štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodBlogZmena?

Zmena?

Brezová, 5. 11. 2021 René Pavlík

Všetci sme ju chceli, všetci sme sa dočkali. Pred niekoľkými dňami sme zistili, že náš nedoučený reprezentant nepozná vlajku vlastného štátu. Asi náhoda. Napriek tomu, že sa blamoval na medzinárodnej akcii nič sa mu nestalo. Ticho ostal aj jeho podriadený na ministerstve zahraničia aj uvrešťané média. Vraj nedorozumenie. No čo už. Ešte nikto nespravil chybu?

Ďalší minister usilovne pracuje na vylepšení vzdelanosti národa. Silou holiča pracuje na ďalšom školskom zákone. Deťom slovenských  rodičov žijúcich na území poznačenom Viedenskou arbitrážou dopraje možnosť naučiť sa cudzí jazyk ako materský a deťom tu žijúcej menšiny, jazyk štátu v ktorom žijú, ako cudzí. Všetkým spoločne dopraje poznať abecedu už v deviatich rokoch – ak sa im bude chcieť. Len žiadne násilie. Za básničku naspamäť pôjde učiteľ k „lopate“. Štedrý je aj k vysokým školám. Podarilo sa mu postaviť ich autority na nohy a načerpať čerstvý vzduch. Chceli ste zmenu, máte ju mať.

Dobrosrdečnosť vlády nemá hranice. Nechápu, prečo nám prekáža keď si sused u nás kúpi hociktorý dom aj s parkom, sochou pripomenie svojho miláčika, na piedestál umiestni svoj štátny znak, prispeje na štadión, kostol, historický objekt. Prečo nie. Keď môže vlastniť našu jedinú rafinériu a má záujem o elektrinu. Veď všetci vieme, že štát je zlý vlastník. Len ten náš – cudzí štát je dobrýýý. Vďaka tomu už máme lacnú vodu, elektrinu, aj chlieb a zemiaky. Bodaj by sme predali aj chátrajúce kúpele a zanedbané pramene. Darmo – cudzia ruka vie pohladiť.

Úžasní ministri sa nám starajú aj o zdravie. Presne podľa hesla – zdravie je život. Figúrka na tomto poste má síce životnosť pešiaka v prvej línií, ale každá, hoc by to bol aj zajac, dokázala spôsobiť väčšiu škodu ako bomba. Ich kroky vedie logika pre bežného človeka nepochopiteľná.  Čo môžu predajú, čo majú nezlepšujú a čo zostalo decimujú. Chorobu hľadajú, lebo ju milujú. Prináša im prospech aj keď pacienti zomierajú po tisícoch. Majú na to odborníkov.

Už niekoľko dní parlament rieši vylepšenie životného prostredia. Minister, špecialista na les, vyškolený v kotolni,  podporuje veľkochov medveďa, dotuje sysľa, zachraňuje vlka, sýti lykožrúta. Už mu chýba iba malý kúsok, aby prospel prírode a od ťažkej  práce oslobodil nešťastníkov ktorí sa ňou živia. Je nervózny, lebo vie, že pastieri oviec už majú vlnu pod strechou a netrpezlivo čakajú, kedy ju spracujú na linke, ktorú im sľúbil. Chce urobiť zmenu, ale nežičlivá opozícia mu bráni.

Múdrosráči obviňujú ďalšieho ministra. Vraj spôsobil blamáž, lebo zmeškal termín. No a čo? Vy ste vždy stíhali? Pár dní nič neznamená. Veď aj iní meškali. Hlavne, že teraz má krásny priestor na propagáciu cudzích nápojov a celému svetu ukáže chiméru, ktorou sme predbehli dobu aj o desaťročie. Zabažil aj šejk. Obetavosť ministra nemá limity. Skoro sa obliekol do rúcha betmena, ale potom si to rozmyslel. Dal si radšej tričko strany – reklama neurazí, a v tom teple sa postavil ku šporáku, aby naklochnil hrniec halušiek. Chudáci kuchári nestíhajú variť všetky špeciality domoviny. Dobre, že si nespomenul na Čičmany. Ešte by si to návštevníci spojili so športom a dobre utajený štát by sa mohol prezradiť.

Nebojme sa – bratia. Hromy môžu biť, ale my sa nestrachujme. Vyškolení piloti nás ochránia. Už pár vrtuľníkov máme (bez nábojov), ešte prikúpime niekoľko tereňákov, radarov, stíhačiek a bude vymaľované. Letiska už upravujeme. Všetko je v rukách nášho najlepšieho širokospektrálneho ministra. Vojaci už dlho trénujú jednak v cudzine, jednak doma na civiloch, ale učený z neba nespadol. Hlupákovi sa o nebi ani nesníva.

Zostaňme doma. Nikam nechoďme, s nikým sa nestretávajme, nakupujme online. Nosme rúško, radšej respirátor a zohrievajme sa kým môžeme. Sledujme RTV:, dávajú programy ktoré nás zabavia aj vzdelávajú.  Tešme sa, že môžeme radi zomrieť. Nebojme sa – dobre bude.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň