streda, 21 februára, 2024
spot_img
ÚvodNa zamyslenieMantra "Demokracie" a liberalizmu - analýza príčiny súčasných problémov spoločnosti

Mantra „Demokracie“ a liberalizmu – analýza príčiny súčasných problémov spoločnosti

Autor Ján Dubovský predkladá na sedemdesiatich stranách faktami nabitú analýzu dnešnej spoločnosti. Kniha odhaľuje širokú schizofréniu okolo pojmu „demokracia“ a jeho praktického uplatňovania v celej spoločnosti, vrátane medzinárodných vzťahov. „Demokraciou“ sa oháňajú štáty (vlády), politické subjekty, podnikateľské subjekty a rôzne organizácie, až sa z termínu demokracia stala dogma, ktorej ale ani samotní jej proklamátori a zúriví obhajcovia nerozumejú, alebo ju dokonca svojimi postojmi a činmi sami vedome deformujú. Často sa pojmom “demokracia“ obhajujú aj subjektívne politické kroky, slúžiace práve proti záujmom špecifických skupín občanov. Liberalizmus v 20. storočí zdegradoval do liberálneho fašizmu a zapríčinil novodobú  inkvizíciu. 

Na malom priestore knihy je zhrnuté veľké množstvo citácií domácich aj zahraničných autorov. Kniha je plná faktov a logických syntéz na základe brilantného analytického myslenia.

Záujemci o túto knižku môžu písať na mejlovú adresu: vobartsro@gmail.com 

Prajeme príjemné čítanie.

Externý Autor

Externí prispievatelia.

- Podporte nás -
Externý Autor
Externý Autor
Externí prispievatelia.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň