sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Policajný vyšetrovateľ v uznesení uviedol, že nie je možné ohroziť mier, lebo vojna sa už začala.

zdroj fotografie: mapsus.net

10. apríla 2022, Branislav Čech

Dňa 3. marca 2022 podalo Združenie slovenskej inteligencie podnet na preskúmanie skutočností nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť zo strany členov vlády Slovenskej republiky k trestnému činu Ohrozenia mieru podľa § 417 Trestného zákona a k trestnému činu Účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu podľa § 419a Trestného zákona.

Viac tu: https://www.zsi.sk/podnet-na-clenov-vlady-za-ohrozenie-mieru-podla-%c2%a7-417-zakona-c-300-2005-z-z-a-ucasti-na-bojovej-cinnosti-organizovanej-ozbrojenej-skupiny-na-uzemi-ineho-statu-podla-%c2%a7-419a-zakona-c-300-2/

Dňa 8. marca 2022 sme dostali uznesenie podľa § 197 ods. 1 Trestného poriadku podpísané vyšetrovateľom PZ mjr. Mgr. Ivanom Lauričom s výsledkom odmietam, nakoľko nie je dôvod na začatie stíhania …

V odôvodnení p. príslušník PZ spomína ako oznamovateľa trestného oznámenia inú osobu a nie mňa (viď dokument nižšie), čo nasvedčuje skutočnosti, že vyšetrovateľ skopíroval odôvodnenie z iného uznesenia. Áno, toto je bežná prax vyšetrovateľov a dôslednosť, s akou pristupuje PZ SR ku každému prípadu. Z tých niekoľko podaní sa toto stalo už druhý krát. V predchádzajúcom, v inej veci bolo skopírované uznesenie pre nejakú „oznamovateľku“ a ako neodškriepiteľný fakt, podľa ktorého sa vyšetrovateľ a prokurátor rozhoduje sa berie text článku nejakého redaktorského eléva z propagandistických novín. Absurdné.

Ďalej príslušník PZ mjr. Mgr. Ivan Laurič konštatuje, že posielaním munície išlo o pomoc SR Ukrajine a konanie žiadnej z osôb vlády nie je možné posúdiť ako protiprávne.

Nižšie príslušník PZ uvádza, že:

trestný čin ohrozenia mieru podľa § 417 Trestného zákona spácha ten, kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne.

a pokračuje:

podnecovanie k vojne je akákoľvek činnosť zameraná na vyvolanie nálady pre riešenie rozporov medzi národmi prostredníctvom vojny. Propagácia vojny je konanie spočívajúce napríklad v rozširovaní a hlásaní myšlienok, názorov a zásad o správnosti riešiť rozpory medzi národmi vojnou.

!!!!! Ďalej uvádza:

Ku skutočnostiam uvedeným v trestnom oznámení je potrebné uviesť len toľko, že trestného činu ohrozenia mieru podľa § 417 ods. 1. Trestného zákona sa nemožno dopustiť v čase vojny. V čase vojny už nie je možné „ohroziť mier“, či ochraňovať mier pred vojnou, nakoľko už vojna začala a už nie je čo ohrozovať a ochraňovať. V čase vojny teda už nie je reálne možné konať tak, aby došlo k „narušeniu mieru“, v zmysle znakov skutkovej podstaty trestného činu podľa § 417 ods. 1. Trestného zákona, pretože narušenie mieru už nastalo a to v súvislosti s konaním inej osoby.

Tak sa teda pýtam tohto „kompetentného“ a „spôsobilého“ vyšetrovateľa, či mu hovorí niečo pojem štátna hranica a pýtam sa, kedy sa vojna v Slovenskej republike začala? Kto ju vyhlásil, resp. kto SR vojensky prepadol?

Alebo je jedno v ktorej časti sveta je vojna, takže žiadny iný štát podľa definícií v Trestnom zákone SR nemôže ohroziť mier v Slovenskej republike? Alebo prestali platiť štátne hranice a máme na Zemi jedno veľké bojisko?

To už fakt nemáme v polícii nikoho, kto vie počítať do desať?

Pred záverom píše:

Uvedené trestné oznámenie nebolo možné doplniť ani výsluchom oznamovateľov, nakoľko v ňom neboli uvedené žiadne skutočnosti, ktoré by bolo možné výsluchom ozrejmiť, resp. spresniť, nakoľko sa jedná o domnelé konania, ktoré sú len veľmi všeobecného charakteru.

Tu iba potvrdil, že tomu trestnému oznámeniu vôbec nerozumie… Výborne.

Sťažnosť podávať nebudem, pretože by mi pravdepodobne prišla odpoveď, že vyšetrovanie prebehlo v poriadku, prokurátor nevidí pochybenie a Zem je plochá, voda suchá… V tomto politickom systéme to skutočne nemá zmysel.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
SÚVISIACE ČLÁNKY

3 KOMENTÁRE

 1. Toto je len ďaľší príklad, že novinárčením, akýmkoľvek argumentovaním, vypisovaním, vyplakávaním, demonštráciami alebo iným hádzaním hrachu na stenu, sa proti beštialite totality nedá bojovať. Toto by už sl. inteligencia mohla pochopiť a hlavne, vyvodiť dôsledky.

  • Vážená Johanka,
   Vaša reakcia je prekrásnym príkladom paholkovstva , ktoré v súčasnej dobe charakterizuje väčšinu Slovákov. Sám neurobím nič, ale pokritizujem každého, kto sa o to aspoň pokúsi. A to asi preto, že azda si ma môj “pán” všimne a bude ku mne zhovievavejší / a možno ma aj povýši na drába!/
   Ako si predstavujete “vyvodiť dôsledky”? Vysvetlite a predovšetkým ukážte ako!
   Ja si iniciatívu ZSI hlboko vážim. Je prejavom svojbytnosti národa, ktorých dnes nie je veľa.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)