nedeľa, 23 júna, 2024
spot_img

Protest proti vojenským základniam na Slovensku a proti zavádzaniu totality

Branislav Čech 23. 1. 2022

Dňa 22. 1. 2022 sa členovia Združenia slovenskej inteligencie zúčastnili ďalšieho z protestov. Tentokrát na Hviezdoslavovom námestí pred ambasádu SŠA v Bratislave na 13.00 hodinu a hlavným dôvodom vyjadrenia nespokojnosti občanov bolo schvaľovanie podpisu zmluvy tzv. Defence Cooperation Agreement (DCA) medzi SŠA a Slovenskom.

Združenie slovenskej inteligencie vyjadrilo jasné NIE podpisu tejto zmluvy a vytvoreniu vojenskej základne cudzieho štátu na území Slovenskej republiky. Nepotrebujeme z nášho územia robiť terč zbraniam z akéhokoľvek územia. Návrh tejto zmluvy je úplne jednostranný, výhodný iba pre SŠA a pre Slovenskú republiku nebezpečný až okupačný, o čom svedčia námietky a pripomienky známych osobností, organizácií vrátane samotného generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Zo skúseností vedenia okupačnej politiky SŠA v iných štátoch sveta nemáme ani najmenší dôvod dôverovať tomuto partnerovi pri podpisovaní akejkoľvek zmluvy. Dôkazom je aj samotná nelegálna stavba vysokého oplotenia ambasády SŠA, ktorá mala byť len dočasná a dnes už dávno odstránená, no americká strana ani tu nedodržala svoje záväzky.

Protestu sa zúčastnilo okolo 500 ľudí (v hlavnoprúdových demagogických médiách to buď z absencie hodín matematiky, alebo zámerne odhadujú na 100).

Ak to porovnáme s protestmi 17. 11. 2021 alebo 17. 11. 2020, kde sa zúčastnilo desaťtisíce ľudí, tohto protestu sa zúčastnilo ľudí žalostne málo.

Protestujúci kričali: „Vojnu nechceme!“

Chybou bola možno slabšia propagácia tejto udalosti zo strany usporiadateľov a hlavne asi ego lídrov opozičných strán, osobností a aktivistov, ktorí si zrejme neuvedomujú dôležitosť tejto témy. https://zsi-korene.sk/vyzva-na-spolocny-postup-proti-zavadzaniu-diktatury-a-tyranie-v-slovenskej-republike/

Nemohli lídri vyzvať na podporu každého jedného protestu, ktorý sa bude v tejto súvislosti konať? Alebo radšej zorganizovať jeden spoločný, celonárodný občiansky protest? Na otázku nech si odpovie každý sám… 

Rozvinutie obrovského transparentu priamo pred budovou ambasády SŠA, ktorú ochraňujú príslušníci PZ SR.
SÚVISIACE ČLÁNKY

2 KOMENTÁRE

 1. 150 x 5 nerovná sa 750 ! Je to síce dosť náročný matematický úkon, ale
  lídri by to mohli / mali!/ ovládať.
  Rozbor pre absolventov osobitnej školy:
  Keby sa tí piati národovci / dokrvi nepriatelia!/ dohodli na spoločnom termíne, bolo by tam naraz 750 protestujúcich a ten účinok hádam netreba
  vysvetľovať.

 2. Ako dieťa som obdivoval ameriku,
  lebo sme tam mali tetu Valiku
  a tá nám žuvačky posielala v balíku.
  Teraz by som najradšej obesil na kliku,
  tých čo sú v balíku a zapredali republiku,
  za judášske peniaze si otvorili trafiku
  a na tvorbu lží si postavili fabriku.
  Klamstvami oblbujú vrejnoť širokú
  chtiac ovplyvniť verejnú mienku.
  Živme Slovač slobody myšlienku,
  Vierozvestcovia dali nám ju do vienku.
  My budeme pánmi na našom Slovensku!

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)