nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNa zamyslenieList ministrovi školstva vo veci útoku súdnej a výkonnej moci proti slobode...

List ministrovi školstva vo veci útoku súdnej a výkonnej moci proti slobode vedeckého výskumu ako civilizačnému základu spoločnosti

Vážený pán minister školstva Branislav Grȍhling,

keďže školstvo a veda sú súčasťou kultúry v širšom slova zmysle, dovoľujem si Vás informovať, že Slovenská republika sa v 21. storočí stala unikátom v Európe tým, že súdna a výkonná moc SR začala nielen útok na základné ľudské práva ako je sloboda slova a jeho šírenie, ale dokonca v roku 2019 zahájila aj útok na slobodu vedeckého výskumu, čo je útokom na samotné civilizačné základy spoločnosti. Bližšie informácie sú uvedené v prílohách.

Nielen ako vedec a intelektuál, ale aj ako občan Slovenskej republiky Vás žiadam o podporu na zastavenie týchto útokov a zjednanie nápravy, aby SR nebol na smiech a kritiku celej Európy a kultúrneho sveta.

Informácie o zmienenom útoku sú reflektované v priložených dokumentoch NAKA, Protest Dudáša,  ako aj v protestoch organizácií proslovenskej inteligencie – Kongres slovenskej inteligencie a Spoločnosť slovenskej inteligencie – Korene. 

V priloženom liste predsedovi vlády ho žiadam  urobenie účinných krokov na zastavenie týchto excesov súdnej a výkonnej moci.

S pozdravom

Doc. Ing. Ján Dudáš, DrSc.

Pokroku 9

044 42  Rozhanovce

Viac informácií sa dočítate v tomto článku

- Podporte nás -

1 KOMENTÁR

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň