sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Priame diskriminačné praktiky v slovenskom školstve

Priame diskriminačné praktiky v slovenskom školstve

15. 9. 2021 Mgr. Daniela Pšenáková

Zákon, schválený za horúceho leta, ľuďom skôr známy ako segregačný. Zákon, ktorého schvaľovaniu predchádzali nevídané strety ľudí s policajtmi a parlamentnou ochrankou pred vstupom do Národnej zrady Slovenskej republiky, začal pomaly prinášať svoje zhnité ovocie aj v školstve. Darmo budeme mudrovať, teoretizovať, polemizovať, analyzovať, frflať a nadávať, treba si ho zažiť v praxi. Vyvolenými v tomto kole budú nezaočkovaní učitelia.

   Odvážlivci a čitatelia, ktorým nerobí problém čítať text s porozumením, a ktorí si našli čas prečítať Školský semafor, rôzne manuály a podobné letáky sa usmievali popod nos, toto nebude fungovať, to časom budú musieť zmeniť (v tom sú skutoční odborníci).

   Ak sa zavrie trieda, v ktorej bol pozitívny žiak, trieda odchádza do karantény. Rodičia detí v karanténe môžu naďalej chodiť do práce, aj keď žijú v spoločnej domácnosti s karantenizovaným dieťaťom. Hovorí sa tomu karanténa na základe úzkeho kontaktu.  Učitelia, ktorí v posledných dvoch dňoch od uzavretia triedy v tejto triede učili a ktorí sú zaočkovaní, môžu ďalej bez akýchkoľvek obštrukcií typu testovanie vykonávať svoju prácu na pracovisku riadne, pričom je dnes už faktom, že rovnako aj oni sa môžu nakaziť vírusom a dokonca ho aj prenášať.

   Učitelia, ktorí síce prekonali túto smrteľnú chorobu, nie sú zaočkovaní a  nezmestili sa do 180-dňového limitu, sú okamžite, svinským krokom na hulváta poslaní domov rovno spoza katedry.  Učitelia, ktorí nie sú zaočkovaní, ani neprekonali oficiálne kovid sú na tom rovnako ako ich prekonaní kolegovia mimo limitu. Marš domov! Bez akéhokoľvek vyrozumenia, ústnym nariadením karantény a povinnou PN v peňaženke. Prví šťastlivci mali 14-dňovú karanténu bez možnosti skrátenia negatívnym výsledkom testu. Ale dolaďujeme, momentálne je to 10 dní.

   Aby sa necítili učitelia, ktorí sú zdraví a musia byť v domácom väzení a prichádzajú k citeľnej strate mzdy ukrivdení, tak týmto učiteľom, aby im bolo veselšie, dovolili aspoň to, že ich deti, s ktorými žijú v spoločnej domácnosti môžu chodiť riadne do školy, prípadne do práce! Aspoňže tak! Aké veľkorysé! Rozumné! Výborný nápad! Ďakujeme!

   Absurdum je preto absurdum, že zdravo rozmýšľajúci človek v tom nevidí žiadny zmysel. Nie, toto nie je absurdum. Toto je jasná správa zhora, že tu nejde o žiadnu prevenciu pred vírusom, tieto praktiky majú učiteľov prinútiť dať sa očkovať, a ak tak neurobia, ekonomicky a psychicky ich zruinujú. Takto rozmýšľajú títo chorí ľudia. Sú si sami sebou natoľko istí, až sa cítia všemohúcimi. Títo ľudia, nie sú normálni. Sú chorí. Sú nebezpeční pre svoje okolie. Sú nebezpeční pre spoločnosť. Nemajú tu čo robiť. Preč s nimi.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň