piatok, 19 apríla, 2024
spot_img

Petícia proti potláčaniu slobody slova a za zastavenie trestného stíhania doc. Jána Dudáša, DrSc.

My, občania Slovenskej republiky, ktorá je v Ústave SR charakterizovaná ako „zvrchovaný, demokratický a právny štát“, žiadame neodkladné zastavenie zneužívania represívnych zložiek politickej moci a neodkladné zastavenie trestného stíhania vedca a vysokoškolského pedagóga doc. Jána Dudáša, DrSc. v zmysle čl. 19 Všeobecnej deklarácie ľudských práv a čl. 26 Ústavy SR, ktoré zabezpečujú právo na slobodu prejavu!

Politické zneužívanie polície na šírenie strachu za vyslovený názor – výsledok vedeckého bádania a hodnoverného svedectva – alebo odopieranie práva na slobodný dialóg, je v civilizovanom svete považované za neprípustné. Súčasné stupňovanie zastrašovania, kriminalizovania, prenasledovania, terorizovania a trestania občanov za ich názory a navyše aj obranu slovenských národnoštátnych záujmov, sú s demokratickým systémom nezlučiteľné. Považujeme to za urážku a hanobenie demokracie!

Úlohou občanov demokratického štátu je brániť si ústavou potvrdené slobody aj práva a nedovoliť zneužívanie politickej moci na represie za vlastný názor a požadovanie vedeckej diskusie či polemiky.

Vyzývame podobne zmýšľajúcich občanov Slovenskej republiky, aby sa postavili  proti všetkým nedemokratickým spôsobom, využili všetky ústavné možnosti na obranu proti zneužívaniu politickej moci a pasivitou, ľahostajnosťou a mlčaním neumožnili návrat k časom totality!

Máme dôvodné podozrenie, že opakovaným konaním NAKA bol porušený  základný prvok demokracie a je iba otázkou času, kedy budeme prinútení využiť svoje právo zakotvené v čl. 32  Ústavy SR:

„Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“

„Zastavme ich bratia…“ – kým je čas!

Spoločne za Slovenskú republiku ako slobodný, zvrchovaný, demokratický a právny štát!

Odkazy na súvisiace články:

SKSI Slovakia plus, Benediktiho 6, 811 05 Bratislava, zastúpená: akad. mal. Viliam Hornáček – predseda

Petičný výbor:

Akad. mal. Viliam Hornáček

Ing. Vladimír Bizoň, ŠDDO

Ing. Branislav Čech

Marián Horváth

Prof. Ing. Mgr. Jaroslav Husár, CSc.

Ing. Peter Kohút, CSc.

PhDr. Martin Lacko, PhD.

Anton Selecký

RNDr. Igor Serváček

Prof. PhDr. Rastislav Tóth, CSc.

Mgr. Margaréta Vyšná

Petíciu môžete podpisovať buď na petičné hárky a podpísané odosielať na adresu sídla ZSI Korene. Tlačivo si môžete stiahnuť nižšie vo viacerých formátoch.

Petíciu máte možnosť elektronicky podpísať tu

Po podpísaní petície vám príde do e-mailovej schránky správa od Peticie.com so žiadosťou o potvrdenie podpisu s textom:

Ahoj!

Potrebujeme potvrdenie o tom, že ste to skutočne vy, kto podpísal na našej stránke petíciu Petícia proti potláčaniu slobody slova a za zastavenie trestného stíhania doc. Jána Dudáša, DrSc.. Pre potvrdenie Vášho podpisu, prosím, kliknite na nižšie uvedený link.


Áno, podpisoval som túto petíciu

Je to nevyhnutná ochrana pred zneužitím vašej e-mailovej schránky. Až po potvrdení bude váš hlas do petície započítaný.

Ďakujeme za každý jeden podpis a šírenie petície medzi svojimi známymi.

- Podporte nas -
SÚVISIACE ČLÁNKY

1 KOMENTÁR

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)