sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Slovenské KORENE 17.2.2021

V stredu 17. februára  2021  od  17:30 do 19:30 hodiny  bude internetové  rádio www.slobodnyvysielac.sk vysielať  pravidelnú  kontaktnú autorskú reláciu predsedu Združení slovenskej  inteligencie KORENE, Stálej konferencie slovenskej inteligencie – Slovakia plus a obnovenej SNR akad. mal. Viliama Hornáčka s názvom „Slovenské  KORENE.

V pokračovaní  cyklu „AKÉ  ČASY  TO  ŽIJEME?“ sa budeme zaoberať nanajvýš vážnym životným problémom od ktorého bezprostredne závisí ďalší vývoj, ale aj samotná existencia slovenského národa. Je ním mladá slovenská generácia, teda naše vlastné deti. Dali sme im všetko potrebné pre ich úspešný osobný aj náš národný život?

Tentoraz život v podmienkach nášho vlastného samostatného štátu ako všeobecne uznaného subjektu medzinárodného práva, čo dosiaľ v novodobých dejinách nemala žiadna slovenská generácia. Zmena skutočne zásadná a možno povedať, že pre nás aj epochálna. Ako sme zvládli tento prerod z objektu na subjekt z čoho prirodzene vyplýva aj plná zodpovednosť za všetky povinnosti súvisiace s takýmto postavením? A prvoradou, najdôležitejšou a nezastupiteľnou povinnosťou rodičov a všetkých dospelých je výchova – najmä osobným príkladom – svojej mladej generácie ako budúcnosti národa.

Máme svedomie čisté? Výhovorky na cudzích od 1.1.1993 už neplatia! Preto v hlavnej téme s provokačným názvom „(De)generácia on line“  a s podtitulom „Prínos či strata? Komu ako!“, sa budeme venovať najmä nášmu konaniu či nekonaniu v takej citlivej a kľúčovej oblasti akou je výchova vlastných detí. Najmä z hľadiska skúsenosťami potvrdenej životnej pravdy, že výživu, výchovu, zdravie a bezpečnosť múdry nikdy nezveruje cudzím!  Ak budeme úprimní, bezpochyby prídeme na nelichotivú a celému národu škodiacu skutočnosť, že naše deti sú podstatnou časťou svojej osobnosti najviac podobné vzorom, ktorým sme ich nechali napospas a neposkytli im dostatočne nasledovaniahodný príklad vlastného konania. Rodičovského či pedagogického, ale aj čoraz viac vplývajúceho prostredníctvom masmédiami propagovaných tzv. celebrít a iných produktov konzumného „styll of life“. Že je to cudzorodá pasca voči ktorej sú najbezbrannejší najmä tí najneskúsenejší, to vieme všetci. Prečo sme jej mrzačiacim a smrtiacim chápadlám nechali napospas svoje deti, to si kriticky prizná málokto.  

V zmysle našej overenej pracovnej metódy NÁROČNOSŤ, KRITICKOSŤ, TVORIVOSŤ  musíme  v tomto prípade byť nielen úprimní voči sebe, ale aj nemilosrdní voči všetkému, čo ničí naše kultúrne hodnoty a historickú skúsenosť. Nemilosrdní najmä vtedy, keď sme to práve my sami a naše slabosti, nedostatky a chyby čím škodíme vlastnej budúcnosti – našim deťom!

Do relácie sa možno aktívne zapájať a klásť otázky či povedať vlastné názory a skúsenosti súvisiace s danou témou. Výbory Združení slovenskej inteligencie KORENE a Rada osobností.

P.S. Pošlite tento oznam záujemcom o tému relácie. Ďakujeme!

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň