sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodStanoviská, vyhlásenia, výzvyHorúca politická jeseň

Horúca politická jeseň

Rok 2019 je rokom 30. výročia prevratu a podvodu rafinovane maskovaného pod klamnými názvami „nežná“ či „zamatová“ tzv. revolúcia.
Iluzionisti a manipulátori, ktorí majú „sofistikovane rozpracovanú“ našu mladú slovenskú generáciu – ktorú naposledy cynicky, ale úspešne zneužili v tzv. kuciakiáde na deštrukciu Vlády SR – sú určite dôkladne pripravení podkúriť pod kotol udalostí vedúcich smerom k „majdanizácii“ Slovenska.

Komu podkúria, koho budú v tom kotle variť, smažiť, piecť… a pre koho najmä bude táto jeseň bolestivo horúca? Pre všetkých nepripravených, ktorí sa klamú výhovorkami a opájajú planou nádejou „veď už to nejako dopadne“, len aby nemuseli nič robiť. Ale aj pre tých, ktorí nedokážu – najlepšie preventívne, čiže už pred „celokozmopolitnými oslavami víťazného novembra“ – oponovať aktivitám síl, ktoré ani slovenskú rovnoprávnosť, ani štátnosť a zvrchovanosť nikdy nechceli a aj v súčasnosti robia všetko pre to, aby tieto hodnoty definitívne zničili.

Je povinnosťou všetkých, ktorí s týmto trendom „likvidácie všetkého slovenského“ nesúhlasia, aby sa zjednotili a postupovali spoločne proti nepriateľovi, ktorý už svoj jednotný cieľ má a má aj „strieborniakmi“ zoradené šíky odrodilcov a zapredancov. Nemala by ich – a celý slovenský národ – zjednotiť naša „najstaršia, najzaslúžilejšia, najvýznamnejšia…“ celonárodná inštitúcia? Keď nie ONA, tak inteligencia! Povinnosťou inteligencie – v zatiaľ ešte aspoň formálne „ zvrchovanom, demokratickom a právnom štáte“- je predovšetkým to, aby nielen predpovedala a komentovala stupňujúce sa ohrozenie, ale sa proti nemu aj aktívne postavila a prevzala spoločenskú iniciatívu a našla aj navrhla východisko!

My KORENE a naše združenia národne uvedomelej slovenskej inteligencie sa k tejto povinnosti a k svojmu podielu morálnej a spoločenskej zodpovednosti „na čele zápasov v službe národu a vlasti“– už tradične, hrdo a čestne – hlásime a celej našej slovenskej spoločnosti navrhujeme: Je najvyšší čas vyhlásiť celonárodnú občiansku mobilizáciu pod spoločným heslom „BRÁŇME SI VYBOJOVANÉ!“ a spoluprácou zjednotiť všetky bojaschopné národné sily pod hlavným spoločným heslom – „ZA SLOVENSKÉ SLOVENSKO!“

Slováci, uvedomme si s plnou vážnosťou, že – tak ako to bolo takmer vždy v našich dejinách – čas ani tento raz nehrá na náš národnoštátny prospech!!!

Výbory združení slovenskej inteligencie a Rada osobností

Akad. mal. Viliam Hornáček
predseda

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň