sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Koniec vlády!

Éterom sa šíri zvesť – koniec Matoviča a Hegera; koniec vlády neschopákov. Je pravda, že súčasná vláda s celej sily pracuje na občianskej žobračenke „okrášlenej“ s večným dlhom. Pravda je aj to, že doposiaľ ani jedna vláda nepodporovala sebavedomie národa. Stačí si prezrieť učebnice dejepisu od vzniku samostatného štátu. Kto neverí, nech ich porovná aspoň s tými českými, prípadne s úrovňou vzdelávania národa na českých televíznych kanálov s tými našimi. Je pravda, že sme dospeli do štádia, keď slovné spojenie Slovenská republika z úst politika je vzácnejšie ak šafran. Odnárodnenie ide ruka v ruke s odštátnením. Občan s prídelovým lístkom na potraviny v prázdnej peňaženke, v studenej obývačke si poľahky položí otázku – načo mi je takýto štát? Konšpirátor by sa zamyslel – nejde práve o to? Otázka komu – je v tejto chvíli zbytočná.

A čo robia politické strany? Vládnu a hašteria sa najviac ako vedia. Koalícia nerieši generálne zdražovanie, ale iba seba samu, pričom opozícia pracuje na politickom prevrate a opätovnom uchopení moci. Občana nepotrebujú do chvíle, kým nebudú stáť po celom Slovensku volebné urny. Vypočujeme si kontajnery riešení, sľubov a už sa budú počítať hlasy. Vstanú noví bojovníci. Poslanci vyfasujú nove laptopy, vydezinfikujeme im priestory na Hradnom kopci  a budeme opäť v C- dure. Povezieme sa po starých koľajniciach cez tunely novodobej šľachty,  mosty bielych kníh do ešte väčšej biedy. Mohol by som sa mýliť, ak by som to už toľkokrát nezažil.

Preto do omrzenia tvrdím – nie politici, ale systém je zlý. Systém, ktorý umožní  vládnuť nevzdelancom za ktorými nie sú výsledky; dobrodruhom, ktorých nikto za chybné rozhodnutia nezatvorí a nezbaví majetku, lebo ho dokázali šikovne ukryť; vlastizradcom čo odzbrojili štát; učiteľom, čo nevychovali mládež k láske vlasti a úcte k predkom je zatratenia hodný. Je nutné ho opustiť.

Systém, čo dovolí profesijným holobriadkom spochybniť argumenty barda v odbore; systém, ktorý zatvorí ústa renomovaným  špecialistom a vylúči verejnú diskusiu len preto, aby vyhovel sám sebe; systém, čo nedokáže dokončiť diaľnicu, postaviť nemocnicu, zabezpečiť sebestačnosť občanov v kľúčových oblastiach. Je to systém, čo nevie ochrániť rodinu. Je to systém, čo nevyškolí personál, remeselníkov, šoférov. Nedokáže ani v stokrát odloženom termíne dokončiť cestný tunel. Je to systém, čo nemá vlastné staviteľstvo; vlastnú, občanom prijateľnú a zodpovednú zahraničnú politiku. Je to systém, čo na báze finančnej závislosti dovolí vzťah zamestnávateľ – zamestnanec postaviť takmer do polohy otrokár – otrok. Je to systém, čo vyrába bezdomovcov aj  medzinárodne chránenú triedu príživníkov. Takýto systém je zhubnejší ako rakovinový nádor.  Preto je najvyšší čas, aby správu štátu zobrali do rúk skutoční a zodpovední národohospodári znalí problematiky súčasne s odborníkmi na správu obcí a krajiny.

Je snaha časti politickej scény skrátiť volebné obdobie natoľko, že by sa mohli spojiť regionálne voľby s tými zastupiteľskými. Ak by sa to stalo, zažili by sme opäť čas výhovoriek a bezzubého hľadania vinníkov. Než sa ustanoví nová koalícia, rozdelia ministerstvá, inštaluje vláda,  vymenia zástupcovia, kým sa noví poslanci oboznámia s kanceláriami a prevádzkou na chodbách a schodiskách NRSR uplynie čas kedy „nám nikto nič nebude garantovať“. Počkajme. Počkajme, kým sa načisto neodhalí neschopnosť súčasnej garnitúry a kým sa sami neusvedčia. Obdobie, takto získané, využime na hľadanie lepšieho spôsobu vládnutia. Poznáme dosť fundovaných osobností, ktoré vedia verejne vystúpiť, komunikovať, argumentovať, hľadať a bez pochýb aj nájsť. Dajme im čas a priestor. Až potom voľby do najvyššieho zastupiteľstva budú mať význam. To sa pri troche úsilia dá stihnúť do konca riadneho volebného obdobia.

Ak sa to podarí, tak vláda s obmedzenou silou politických strán už nebude trieštiť národné sily, stavať do opozície konfesie a menšiny, provokovať a posilňovať iredentu. Prestane sľubovať. Začne zodpovedne a cieľavedome budovať školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, infraštruktúry, … . Na výhovorky nebude čas pretože bude platiť – čo je dobré pre občana, to je dobré pre štát. Nie naopak!

Brezová 29. júna 2022

2 KOMENTÁRE

  1. Keby sa tak udialo ako vravíte, bolo by to krokom vpred. Bohužial v dnešnom nastavení spoločnosti je to skôr utópia. Bežní ľudia sa v tom nevedia zorientovať a veria skôr planým sľubom politikov, ktorí robia tie isté chyby, alebo účelové chyby….

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň