nedeľa, 23 júna, 2024
spot_img

Hrubá čiara

Ak nás niečo zabije, tak sú to určite hrubé čiary. Za povšimnutie stojí ich zrod. Rodičmi sú vždy potencionálni vinníci. Vajíčko vyrobia z výroku „Nie sme ako oni“ a spermiu z „Upokojme spoločnosť“. Potom ich stačí vložiť do maternice z médií a naťahovať čas, priživovať verejnú mienku blábolmi a hrubá čiara je na svete.

Máme ich už plnú vlečku. Prvá hrubá čiara sa narodila v roku 1989. Noví politici ju spravili za predošlým režimom a nepotrestali zodpovedných exponentov bývalého zriadenia – veď – nie sme ako oni. Odvinení vinníci sa po niekoľkých mesiacoch „upokojenia“ tichučko zapojili do podkopávania nového štátu. Ďalšia prišla na svet po privatizácii štátneho majetku. Bola to hrubá čiara, ktorá zabránila vyšetriť a potrestať novo – majiteľov, ktorí nezodpovedne narábali s majetkom, ktorý sme spoločnými silami tvorili po celé desaťročia. Tretia hrubá čiara dovolila politikom rozpredať štátne monopoly. A to pokračuje dodnes. Ani jedna garnitúra politikov, ani jeden minister, ani jeden správca štátneho, teda nášho majetku za viacej ako tridsať rokov nebol potrestaný. Pardón. Dvaja, za znečistený vzduch možno ešte sedia, ale aj tých živíme namiesto toho, aby svoje podvody splácali vlastnou prácou.

Nálada občanov je na hrane spiacej sopky. Len si spomeňte koľko krát kandidáti na správu štátu sľubovali zákon na dokazovanie majetku a čo prijali keď ho naveľa – naveľa ustanovili? Bezzubé nedochôdča. Boli to hrubé čiary čo dovolili zlikvidovať vlastnú menu, slovenské potraviny, hromadnú dopravu, lacné energie, zdravotníctvo aj školstvo. Dokonca jedna dovolila totálne odzbrojiť štát. Každý vie o čom hovorím.

Nemusím definovať zločin. Ako hrubá čiara funguje? Najskôr komplikuje vyšetrovanie, ak sa predsa len podarí odhaliť páchateľa, je to ona čo znemožní jeho obvinenie, ak sa napriek všetkému páchateľ postaví pred súd, je to práve hrubá čiara, ktorá ho neodsúdi. Hrubá čiara má mnoho podôb a každá z nich dokáže hladinu adrenalínu vnímavého občana rozčeriť. Čím viac hrubých čiar, tým väčšie vlny na hladine.

Ak aj výnimočný zločin útoku na nášho premiéra bude ovládaný hrubou čiarou zmierenia, upokojenia, benevolencie, nedôslednosti, korupcie, vydierania či inou jej maskou zabráni odhaliť všetky súvislosti a všetkých vinníkov exemplárne nepotrestá, zo spiacej sopky sa právom môže stať prebudený Vezuv. Vidíme, že maternica sa pripravuje v paláci aj v médiách. Záleží od súčasnej politickej garnitúry, či bude naplnená a porodí ďalšiu hrubú čiaru.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň