streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodStanoviská, vyhlásenia, výzvyStanovisko Združenia slovenskej inteligencie ku Dňu boja za slobodu a demokraciu

Stanovisko Združenia slovenskej inteligencie ku Dňu boja za slobodu a demokraciu

Po troch desaťročiach od pádu totalitného komunistického režimu sa politická garnitúra – pod globálnou zámienkou údajnej pandémie – odhodlala odopierať nám základné ľudské a občianske práva a slobody. Osobitne dnes je vládnou mocou zreteľne pošliapaná aj samotná zákonnosť vyhlásením bezdôvodného núdzového stavu. Vláda sa svojimi poslednými nezákonnými opatreniami pokúsila zaviesť sanitárnu diktatúru s dvomi kategóriami občanov, a preto treba o základné občianske práva a slobody znova zápasiť. Nesmieme dopustiť, aby sa Slovensko stalo pokusným laboratóriom nových procesov globálnej kontroly a ovládania obyvateľstva.

Občianska neposlušnosť a právo na odpor majú čeliť systémovej nespravodlivosti. Ľudia majú na to prirodzené právo, pretože ak sa deje neprávosť, nie je potrebné, aby menšina čakala na to, kým si to uvedomí väčšina. Samotné právo na odpor je zakotvené v Ústave SR, podľa článku 32: „Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“

16. 11. 2020 za Združenie slovenskej inteligencie

Ing. Branislav Čech

Ing. Vladimír Bizoň

PhDr. Martin Lacko, PhD.

RNDr. Igor Serváček

Mgr. Margaréta Vyšná

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň