nedeľa, 23 júna, 2024
spot_img

Slováci si po Trianone založili štát na úkor Maďarov!

Margaréta Vyšná

2 milióny Slovákov získalo po Trianone národnú slobodu na úkor národnej slobody 1 milióna Maďarov! Šovinisticky vyhlasuje kontroverzný menšinový maďarský kandidát Ors Orosch na poslanca do EP za menšinovú stranu Aliancia v relácii Bez hraníc v maďarskom rádiu Košút. Tento dlh vraj ešte stále nie je splatený, lebo počet osôb hlásiacich sa k maďarskej národnosti v Slovensku klesol z 1 milióna na pol milióna! Maďari si musia vyriešiť vnútorné záležitosti so „slovenstvom“. Európa je stále dlžná Maďarom, lebo rozhodla o trianonskom mierovom diktáte! (Rádió lejátszó Kossuth | MédiaKlikk (mediaklikk.hu))

Slepí, hluchí a bezcitní k objektivite, pravde, faktom či spravodlivosti. Na takýto šovinistický „fenomén“ je potrebný premyslený systém. Pán Orosz už dlhodobo vytvára o sebe obraz zákerného záškodníka, sústavného porušovateľa zákonov a sústavne sa skrývajúceho provokatéra hraničiaceho pravdepodobne až s iredentou. Ak je taký odvážny v maďarských médiách, nech skúsi tieto pomätenosti vyhlásiť v slovenských médiách.

Aliancia bude hájiť maďarské národné záujmy!

József Berényi, s vysokým postavením v samospráve, ako podpredseda Trnavského samosprávneho kraja a prvý v poradí na kandidátke tej istej kontroverznej strany Aliancia hlása na pútačoch, aby sa Maďari zjednotili. Aké zjednotenie, vari nie je už zjednotená Aliancia? Prednedávnom uzavrela menšinová strana Aliancia práve v zastúpení Berényiho spolu s ďalšími maďarskými stranami v rumunskej Oradei (slov. Veľký Varadín) dohodu o spolupráci všetkých menšinových maďarských strán zo susedných štátov Maďarska, teda aj zo Slovenska. O túto jednotu ide, nie o jednotu Slovenskej republiky, nie o jednotu jej občanov. V dohode o. i. žiadajú Maďarov s volebným právom na celom svete, aby v júni hlasovali za maďarské zastúpenie národných maďarských záujmov. V preklade to znamená, že menšinoví maďarskí voliči v Slovensku majú hlasovať v sobotných voľbách do Európskeho parlamentu za maďarské zastúpenie národných záujmov! Nie národných záujmov Slovenska, ale maďarských národných záujmov!

Oslavujme šovinistu!

V rámci predvolebnej kampane, 104. výročia podpísania Trianonskej zmluvy o mieri v Európe (4. júna 1920) a tzv. jednoty Maďarov v neexistujúcej karpatskej kotline (geografický pojem Panónska panva nie je totožná s tzv. karpatskou kotlinou) sa v Slovensku (napr. Malinovo, okr. Senec) oslavoval aj jeden z najšovinistickejších ministrov Rakúsko-Uhorska Albert Apponi. Katalin Szilliová, poradkyňa predsedu maďarskej vlády vyhlasuje, že všetci skláňajú hlavu nad týmto šovinistom, lebo hájil národné záujmy maďarského národa a aj 104 rokov po „trianonskom mierovom diktáte“ musia Maďari stále bojovať za menšinové práva a právo na autonómiu. Národným záujmom maďarského národa teda bolo vyhladenie slovenského národa a iných nemaďarských národností v Uhorsku! Šovinista Apponi je autorom školských zákonov, ktoré mali maďarizovať nemaďarských, a teda aj slovenských žiakov v duchu veľkomaďarskej štátnej idey o jednotnom vyvolenom maďarskom národe! Tieto štvavé provokácie dlhodobo riadi z pozadia samotná Budapešť. A dnes menšinoví maďarskí predstavitelia ženú do ulíc najmä deti a mládež, aby sa rafinovane za ne skryli a verejne podporili revizionistické a iredentistické veľkomaďarské ciele.

Za dobrotu na žobrotu!

Menšinová maďarská politická reprezentácia na jednej strane vehementne hlása mier v Európe a na druhej strane dlhodobo vytvára a stupňuje národnostné napätie v strednej Európe, podobne ako tomu bolo pred II. sv. vojnou. Samozrejme všetko pokrytecky, falošne a zákerne, podľa príslovia – na jazyku med a v srdci jed. Iné reči pre slovenské médiá, iné pre menšinové a maďarské. A takýmto kandidátom dávajú priestor veľké médiá a žiaľ, aj niektoré vlastenecké bez kritických otázok.

Toto všetko je „odplata“ menšinových maďarských politikov za podporu maďarskej menšiny v rámci zvyšovania menšinových nadpráv na úkor slovenskej väčšiny zo strany predsedu vlády SR a vládnej koalície. Splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny sa chváli, že maďarská menšina má sľúbený zákon o autonómii (zákon o národnostných menšinách) – mimoriadne nebezpečný pre integritu Slovenskej republiky, neodôvodnené pomaďarčenie ústredného portálu verejnej správy Slovensko.sk určeného pre celé Slovensko, odstránenie titulkovania do štátneho jazyka zo všetkých programov v menšinových jazykoch – to aby sa ľahšie a rýchlejšie, ako doteraz, mohla šíriť maďarská iredenta, neopodstatnené dvojjazyčné dopravné tabule v mene novodobej maďarizácie slovenského územia – pre rýchlejšiu izoláciu južných území SR a väčšie obmedzovanie a asimilovanie Slovákov, efektívnejší európsky finančný zdroj na podporu menšinových nadpráv na úkor slovenskej väčšiny, výbor pre národnostné menšiny sa má stať novým poradným orgánom vlády na čele s premiérom – pre efektívnejšie presadzovanie menšinových nadpráv v najvyšších štátnych inštitúciách. Menšinový splnomocnenec získal jedny z najväčších kompetencií spomedzi všetkých splnomocnencov – o. i. pre dozor a kontrolu občanov v používaní menšinových jazykov, najmä maďarského.

Poradný orgán pre slovensko-maďarské vzťahy

Maďarský šovinizmu, iredenta a revizionizmus je podobný prípad ako boj s mimovládkami – neuspeje ten, kto im dá, čo chcú, stále budú pýtať viac, kým nedosiahnu svoj cieľ a neovládnu svojho chlebodarcu – Slovenskú republiku pre svoj prospech. Čím skôr pochopíme tento systém, tým skôr sa s ním štát môže vysporiadať a za menších obetí. Preto stále tvrdím, že maďarská otázka v SR sa netýka iba juhu SR a jej obyvateľov, ale aj Oravy, Kysúc, Spiša a všetkých ostatných krásnych tradičných slovenských oblastí. Preto je absolútnou nevyhnutnosťou zriadiť inštitucionálny systém na sledovanie, informovanie, štúdium a analýzu slovensko-maďarských vzťahov a ich dejín na najvyššej štátnej úrovni.

Dôvetok – odkaz pre voličov

Voliči, ktorí budú voliť stranu Aliancia, si musia byť plne vedomí, že budú voliť len maďarské národnoštátne záujmy, a ak sa budú náhodou zhodovať so slovenskými, tak aj slovenské, zvyšovanie národnostného napätia, smerovanie k ďalšiemu možnému „mäkkému“ alebo „tvrdému“ medzinárodnému konfliktu, nenávisť k Slovenskej republike a slovenskému národu. Strana Aliancia šíriaca kontroverznú a nenávistnú politiku, ktorá mala byť už dávno rozpustená, chce síce mier na Ukrajine, ale chce aj ďalšiu „vojnu“ v strednej Európe.

Maďarské politické strany a menšinové maďarské strany zo štátov susediacich s Maďarskom plánujú spoločné ťaženie s ďalšími európskymi stranami v EÚ v oblasti menšinových kolektívnych práv a autonómie pre národnostné menšiny. Súčasné strany v EP zastrešuje Federálna únia európskych národností a iniciatíva sa volá Minority Safepack.

Oradea, Rumunsko – podpísanie dohody o jednotnom postupe maďarských politických strán pre maďarské národnoštátne záujmy. Druhý zľava J. Berényi, kandidát do EP za stranu Maďarská Aliancia podpísal, že bude hájiť maďarské národné záujmy! Zdroj: web Aliancia

Predchádzajúci článok
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)