nedeľa, 23 júna, 2024
spot_img
ÚvodNa zamyslenieMantra "Demokracie" a liberalizmu - analýza príčiny súčasných problémov spoločnosti

Mantra „Demokracie“ a liberalizmu – analýza príčiny súčasných problémov spoločnosti

Autor Ján Dubovský predkladá na sedemdesiatich stranách faktami nabitú analýzu dnešnej spoločnosti. Kniha odhaľuje širokú schizofréniu okolo pojmu „demokracia“ a jeho praktického uplatňovania v celej spoločnosti, vrátane medzinárodných vzťahov. „Demokraciou“ sa oháňajú štáty (vlády), politické subjekty, podnikateľské subjekty a rôzne organizácie, až sa z termínu demokracia stala dogma, ktorej ale ani samotní jej proklamátori a zúriví obhajcovia nerozumejú, alebo ju dokonca svojimi postojmi a činmi sami vedome deformujú. Často sa pojmom “demokracia“ obhajujú aj subjektívne politické kroky, slúžiace práve proti záujmom špecifických skupín občanov. Liberalizmus v 20. storočí zdegradoval do liberálneho fašizmu a zapríčinil novodobú  inkvizíciu. 

Na malom priestore knihy je zhrnuté veľké množstvo citácií domácich aj zahraničných autorov. Kniha je plná faktov a logických syntéz na základe brilantného analytického myslenia.

Záujemci o túto knižku môžu písať na mejlovú adresu: vobartsro@gmail.com 

Prajeme príjemné čítanie.

Externý Autor
Externý Autor
Externí prispievatelia.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň