe napĺňať. Komu sa to darí a v koho záujme sa to deje nechám na fantázii čitateľov. Zaujímavé je aj to, že tieto komunistické ciele z roku 1958 (v roku, keď bola vydaná spomínaná kniha) sú v súlade so záujmami politických strán, ktoré chcú na Slovensku dnes „prevziať moc“.

V tejto súvislosti ani tak nejde o to, že ciele sú komunistické, ale že sú pre spoločnosť nebezpečné a ich napĺňaním sa rozkladá spoločnosť z vnútra. Niektoré sa darí bez pochýb napĺňať v plnom znení, niektoré len z časti. Tu je pár z nich:

Cieľ 17. Získajte kontrolu nad školami. Používajte ich ako prenosové pásy socializmu a súčasnej komunistickej propagandy. Poľavte z nárokov učebných osnov. Získajte kontrolu nad združeniami učiteľov. Vložte riadok strany do učebníc.

V súčasnosti sú na stredné a vysoké školy pozývaní aktivisti, pseudonovinári, a ďalšie indivíduá, aby rozprávali študentom, čo si majú myslieť a vnucujú im v rámci propagandy svoj jediný a samozrejme „ten správny názor“.

Na školy putuje „zdarma“ tisíce výtlačkov príručiek súkromného propagandistického denníka, ktoré takisto vysvetľuje študentom „ten správny pohľad na svet“ (podľa samotného denníka to je viac ako 300 škôl).

Príkladný výsledok tejto propagandy je študent Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa Emil Hodál, ktorý verejne na sociálnej sieti vyjadril svoje zmýšľanie a následne bolo naňho podaných viacero trestných oznámení za podnecovanie násilia a extrémizmu.

Výroky Emila Hodála na adresu národne cítiacich Slovákov:

“Ja neverím tomu, akí hlúpi a nevzdelaní sú ľudia v tejto skupine. Nič neviete, ste neúspešní, a tak za svoje smutné životy viníte Ameriku, EÚ, mimovládky, aktérov, ktorí sa vaše životy snažia zlepšovať. Žijete v dierach, obliekate sa ako opice a jete veci, ktoré my bohatí dávame prasatám. Tak sa všetci radšej zabite, aby vaše hlúpe deti nemuseli robiť hanbu slušným a vzdelaným ľuďom.

Za to, že žijete životy, ktoré sú horšie ako smrť, si môžete len vy sami. Vďaka Sorosovi a Denníku N má moja rodina super život, tak sa v mimovládkach zamestnajte aj vy!!!” napísal predčasom s neuveriteľnou dávkou arogancie Hodál v jednom zo svojich príspevkov v skupine “Slovenský národ, spamätaj sa!“.

“Tak Čaputová vyhrala a prvé, čo spraví je, že zatočí s opicami a antisemitmi, ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!!”

Riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa je Dušan Jaura, ktorý si na tejto škole organizuje besedy s predstaviteľmi nenávistnej facebookovej skupiny ZOMRI. Je to manžel podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zory Jaurovej, bývalej spolustraníčky Z. Čaputovej.

 

cieľ 19. Využite študentské nepokoje na podporu verejných protestov proti programom alebo organizáciám, ktoré sú pod komunistickým útokom.

Podpora študentov formou udelení riaditeľského voľna v deň protestov podporujúcich narušenie spoločnosti (snaha o zvrhnutie vlády bez konkrétnych systémových požiadaviek zabraňujúcich opakovanie rovnakého stavu v budúcnosti). Organizovanie študentských protestov je priamo bez ostychu podporované takmer vo všetkých médiách hlavného prúdu.


cieľ 20. Preniknite do tlače. Získajte kontrolu nad recenziami, nad písaním editoriálov, nad tvorbou kompozície textov.

cieľ 21. Ovládnite kľúčové pozície v rádiách, v televízii a vo filmovom priemysle.

(preferujú sa programy podporujúce rozpad spoločnosti a ospravedlňuje sa to sledovanosťou)

cieľ 22. Pokračujte v diskreditácii kultúry degradáciou všetkých foriem umeleckého vyjadrenia. Odstráňte všetky významné sochy z parkov a budov a nahraďte ich beztvarými, trápnymi a nezmyselnými dielami.

(Kalmus s Lorenzom….pseudoumelci a priatelia bývalého prezidenta)

cieľ 23. Ovládajte umeleckých kritikov a riaditeľov umeleckých múzeí. „Našim plánom je propagovať škaredé, odpudivé a nezmyselné umenie.“

cieľ 24. Eliminujte všetky zákony upravujúce obscénnosť tak, že ich nazývate „cenzúrou“ a porušovaním slobody prejavu a slobody tlače.

cieľ 25. Prelomte kultúrne normy morálky propagáciou pornografie a obscénnosti v knihách, časopisoch, filmoch, rozhlase a televízii.

cieľ 26. Prezentujte homosexualitu, degeneráciu a promiskuitu ako „normálne, prirodzené, zdravé“.

cieľ 27. Infiltrujte cirkev a nahraďte tradičnú vieru  „sociálnym“ náboženstvom. Diskreditujte Bibliu a zdôrazňujte potrebu intelektuálnej vyspelosti, ktorá nepotrebuje “náboženskú barlu”.

cieľ 30. Diskreditujte zakladateľov štátov. Prezentujte ich ako sebeckých aristokratov, ktorí sa nezaujímali o „obyčajného človeka“.

cieľ 31. Zmiernite všetky formy vlastnej kultúry a odrádzajte od výučby vlastnej histórie z dôvodu, že išlo len o malú časť „veľkého obrazu“. …….

cieľ 36. Infiltrujte a získajte kontrolu nad viacerými odbormi.

cieľ 37. Infiltrujte a získajte kontrolu nad veľkým podnikaním

cieľ 40. Diskreditujte rodinu ako inštitúciu. Podporujte promiskuitu a jednoduché rozvody.

cieľ 41. Zdôrazňujte, že je potrebné zbaviť deti negatívneho vplyvu rodičov. Zdôvodňujte to predsudkami, psychologickými blokmi a duševnou zaostalosťou detí, čo je dôsledkom utláčajúcej výchovy rodičov.

cieľ 42. Vyvolávajte dojem, že násilie a povstanie sú legitímnymi aspektmi americkej tradície; že študenti a záujmové skupiny by mali vzniknúť a používať „zjednotenú silu“ na riešenie ekonomických, politických alebo sociálnych problémov.

 

Je vám napĺňanie týchto komunistických cieľov povedomé?

Uvažujúci človek nemusí dlho rozmýšľať, aby zistil, že presne tieto ciele na rozklad a anarchizáciu spoločnosti sa snažia „elity“ už otvorene zavádzať aj na Slovensku a nie sú to žiadne obsesívne predstavy, ktoré sú spomenuté v definícii fašizmu.

Vráťme sa k „fašizmu“ na Slovensku

Predstavme si, že slovo fašizmus sa v spojitosti so súčasnosťou na Slovensku necituje a nezneužíva sa….. . Koľkým občanom SR tento „fašizmus“ – podotýkam v súčasnosti v 21. storočí ublížil a ubližuje? Bál by sa ho niekto?

Kto by dnes bez sústavného mediálneho masírovania mládeže a menej rozhľadených dospelých uveril tomu, že na Slovensku naozaj hrozí nástup fašizmu? Naozaj si niekto myslí, že v dnešnej dobe súčasný „fašizmus“ pretaví až do značkovania a deportácií iných národností do lágrov a vyvražďovanie? Viete si reálne predstaviť, že v 21. storočí bude niekto na Slovensku masovo vraždiť ľudí kvôli príslušnosti k inej rase? Alebo inak…… aká je pravdepodobnosť tohto scenára, keď je nad slnko jasnejšie, že dôležité politické rozhodnutia sa nerobia na Slovensku, ale v Bruseli alebo za oceánom?

Odosobnime sa od definícií a pozrime sa na reálne nebezpečenstvo „fašizmu“ na Slovensku keď sa toto slovo tak často zneužíva politikmi a novinármi (samozrejme s tými „slušnými a správnymi“ názormi), ako keby nič nebezpečnejšie v súčasnosti neexistovalo. Porovnajme si nebezpečenstvá, ktoré Slovensko naozaj má a hrozbu súčasného „fašizmu“.

Nie sú vojenské cvičenia mocností (rozumej provokácie) a budovanie nových vojenských základní v blízkosti hraníc s pravdepodobnosťou vzniku vojenského konfliktu niekoľkonásobne nebezpečnejšie?

Je v súčasnosti nebezpečnejší „fašizmus“ na Slovensku, alebo stav zdravotníctva? Z úst politikov bolo počuť vyjadrenia, že na Slovensku dnes umrie niekoľko tisíc ľudí ročne na vyliečiteľné choroby. Internetom sa šíri množstvo nepríjemných zážitkov častokrát so smutným koncom, len kvôli úbohému stavu zdravotníctva. Koľko ľudí je na kvalite života postihnutých „fašizmom“ a koľko stavom zdravotníctva?

Koľkých ľudí sa dnes dotýka a v akej miere ubližuje neprávosť na Slovensku a koľkých sa dotýka súčasný „fašizmus“?

Koľkým ľuďom a im najbližším dnes ubližuje alkoholizmus a drogová závislosť a koľkým „fašizmus“? Žiaľ, na Slovensku sa dnes užívanie drog berie už ako samozrejmosť – resp. určité záujmové skupiny sa snažia, aby to tak bolo a dosadzujú do politiky mediálne produkty, ktoré takúto slobodu v drogovaní podporujú.

Poslankyňa, zastupujúca všetkých Slovákov v europarlamente označila za fašistov všetkých, ktorí volili riadne zaregistrovanú parlamentnú stranu. Ešte zábavnejšie je, keď sú za fašistov označovaní už všetci, ktorí nesúhlasia s názormi ničiteľov vlastného národa.

Ak by dnes neexistoval „strašiak fašizmu“, väčšina politických subjektov by musela o politickú priazeň svojich voličov zabojovať férovejším spôsobom. Napríklad skutkami a predkladaním návrhov zákonov v parlamente, ktoré by občanom SR naozaj pomáhali.

S veľkým presvedčením môžem napísať, že bez  „vymývania mozgov“ by bol strach zo súčasne prezentovaného „fašizmu“ v jednej rovine so strachom z upálenia kvôli kacírstvu.

Nech už je fašizmus akokoľvek definovaný a výklad akokoľvek ohýbaný, na Slovensku je slovo „fašizmus“ v spojitosti so súčasnosťou len zákerne zneužívané farizejmi na boj o moc. A za tento stav sú zodpovedné súčasné „elity“, naháňajúce si politické body.

Branislav Čech

1 KOMENTÁR

  1. Už na XI. plenárnom zasadaní EKI (Exekutíva Kominterny) v marci – apríli 1931 komunisti začali slovom fašizmus označovať všetko to, čo oni vnímali ako absolútne zlé. Komunisti vnímali fašizmus ako najväčšiu konkurenciu, ktorú za každú cenu treba odstrániť, alebo aspoň očierňovať.
    Definícia fašizmu je výtvorom marxistov na zjazde Kominterny v roku 1935, keď členovia komisie na čele s Georgiom Dimitrovom sa vtedy zhodli, že “fašizmus je najviac otvorene teroristická diktatúra najreakčnejších, najšovinistickejších a najimperialistickejších elementov finančného kapitálu”.
    DIMITROFF, Georgi: Gegen Faschismus und Krieg: Ausgewähle Reden und Schriften. Leipzig, Reclam, 1982, s. 50.
    Všeobecne platí ako pre každý iný politický smer, že aj fašizmus je predovšetkým to, čo mu ako obsah pripisujú samotní fašisti; nie to čo mu pripisujú jeho protivníci.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň