štvrtok, 20 júna, 2024
spot_img
ÚvodBásneBlahoželanie k 95. narodeninám profesorovi Milanovi Stanislavovi Ďuricovi

Blahoželanie k 95. narodeninám profesorovi Milanovi Stanislavovi Ďuricovi

Vážený pán profesor, milý náš priateľ a vzácny člen našich združení slovenskej inteligencie!

V požehnanom 95. roku Vášho všestranne plodného a pre slovenský národ výnimočne prospešného života Vám z úprimného srdca prajeme všetko najlepšie. Najmä však to najblahodarnejšie, čo citlivá duša osobnosti Vášho významu – ako ľudskej a odbornej autority – najviac potrebuje k dôstojnému zavŕšeniu celoživotného úsilia priblížiť sa k pravde o zmysle slovenských dejín. Vaše impozantné vedecké dielo je toho dôkazom.

Obohatenie historického vedomia Slovákov o Vami odhalené súvislosti svieti jasným svetlom na cestu pokračovateľom v dejinotvorných činoch najvýznamnejších osobností a kľúčových rozhodnutí našich veľkých predchodcov.

Vaše vedecké dôkazy sú vždy zasadené do dobových súvislostí vedomosťami úctyhodného, priam encyklopedického rozsahu, čo je čestnou a nanajvýš potrebnou výzvou pre pokračovateľov vo Vašom hľadaní pravdy vo vedeckých faktoch ako dôkazoch, pritom vždy z hľadiska slovenských národnoštátnych záujmov.

Aj Vaše vždy jednoznačné, jasné, všeobecne zrozumiteľné a názorovo vykryštalizované – pritom hlboko ľudské a svojmu rodu verné  – občianske postoje k minulým, ale aj v súčasnosti prebiehajúcim  udalostiam, boli a sú pre veľkú časť slovenského národa spoľahlivým majákom pri hľadaní východísk z problémov nášho národnoštátneho života. Sú a zostávajú nasledovaniahodným vzorom najmä pre mladú slovenskú generáciu.

Vážený, milý a vzácny jubilant!

V mene národne uvedomelej slovenskej inteligencie združení KORENE Vám s úctou blahoželáme k dosiahnutiu mimoriadnych úspechov pri hľadaní  pravdy o slovenských dejinách a ich zmysle, ktorý je podstatou dejinotvorných zápasov nášho národa. Ďakujeme Vám aj za  originálne a objavné sprostredkovanie odkazu slovenských velikánov. Práve táto časť Vašej celoživotnej práce historika – slovenského národovca a vlastenca bude tvoriť živú a trvalú spomienku na Vás ako človeka a vedca pre ktorého je blaho svojho národa a vlasti tým najvyšším zákonom.

S  najlepšími žičeniami do ďalších rokov Vášho života

13. 8. 2020                                                             Viliam Hornáček a KORENE

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň