utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
ÚvodOdporúčameLži století které znají jen zasvěcení

Lži století které znají jen zasvěcení

21. 1. 2021 odporúča Jozef Fila

Zürich október 2012

Na medzinárodnej konferencii TED sa zišla avantgarda informačnej doby: dizajnéri, počítačoví experti, vývojári, informatici. Stretli sa aby preskúmali trendy ktoré vyplývajú z analýzy údajov.

Tieto trendy nie sú založené na ideológiách a filozofických dohadoch. Zakladajú sa na matematických a fyzikálnych vzorcoch.

V Zürichu sa na konferencii publiku predstavil aj mladý Švajčiar fyzik James B. Glattfelder. Názov jeho 15 minútového príspevku je: Kto kontroluje svet… Glattfelder spolu so svojimi kolegami na vychýrenej federálnej vysokej škole technickej ETH v Zürichu viedol projekt ktorý skúmal “predpovede finančných kríz”. Venoval sa otázkam komplexných sietí vytvoril priekopnícku štúdiu o fungovaní globálneho finančného systému…

Siete sú pre vedcov kľúčom k porozumeniu ako všetko na našej prekrásnej Zemi spolu súvisí. V sociálnych vedách Stanley Milgram objavil “fenomén malého sveta”.

Podľa neho sú všetci ľudia na svete prepojení sieťou spoločných známych. Ešte dôležitejší pre Glattfelderovu prácu je Albert Laszlo Barabasi. Ten v komplexných sieťach vynašiel škálový zákon.

V sieti je niekoľko spojov ktoré spôsobujú že všetky uzly sú navzájom prepojené. Glattfelderova dizertačná práca “Odhalenie vzorcov ekonomických sietí” nemá viac ako 200 strán za 14 minút odprezentuje jednoznačnú matematicky podloženú odpoveď na otázku “Kto kontroluje svet”…S najväčšou presnosťou odpovedá aj na otázku kam sa stratili bilióny umelo natlačených peňazí. Dôležitou jednotkou jeho výpočtov je majetok. Kto vlastní – koľko majetku – v akom podniku.

Majetok predstavuje kontrolu, majetkom sa uplatňuje moc. Vlastníci udávajú podnikom smer. Nehrá pri tom žiadnu rolu či podnik niekto vlastní na sto percent alebo je len väčšinovým vlastníkom. V komplikovaných vlastníckych štruktúrach moderných podnikov stačí aj par percent na to aby niekto kontroloval dôležité rozhodnutia daného podniku – keby to malo byť aj prostredníctvom práva veta.

Glattfelder v rámci projektu spolu s kolegami našli 13 miliónov údajov a skúmali vlastnícke vzťahy 43 000 globálne fungujúcich koncernov. Vyhľadali a preskúmali 600 000 spoločných bodov 1 000 000 spojení ktorými sú firmy prepojené.

Výsledok je jednoznačný:

Jedna malilinká skupina ktorá tvorí 0,123 percenta vlastníkov medzinárodných koncernov TNC (Trans National Corporations) kontroluje 80 percent hodnoty 43 000 koncernov. Sú to takmer výlučne veľké banky a finančné inštitúcie USA a Veľkej Británie.

737 “najlepších” hráčov má moc kontrolovať 80 percent 43 tisícov medzinárodných koncernov.

Ale pozor v centre siete je 36 percent medzinárodných koncernov ktoré predstavujú 95 percent hodnoty spomínaných 43 tisíc koncernov a to sa zohľadňuje iba hodnota firiem nie vlastnícke vzťahy. To znamená že dve tretiny koncernov na okraji nie je relevantných pretože nemajú skoro žiadnu hodnotu.

Suma sumárum len 147 hráčov (0,024 percenta) v srdci diania kontroluje 40 percent hodnoty 43 tisícov medzinárodných koncernov na svete.

V roku 2007 boli v tejto sieti medzi prvými desiatimi: Barclays PLC, BlackRock, The Capital Group Companies Inc, FRM Corp (Fidelity), Axa, State Street Corporation, JP Morgan Chase & Co, Vanguard Group Inc, UBS AG a Merrill Lynch & Co Inc…

Jednoducho povedané veľká časť biliónov ktoré “štáty” vďaka falošným peniazom nafúkali do sveta aby potešili národy na konci padne do náruče 0,123 percenta “vyvolených” teda do jadra tejto siete…

Keby tých 0,123 percenta “ľudí” ktorí ovládajú svet bola len malá skupinka ktorá ľudstvo morálnym spôsobom zneužíva mohli by sme ich jednoducho zatknúť a začať od začiatku.

Nie je to však také jednoduché. Hrozí nám veľké plienenie. Štáty sveta a ich “elity” nikdy nezaváhali kúpiť si politický úspech za cenu dlhov.

Systém má istú metódu a bohatú his-tóriu.

- Podporte nás -

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň