streda, 17 apríla, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Otvorený list generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi

20. novembra 2021, Sučany

Vážený pán generálny prokurátor Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, PhD.,

píšem Vám ako jednému z mála vo výkone štátnej moci, do ktorého ešte vkladá nádej – podľa môjho odhadu – väčšia časť občanov Slovenskej republiky. Vzhľadom na skutočnosť, že Vaše kroky kritizujú tendenčné médiá hlavného prúdu a tiež politické mimovládne organizácie, ktorých cieľom je narúšať stabilitu suverénnych štátov sa nazdávam, že na rozdiel od iných nemáte spoločného chlebodarcu. 

Máte dostatok podnetov od organizácií aj jednotlivých občanov a určite aj sám viete vyhodnotiť z diania v našej spoločnosti, že spravodlivosť a sloboda nám na Slovensku utekajú pomedzi prsty a vládne kruhy zavádzajú segregáciu obyvateľstva a nastoľujú totalitu.

Denne sme svedkami diskriminácie, nátlaku a apartheidu, ktoré by mali byť podľa platného právneho stavu v Slovenskej republike trestané! Denne je zneužívaná právomoc verejných činiteľov!

Poučme sa konečne z dejín a zastavme nebezpečné smerovanie Slovenskej republiky v zárodku, ak vieme, že predchádzajúce totalitné ideológie tiež začínali „nevinnou“ diskrimináciou obyvateľstva či už na základe rasy alebo politického presvedčenia, až kým neprerástli do tragédií s obludnými následkami.

Upokojeniu spoločnosti by pomohli rýchle a rozhodné kroky, ktorými by ste ukázali, že sa nedáte zastrašiť žiadnou organizovanou zločineckou skupinou. Ak nebudete konať okamžite, je možné, že sa skorumpovaným a vydierateľným politickým predstaviteľom pomocou médií podarí naplniť svoje zvrátené predstavy. Otvorene sa hovorí o odmietaní zdravotnej starostlivosti a vylúčení zo spoločnosti tých, ktorí vyjadrujú obavy o svoje zdravie a zamietajú vpravovať do svojho tela cudzie látky, za ktorých negatívne účinky nikto neprevezme zodpovednosť.

Štátna moc je očividne zneužívaná na rozklad Slovenskej republiky. Vyjadrovali sme sa a obracali na štátnych predstaviteľov ako zástupcov právneho štátu už niekoľkokrát, no zdá sa, že zbytočne. Podľa skutkov načúvajú nie svojim občanom, ale niekomu úplne inému. Niekoľkonásobné snahy o započatie spoločného dialógu v mediálnom verejnoprávnom priestore, ktorým by sa vyhrotená situácia upokojila ostali v rámci „demokracie“ odignorované. Svoj postoj k najvyšším štátnym predstaviteľom vyjadrujeme pravidelnými protestmi. Vyčerpali sme množstvo možností na vyjadrenie svojej nespokojnosti…

Vážený pán generálny prokurátor. Žiadam Vás, aby ste urobili všetko pre nastolenie spravodlivosti v Slovenskej republike ešte kým to je možné. Konajte odvážnejšie a ráznejšie a zabráňte tomu, do čoho nás ženie väčšina štátnych predstaviteľov a k čomu sa čím ďalej, tým viac schyľuje.

S úctou,

 Ing. Branislav Čech – predseda

Združenie slovenskej inteligencie

- Podporte nás -

4 KOMENTÁRE

 1. Áno, je treba o tom veľa hovoriť a písať. Nestačí iba súhlasne mlčať.JUDr.
  Drgonec o nás, Slovákoch povedal 20.nov.t.r. čosi, čo hovorili národovci
  v pol.19. storočia. Stále to platí.Aj J. Kráľ píše: Mŕtvi budú spať i potom,
  keď už hlásnik z veže zišiel…
  Páči sa mi to, pán Čech !

  • Vďaka za napísanie tohto listu, plne sa s ním stotožňujem a budem rád ak sa ním aj pán GP Žilina nechá namotivovať a začne čím skôr konať, lebo mám pocit, že to čo sa deje ak čím skôr nezastavíme, dopadne občianskou vojnou. A to predsa nechceme dámi a pani, či áno???

 2. Pan Cech, dokazeme dat p. Zilinkovi podporu na ulici pred jeho kancelariou a ochranit ho, ak na to pride, tak i so zbranou v ruke /vy ste spomynali, ze pravny stat prestal existovat, tak sa musime branit sami/, pred jeho uradom….
  dokazeme, naopak, zatknut a sudit zlocinca v urade specialneho prokuratora, vlastizradkinu na poste prezidentky……

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň