streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Stanovisko Združenia slovenskej inteligencie k očkovaniu proti chorobe COVID-19

Stanovisko Združenia slovenskej inteligencie k očkovaniu proti chorobe COVID-19

10. 1. 2021 Združenie slovenskej inteligencie

V Slovenskej republike sa začalo s očkovaním proti chorobe COVID-19, pričom neprebehla skutočná odborná diskusia na tému hľadania objektívnych vedeckých faktov v súvislosti s propagovanými vakcínami. Ochoreniu sa niekoľko mesiacov venuje veľké množstvo pozornosti a vláda s vybranými masmédiami sa snažia navodiť dojem, že v Slovensku skoro každý umiera len na COVID-19, čím vyvolávajú atmosféru strachu a hystérie. Podľa štátnych inštitúcií a ideologicky vyselektovaných odborníkov z oblasti biomedicínskych vied, ktorým bol umožnený prístup do médií, má byť očkovanie jedinou záchranou pred tisíckami mŕtvych. Ostatné choroby sa odsúvajú na vedľajšiu koľaj. Mnohí z tých, ktorí odporúčajú očkovanie, majú preukázateľné prepojenia na farmaceutické spoločnosti a propagácia očkovania im prináša výhody alebo finančný zisk. Špičkovým vedcom a odborníkom s protikladným odborným a vedeckým názorom, či už domácim alebo zahraničným, nebolo umožnené v médiách vyjadriť zásadné biomedicínske výhrady voči očkovaniu proti ochoreniu COVID-19.

     Najčastejšie príčiny úmrtí v Slovensku sú dlhodobo kardiovaskulárne choroby spolu s nádorovými ochoreniami. Podľa Štatistického úradu SR predstavovali tieto choroby za rok 2019 až 73 % zo všetkých príčin úmrtí. Respiračné ochorenia, ku ktorým patrí aj COVID-19, predstavovali za rok 2019 len 7,5 % a predbežné ako aj reálne údaje zo sveta úplne popierajú tvrdenia oficiálnych štátnych a politických predstaviteľov, keďže neprišlo k štatisticky významnému nárastu úmrtí v porovnaní s uplynulými dekádami. Koľko času a energie vláda SR venuje ostatným smrteľným chorobám a prevencii v rámci zdravotníckej politiky poukazovaním na tzv. odvrátiteľné úmrtia, majú občania ako aj odborníci možnosť vidieť sami…

     Masmédiá, mnohí politici a viacerí odborníci z oblasti biomedicíny a zdravotníctva ideologicky presadzujú očkovanie proti chorobe COVID-19 napriek tomu, že samotní výrobcovia očkovacích látok v rámci dohody  na úrovni EÚ odmietli prevziať právnu zodpovednosť za ich negatívne a vážne vedľajšie nežiaduce účinky, ktoré boli zistené v rámci nedostatočného a neukončeného procesu testovania vakcín proti ochoreniu COVID-19, ako aj v prebiehajúcom procese plošného očkovania v EÚ. V právnom rozmere deklarovaného „dobrovoľného očkovania“ sú účastníci uvádzaní do omylu. Dobrovoľne podstupujú očkovanie vakcínou Comirnaty (Pfizer-BioNTech), čo potvrdzujú informovaným súhlasom ešte pred očkovaním, a tak súhlasia so všetkými rizikami bez toho, aby si to uvedomovali. Vzhľadom na dohodu producentov očkovacích látok s EÚ sa tak vzdávajú právneho nároku na odškodnenie zo strany štátu.      

     Svetová zdravotnícka organizácia na svojich oficiálnych stránkach uvádza zoznam viac ako 20-tich vážnych nežiaducich účinkov, ktoré je potrebné sledovať. Producenti vakcín v rámci procesu tzv. podmienečného schválenia pod ťarchou dôkazov počas extrémne skráteného klinického skúšania tieto vážne negatívne účinky priznávajú, avšak absentujú poznatky v rámci strednodobých a dlhodobých testov vakcín, ktoré získavajú podmienečné schválenie od Európskej agentúry pre lieky (EMA). Extrémne vážnym biomedicínskym, bioetickým a právnym problémom vakcín proti ochoreniu COVID-19 je absencia testov týchto vakcín na embryofetálnu toxicitu, génovú toxicitu, karcinogenitu, synergickú toxicitu, reprodukčnú toxicitu, farmakokinetiku, sekundárnu farmakodynamiku a biochemickú reaktivitu s inými farmaceutickými produktmi. Producenti očkovacích látok aj Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne priznávajú, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 nezaručujú ochranu pred infekciou Sars-CoV-2, ani ochranu pred ochorením COVID-19, ani to, že očkovaný človek nebude prenášačom a šíriteľom daného vírusu či ochorenia.

     Typom experimentálnej vakcíny mRNA spoločnosti Pfizer-BioNTech, ktorým sa začalo na Slovensku očkovať, sa nikdy predtým ešte neočkovalo a vedľajšie účinky najmä strednodobého a dlhodobého charakteru neboli dostatočne preverené z hľadiska biologickej bezpečnosti pre ľudský organizmus. Mnoho svetových kapacít v zahraničí varuje pred použitím experimentálnych vakcín založených na nanotechnológiách a poukazujú na nepreskúmané riziká nanokontaminácie ľudského organizmu a na extrémne ohrozenie z hľadiska jeho genetickej bezpečnosti.

     Niektorí špičkoví vedci a špecialisti vo svete to dokonca považujú za zločin proti ľudskosti, pričom sa odvolávajú na platnosť Norimberského kódexu zakazujúceho niektoré druhy pokusov na ľuďoch, ako aj na  Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd (Čl. 3 Zákaz mučenia: Nikoho nemožno mučiť alebo podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestaniu, Čl. 5 Právo na slobodu a bezpečnosť: Každý má právo na slobodu a osobnú bezpečnosť.), Dohovor o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny – Dohovor o ľudských právach a biomedicíne (Čl. 2 Priorita ľudskej bytosti: Záujmy a blaho človeka budú mať prednosť pred výhradným záujmom vedy a spoločnosti, Čl. 5 Všeobecné pravidlá: Zásah v oblasti zdravia sa môže vykonať iba vtedy, ak osoba, ktorej sa týka, bola informovaná a so zásahom vyjadrila súhlas. Pred zákrokom musí byť osoba primerane informovaná o jeho účele a povahe, ako aj o následkoch a rizikách zákroku. Príslušná osoba môže svoj súhlas kedykoľvek slobodne zrušiť). Z týchto princípov vyplýva aj nezákonnosť kompulzívneho očkovania, ktoré je priamo alebo nepriamo vyžadované či vynucované.

     K týmto skutočnostiam je potrebné zaradiť aj fakt, že viaceré vakcíny proti ochoreniu COVID-19 boli vyvinuté, vyrobené a testované neetickým spôsobom za použitia bunkových línií a kultúr pochádzajúcich z potratených detí, čo je samo o sebe ohavným a krutým zločinom. Je vedecky preukázané, že takéto vakcíny obsahujú fragmenty DNK potratených detí, ak sa pri vývoji, testovaní a výrobe použili bunkové línie a kultúry vyvinuté a vyprodukované na základe potratov nenarodených detí. Tieto fakty sú dôvodom pre uplatnenie výhrady vo svedomí pre tých občanov SR, ktorí chcú dodržiavať dekalóg a prirodzený mravný zákon, nechcú sa akoukoľvek spoluprácou podieľať na zločine vraždy desiatok nenarodených detí a tak podporovať farmaceutický priemysel v týchto neľudských praktikách.

Uvažujte pred svojím rozhodnutím racionálne!

     Základným znakom človeka uvažujúceho a mysliaceho je vyhodnocovanie informácií a tvrdení, ktoré prijíma. Uvažujúci človek hľadá logické súvislosti a prepojenia na dané informácie a tvrdenia, skúma motív autorov, vyhľadáva informácie aj z iných zdrojov, ktoré sú nám dnes masívne podsúvané a porovnáva ich.

     Akú majú dôveru ľudia, ktorí svojou morálkou nemôžu byť príkladom, ktorí svoje akademické tituly získali podvodom, ktorí na predvolebné sľuby zabudli ihneď po voľbách, ktorí vás pre dosiahnutie svojho cieľa vydierajú a porušujú zákony, ktorí cenzurujú názory slovenských a svetových odborníkov a výsledky štúdií svetoznámych profesorov označujú za bludy, ktorí ľudí nespokojných s vládou SR označujú za brechajúce psy a opice, ktorí porušujú vlastné vyhlášky a zákony, ktorí vedome ničia slovenskú štátnosť a kompetencie odovzdávajú zahraničiu, ktorí vedome klamú o skutočnostiach objasňujúcich závažné trestné činy?

Svoje rozhodnutie urobte zodpovedne na základe vyhodnotenia všetkých dostupných informácií. Môže byť jedno z najdôležitejších vo vašom živote, keďže vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 a jeho následky sú nezvratné!

10. 1. 2021 Združenie slovenskej inteligencie

Stanoviská odborných autorít zverejňujeme pravidelne aj na našej webovej stránke www.zsi-korene.sk


5 KOMENTÁRE

 1. Prosím, chcem poznať konkrétnych ľudí, ktorí sa stotožňujú so Stanoviskom k očkovaniu na Covid-19, resp. ktorí sa podieľajú na vypracovaní stanoviska. Ďakujem.
  Babaríková Ružena

  • Konkrétni ľudia : Pepek Námorník, Pinokio. Šašek Havlú a Runcajz. Dajte sa prosím čím skôr zaočkovať, aspoň nebudete viac „tropiť“ takéto nahlúple otázky …

 2. Kto sú konkrétni ľudia, ktorí sa vyjadrujú k týmto stanoviskám ?
  K dôveryhodnosti týchto informácií je potrebné poznať konkrétne mená aby bol tento článok validný. Dovtedy sa považuje za hoax.

 3. Roma/Ružena predpokladám,že vám ide naozaj o overenie si kvalifikovanosti osôb,ktoré vytvorili uvedené stanovisko.
  Treba si ,ale uvedomiť,že vzhľadom na nekritický spôsob prezentácie vakcinacie na Covid 19,chýbajúca diskusia( aj za účasti alternatívy, občanov)je jasné,že iný ako mainstreamový názor bude tvrdo atakovaný.Spolu aj s autorom tohto názoru.
  Bohužiaľ sľuby o slobode názoru, demokracii z r.1989 sa nenaplnili!
  Z toho dôvodu chápem autorov stanoviska,že nechcú byť zlynčovaní a prenasledovaní za svoj názor!

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň