piatok, 21 júna, 2024
spot_img

Dve nové publikácie ZSI

Združenie slovenskej inteligencie dáva do pozornosti dve nové publikácie, ktoré zakrátko vyjdú aj v tlačenej forme.

Prvá, s názvom “Iniciatíva 2. november – Pamätný deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených občanov”, vznikla pri príležitosti blížiaceho sa 84. výročia Viedenskej arbitráže (1938) a obsahuje výber svedectiev o utrpení Slovákov na obsadenom území, prevzatých z edície dokumentov Krvácajúca hranica.

Cieľom publikácie je pripomenúť pošliapavanie existencie i ľudskej dôstojnosti státisícov Slovákov, násilne vyhnaných či inak perzekvovaných po obsadení južného Slovenska horthyovským Maďarskom v jeseni 1938. Ich utrpenie a osudy sa od roku 1945 u nás nespomínajú, ba úmyselne ignorujú.

Azda v žiadnej inej krajine sa nerobí politická manipulácia s ľudským utrpením v neprospech vlastného štátotvorného národa, ako v Slovenskej republike.

Druhá publikácia s názvom “Situácia na juhu SR v roku 2022” má za cieľ oboznámiť verejnosť s aktuálnym dianím na juhu SR – aké aktivity vyvíja náš južný sused proti Slovenskej republike a jej suverenite, proti základným ľudským právam Slovákov – príslušníkov štátotvorného národa.

Ideovo táto publikácia súvisí s prvou publikáciou, keďže prítomnosť iredenty a šovinizmu je založená na manipulácii výkladu dejín, znovu v neprospech Slovákov.

Publikácie sú voľne šíriteľné a sú dostupné tu:

https://www.zsi.sk/wp-content/uploads/2022/10/Iniciativa_2.november.pdf

https://www.zsi.sk/wp-content/uploads/2022/10/Situacia_na_juhu_SR_2022.pdf

Veríme že uvedú čitateľa do väčšieho kontaktu s realitou.

SÚVISIACE ČLÁNKY

1 KOMENTÁR

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)