sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodStanoviská, vyhlásenia, výzvyPríhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2020 - historik Doc. PhDr....

Príhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2020 – historik Doc. PhDr. Ivan Mrva, CSc.

Bratia a sestry!

Čakajú nás dôležité voľby v zlomovom období. Slovenky a Slováci – poďme všetci k voľbám. Ale skôr, ako vhodíme hlasovací lístok do urny, rozmýšľajme!

Kto bol proti štátnej samostatnosti a teraz chce riadiť štát, v skutočnosti plánuje jeho likvidáciu. Kto nás zavliekol do zločineckého paktu, kto odovzdal posledné trosky našej zvrchovanosti Bruselu, kto presadzuje nadpráva mikromenšín? Kto zmenil naše Slovensko na montážnu a skladovú predsieň nadnárodných korporácií, krajinu na kolóniu, kto zničil poľnohospodárstvo a dokorán otvoril spotrebiteľský trh bezohľadným obchodným molochom?

Neverme tým, čo majú teraz slovenské srdce na dlani, ale kým boli vo vláde presadzovali záujmy všetky možné, len nie slovenské. Kto porušuje ústavu, prenasleduje a trestá ľudí za názor? Nedajme sa zviesť falošným hlasom liberálnych sirén. Už naši predkovia boli polstoročie gniavení liberalizmom uhorským. Liberalizmus európsky a globálny je ešte nebezpečnejší. My chceme demokraciu bez prívlastkov.

Bratia a sestry, neverme luhárom s dvoma tvárami, neverme ľuďom bez morálky a s nenávisťou v duši k rodnej zemi. Voľme s rozumom. Pán Boh s nami a zlé preč!

17.1.2020

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň