štvrtok, 20 júna, 2024
spot_img
ÚvodRodina, výchova, vzdelávanieSlovenské koreneSlovenské KORENE, 14. apríla 2021

Slovenské KORENE, 14. apríla 2021

  V stredu 14. apríla 2021 od 17:30 do 19:30 hodinybude internetové rádio www.slobodnyvysielac.sk vysielať pravidelnú kontaktnú autorskú reláciu predsedu Združení slovenskej inteligencie KORENE, Stálej konferencie slovenskej inteligencie – Slovakia plus a obnovenej SNR akad. mal. Viliama Hornáčka s názvom „Slovenské KORENE.

V pokračovaní cyklu „ AKÉ ČASY TO ŽIJEME? “ si v zmysle známeho „Opakovanie je matka múdrosti“ pripomenieme 31. výročie nepretržitej činnosti nielen v súčasnosti najväčšieho združenia národne uvedomelých slovenských vzdelancov Spoločnosti slovenskej inteligencie KORENE, ktoré pod heslom „Na čele zápasov v službe národu a vlasti“ pracujeod svojho vzniku 30. marca 1990 dodnes.Čo tvorí podstatu tejto ojedinelosti v slovenských dejinách a z akých zdrojov čerpá toto spoločenstvo stále nové podnety pre svoju činnosť? Určite nám to najpravdivejšie napovie už samotný zoznam celospoločenských aktivít SSI KORENE a jeho porovnanie s hlavnými dejinotvornými udalosťami, ktoré sa na prelome druhého a tretieho tisícročia udiali vo svete, v Európe, v bývalom Česko – Slovensku, ale najmä v Slovensku. Preto v hlavnej téme s názvom „Korene KOREŇOV a s provokačným podtitulom „Sú naše skúsenosti pre nás aj poučením?“budeme hľadať pramene z ktorých KORENE čerpali a sú vyjadrené v hesle MÚDROSŤ, SVORNOSŤ, VYTRVALOSŤ a zdroje tvorivej energie pre bohatú mnohostrannú osvetovú, publikačnú a odbornú vydavateľskú, aktívnu iniciačnú, integračnú, organizačnú a neraz aj vodcovskú či v mnohých prípadoch aj politickú činnosť vo vrcholných orgánoch a exponovaných funkciách Slovenskej republiky. Bola to iba romantická láska k vlastnému národu a vlasti ako živelný podnet na obetovanie sa pre ich dobro či racionálny pocit nezastupiteľnej zodpovednosti inteligencie za osud vlastného národa alebo naliehavá túžba naplniť sny, predstavy a plány predchádzajúcich generácií ? Život nám položil otázku a my sme na jeho výzvu odpovedali otázkou: Kto, ak nie my a kedy, ak nie teraz?! Na záver našich úvah si aj dnes položme otázku pre našu budúcnosť priam osudovú – sú ešte KORENE pre náš ďalší vývoj potrebné? Ak áno, nájdu sa ochotní pokračovatelia schopní v odkaze aktívnej, obetavej a nezištnej činnosti KOREŇOV múdro, svorne a vytrvalo pokračovať? V zmysle našej overenej pracovnej metódy NÁROČNOSŤ, KRITICKOSŤ, TVORIVOSŤ sa treba nielen zamyslieť, ale sa aj neodkladne a pevne rozhodnúť. Od tohto rozhodnutia, najmä však od spoločného konania národných síl v duchu vytýčených predsavzatí, bezprostredne závisí budúcnosť národa z ktorého sme vzišli a ktorého sme súčasťou. Poučíme sa už konečne?! Do relácie sa možno aktívne zapájať a klásť otázky či povedať vlastné názory a skúsenosti súvisiace s danou témou.

Výbory Združení slovenskej inteligencie KORENE a Rada osobností

P.S. Rozpošlite tento oznam záujemcom o tému relácie. Ďakujeme!

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň