pondelok, 4 marca, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Odpoveď hovorcovi KBS na tzv. dezinformačné médiá

Odpoveď hovorcovi KBS na tzv. dezinformačné médiá

28. 12. 2020 PhDr. PaedDr. Peter Grečo, PhD.,

Vážený pán hovorca KBS,

webovú stránku KBS síce nečítam kvôli svojmu zdraviu, napriek tomu som sa dopracoval na základe odkazu od známej k Vášmu prehláseniu. V ňom podávate zoznam dezinformačných, škodlivých masmédií pre tento slovenský ľud, ktorý kráča v tmách. Konečne uzrel svetlo.

Vaše stanovisko, v ktorom v žiadnom prípade nechcete cenzurovať ani po boľševicky poukázať na triedneho nepriateľa, tobôž rozvracačov systému, ma naozaj zaujalo. Je tak jemné ako sú hebké šaty príslušníkov establismentu „tej líšky“ Herodesa Antipasa.

Štruktúra Vášho stanoviska je koncipovaná sťaby podľa predlohy legendárneho rozhlasového príhovoru československého predsedu vlády a neskoršieho druhého „robotníckeho“ prezidenta Antonína Zápotockého z 21. decembra 1952. Ten hovoril, že ani nepozorujeme, ako sa mnohé u nás v poslednej dobe zmenilo a mení, dokonca „ani legendárne Vianoce nezostávajú bez zmeny. Žiaria ďalej vianočné stromčeky, čakajú sa darčeky, ale miznú už jasličky“. Tým nemám na mysli len tohtoročné „kozmonautmi a mimozemšťanmi“ vylepšené jasličky vo Vatikáne.

Vami uvedený zoznam škodlivých médií si skromne dovolím rozšíriť aj o tie, na ktoré ste v zápale nadšenia akosi pozabudli, ale mali by ste ich uviesť. Portál LifeNews Slovakia dokonca píše, že producenti nového spoločenského poriadku majú rituály, ktorými sa zasväcujú Satanovi, prevádzkujú pedofíliu s najmenšími spolu s kanibalizmom, a aktivity pápeža a oficiálnej cirkvi neraz označujú červenou etiketou „kultúra smrti“. Portál Lumen de Lumine ukazuje na slobodomurárske pozadie prevratu II. vatikánskeho koncilu a dôsledky homosexuálnej morálky na rozvrat viery a mravov v cirkvi, podobne aj Duše a hvězdy. Aj periodikum Kultúra podkopáva kreujúci sveta nový základ. V takej funkcii by ste mali byť dôsledný, veď koľkých tieto dezinformácie kontaminujú.

Vaše slová mi pripomenuli istého kanonika Štefana Záreckého, ktorý pred sviečkovou demonštráciou v marci 1988, na ktorej bol aj môj otec, zastrašenému slovenskému ľudu vysvetľoval, ako katolíckej cirkvi škodia jej organizátori, ktorí konajú údajne v mene (štátom kontrolovanej) cirkvi a takto rozvracajú (socialistický) spoločenský poriadok a občiansky pokoj. Podobne rečnil aj v neblahej pamäti biskup Jozef Ferancec a činovníci Združenia katolíckeho duchovenstva Pacem in terris, ktorí v Katolíckych novinách mali monopol na pravdu a veľké materiálne výsady od štátu a strany. Veľmi dobre si na to spomínam. Dnes, mnohí títo donášači (agenti, dôverníci a informátori) štátnej bezpečnosti, „pacisti“ a iní bezcharakterní duchovní pokojne spolupracujú s producentmi nového svetového poriadku a sedia aj v biskupských kreslách. Svojimi grimasami a zoženštenými gestami sa pokúšajú celkom úspešne znetvorovať nielen tváre, ale aj charaktery iných. Neverili by ste, že aj oni, ako aj Vy, sa raz ukážete pred súdnou stolicou Božou.

Pán hovorca, píšete v akomsi duchu a dokonca úplnej slobode. Nadobúdam pocit, že v tej slobode, ktorú má len Hospodin Boh a Vy, ste vševediaco podali zoznam médií, ktoré tomuto ľudu škodia a podľa Vás nemajú s katolicizmom nič spoločné. Tohto Vášho ducha ani nejdem radšej identifikovať. Markovo Evanjelium však píše, že jeden pluk akýchsi duchov sa s dovolením Ježiša dostal do stáda svíň a oni sa našťastie vrhli do mora…

Vymenovali ste tie médiá, ktoré sú  „katolícke“ a dali ste im akési imprimatur. Vďaka za zoznam. Obdivujem, že napríklad Katolícke noviny (KN) majú taký pekný žargón, ako je „futbalový sviatok“, potom „zbližujúci sa islam“, alebo dávajú tichý priestor novoetablovanej vládnucej vrstve v cirkvi a tou je homosexulizmus. Podobne ako iné, tiež „katolícke“ periodikum gréckokatolíckej charity Cesta pred časom poskytla obsiahly rozhovor s propagátorom legalizácie drog. Ak by som mal viac času, v každom čísle KN by som našiel príklady tohto katolíckeho dekonštruktivizmu pravdy, dobra a krásy. Tiež som nevedel, že je katolícke podporovať vakcíny z plodov potratených ľudských osôb, ako smelo píšu aj KN, samozrejme na podnet KBS. À propos, tie vami pomenované škodlivé médiá, píšu vždy jasne o tom, čo bolo kedysi katolícke a aj ľudské: napr. že homosexualitu nestvoril Boh a teda je ohavná v jeho očiach, že manželstvo je zväzkom muža a ženy, že človek má právo na ochranu života pred svojim narodením, že je dôležité mať osobnú, národnú a náboženskú identitu, že nejestvuje od Boha právo na rôznosti náboženstiev. „Či ja šaľená, abo še švet zošalel!“, zvolala v šarišskom nárečí vdova Lautmanová vo filme Obchod na korze.

Za „najkatolíckejší“ výkon pred slávnosťami zimy a slnovratu možno považovať informáciu o zázračnom zrodení vakcíny proti tzv. koronavírusu v tiež „katolíckej“ TV Lux. Prirovnanie objavenia vakcíny k narodeniu Božieho syna prof. Jozefom Glasom je tak symptomatické, že ani komunista Zápotocký by sa nedopracoval vo svojej invenčnosti tak ďaleko, keď vyhlásil: „Nastali mnohé prevraty. Aj Ježiško vyrástol, zostarol, narástli mu fúzy a stáva sa z neho dedo Mráz. Nechodí už nahý a otrhaný. Je pekne oblečený, v baranici a kožuchu.“ Heuréka, dedka Mrázika nám nahradila „nebeská“ vakcína! A v duchu klasickej náuky stvoriteľov deda Mráza profesor dokonca povedal, že ak sa nepôjdeme očkovať, budeme mať ťažký hriech. Zaiste, bojovať proti vakcinácii je akoby sme rozvracali váš nový neosocialistický poriadok.

Úžasný „katolicizmus“ predstavujete, pán hovorca. Už nebudeme sužovaní pandémiou, budeme odetí do novej prirodzenosti nového naočkovaného človeka. Obdivujem, ako „katolicizmus“ roztvoril svoju náruč doširoka, že ani Ježiš Kristus na to nemal podobenstvo o tak širokej ceste. Vy ste vybudovali štvorprúdovú diaľnicu. Vatikán potrebuje rozšíriť Berniniho kolonádu na Námestí sv. Petra, lebo náruč Vami poňatej cirkvi sa zmenila na chápadla morskej krakatice, a nie matky. Nasledujúca zbierka zbožných veriacich tzv. halier sv. Petra nech nejde na kúpu bytov v londýnskej Chelsea, ale na rozšírenie námestia. Keď ste uviedli ako protipól pre ľud škodlivých médií register katolíckych periodík, zabudli ste na SME, veď ten už minimálne dvakrát pootvoril Overtonovo okno pre inak milujúcich – pedofilov. A tiež by tam nemal absentovať ani Denník N či Týždeň.

Chcem Vás poprosiť, pán kolega, hlavne v mene tohto ľudu, čo kráča v tmách a nevie rozlíšiť pravú ruku od ľavej, ešte o tieto rozširujúce služby, ktorými môžete čím skôr očistiť spoločnosť od nepriateľov svetlých zajtrajškov: 

1. vytvorte aj zoznam tých kardinálov, arcibiskupov a biskupov, ktorí nehovoria „po katolícky“. Triumvirát: Burke, Schneider, Viganò, nech je na čele zoznamu všetkých dezinformátorov a konšpirátorov. Objavuje sa ich postupne dosť, a ako odporujú Sv. otcovi, to je hrozné. Bude z nich celá armáda. Treba ich čím skôr odhaliť, sprisahancov a pučistov. Je to veľká sieť, nehovoriac o poblúdených kňazoch, čo dokonca slúžia tridentskú omšu či podávajú Eucharistiu do úst. Aké to nehygienické a ohrozujúce zdravie. Aj podľa toho ich spoznáte. Áno, vytvorte taký obrátený Schindlerov zoznam. Tak ako Stalin (na konci života) si vytvorte zoznam lekárov, vedcov a filozofov, ktorí sa sprisahali proti Vám a ľudí odrádzajú od vakcinácie. Už aj na Slovensku, drahý pán hovorca, je ich hojný počet.

2. Ak budete už mať ten zoznam pomätencov a teda nepriateľov verejného zdravia a blahobytu, tak navrhnite napr. ÚVZ, aby aj autori Vami označených dezinformačných médií, najprv tí najproduktívnejší grafomani, medzi ktorých zatiaľ nepatrím, podľa nejakej vyhlášky úradu, boli podrobení dôkladnému psychiatrickému vyšetreniu a hospitalizovaní. Veď systémy, ktoré budovali nový spoločenský poriadok,  takých ľudí radi brali, ako viete z dejín, na vymývanie mozgov. Takto bez mučenia eliminovali ideových záškodníkov. Nech sa snažia aj na psychiatrii, nielen na infekčných či pľúcnych klinikách. Iná alternatíva je, aby ste represívne zasahovali voči rozvracačom nového poriadku, veď NAKA už neraz so samopalmi vtrhla do príbytkov takých intelektuálov.

3. V rámci Frankfurtskej školy ohlásenej programom konštrukcie sociálnej reality a z nej vychádzajúcej politickej čí náboženskej korektnosti Vás čaká veľkolepá, avšak staronová úloha, ako kedysi vašich učiteľov, čistokrvných boľševikov: meniť učebnice, likvidovať nepohodlné knihy, upravovať fakty tak, aby vyhovovali princípom historickej dialektiky. Ako príklad na revíziu Vám ponúkam niečo od sv. Ireneja – „lovca heréz“, ktorý píše naozaj nechutne nekorektne a zneisťuje veriaci boží ľud „Aj keď hovoria podobne ako veriaci, chápu pod tým nielenže niečo vskutku nepodobné, ale priam protichodné“ (Adversus haereses III, 17). „Pravdu odháňajú zo svojho domu a pozývajú doň lož“ (Adversus haereses, predslov). „Nechceme na beštiu len poukázať, my ju chceme zo všetkých strán poraniť“ (Adversus haereses, 1,31).

A to Vaše neustále odvolávanie sa na „Roma locuta…“, príďte aj tu s niečím novým, veď už sv. John Henry Newman učí, že najprv treba pripiť na primát svedomia a zdravého rozumu, až potom na pápeža. Predstavte si, že to vedeli aj sv. Peter s Jánom, že Boha treba poslúchať viacej ako pomýlených funkcionárov náboženstva.

Na záver, vážený hovorca KBS, sa pozastavím nad Vašim citovaním známej múdrosti: „Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si.“ O tých, ktorí čítajú škodlivé, dezinformačné médiá ste vyriekli kedysi používané a záväzné „anathema sit“. Vidím, že Manifest komunistickej strany máte solídne zvládnutý a viete ho aktualizovať v kultúrnom prostredí, veď barikády už nikoho nezaujímajú. Naozaj, dedo Mráz prichádza k nám, ako predpovedal Antonín Zápotocký, ale už nie od Východu, hoci na cestu mu tiež žiaria hviezdy. Nielen jediná betlehemská. Celý rad červených hviezd, ale nie ako v päťdesiatych rokoch umiestnených šachtách, hutiach, továrňach a stavbách, ale svietia v hlavách nových duchovných revolucionárov a možno čoskoro aj nad cirkevnými budovami. Preto si s radosťou ešte raz, v nových súvislostiach zaspievajme refrén z Internacionály: „Rozboríme sveta starý základ, otroci hor sa k víťazstvám!“

Tešte sa pevnému zdraviu, a tiež aby Vám nikto nepokazil trvalú radosť zo zázračného zrodu metafyzickej vakcíny.

Branislav Čech, Ing.

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

4 KOMENTÁRE

  1. 100 x smutné, že naši biskupi – pastieri katolíckeho ľudu potrebujú hovorcu (na spôsob politickej propagandy) oni nevedia rozprávať. Keď ich chceme počuť, tak musíme ísť na nejakú birmovku.
    p. hovorca ak to prednáša v ich mene tak je to tragédia. Článok to dobre zhodnotil.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň