nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Úradne potvrdené: ÚVZ nevie nič o účinnosti a bezpečnosti ochranných prostriedkov, na...

Úradne potvrdené: ÚVZ nevie nič o účinnosti a bezpečnosti ochranných prostriedkov, na ktoré sa odvoláva.

Zdroj fotografie: TASR/M. Baumann

6. 11. 2021 Martin Lacko

Hlavnou témou slovenskej politiky i spoločnosti v posledných týždňoch je nepochybne téma vakcinácie a rúšok. Propagandu v štátnych, súkromných i v tzv. katolíckych médiách možno označiť ako vymývanie mozgov (brainwashing). Tlak vo veci vynucovania si – mimochodom nezákonných –  nariadení, rastie. Bežní občania, vrátane zjavne zdravých ľudí či detí, sú nútení neustále si prekrývať dýchacie cesty. Tento tlak dosiahol svoj ďalší vrchol. V podvečer 4. novembra 2021 policajná jednotka násilným spôsobom spacifikovala skupinku občanov, ktorá si ich v nákupnom centre, filiálke zahraničnej firmy v Piešťanoch, odmietala nasadiť rúško. Policajnému násiliu vyjadrili predstavitelia vládneho režimu a provládnych médií plnú podporu. Naopak, tzv. ľudskoprávne mimovládky, ktoré začnú kričať už pri pohľade na policajný obušok (napr. v ruke bieloruského policajta), zrazu nápadne zmĺkli.

V kontexte postavenia Slovenska ako pokusného laboratória Európy a momentálnych snáh režimu možno tieto manévre chápať ako prípravu, akýsi nácvik na blížiace sa povinné očkovanie. Režim si uvedomuje, že túto nehoráznu povinnosť si nedokáže u väčšiny ľudí vynútiť falošnými sľubmi, sociálnym tlakom, vydieraním, ani pomocou stupídnej reklamy. Jeho predstavitelia, plniaci zadania z globalistických kruhov dobre vedia, že to nebude možné bez násilia, bez brachiálnej moci.  Naznačuje to aj chystaná novela zákona o policajnom zbore, ktorá predpokladá, že policajti budú mať právomoc ľudí spútať a násilne ich deportovať na vykonanie tzv. zdravotníckych úkonov.

V týchto zločinných zámeroch – naočkovať pochybnou experimentálnou látkou čo najviac Slovákov, vrátane tých bezbranných, detí – nenaráža na výraznejší spoločenský odpor. Médiá, cirkev, lekárske, akademické či športové združenia, vplyvnejšie masové organizácie, totiž vakcináciu podporujú, prípadne oportunisticky mlčia. Predstavitelia režimu pravdepodobne predpokladajú, že nastal vhodný čas pripraviť sa na rozhodujúci úder. Práve takouto násilnou formou.

Zhodou okolností práve v deň keď násilný zásah voči bezrúškovým aktivistom bol témou médií, predseda Združenia slovenskej inteligencie dostal odpoveď zo strany ÚVZ SR ohľadom niektorých vecných stránok používania ochranných prostriedkov. Branislav Čech totiž ešte 21. októbra 2021 adresoval ÚVZ SR Žiadosť o sprístupnenie informácie na základe zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám.

V liste sa napríklad pýta, na základe akej normy sa posudzuje zhoda používaných preventívnych ochranných pomôcok citovaných v § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z.z v súvislosti s použitím proti šíreniu choroby COVID-19, či má ÚVZ SR vedomosti o technických špecifikáciách preventívnych ochranných pomôcok citovaných v § 48 ods. 4 písm.  r) zákona č. 355/2007 Z.z., kto a akým spôsobom kontroluje požiadavky predpísané normou a kto nesie zodpovednosť za prípadné poškodenie zdravia občanov ich nosením…

V odpovedi ÚVZ SR podpísanej Jánom Mikasom v. z. sa uvádza, že tieto otázky boli posunuté na vybavenie inej inštitúcii – Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR…

Z odpovede teda jasne vyplýva, že:

1. ÚVZ SR zastúpený Jánom Mikasom nevie (!), na základe akej normy sa posudzuje zhoda používaných preventívnych ochranných pomôcok citovaných v § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z.z. (rúško, respirátor bez výdychového ventilu, šál, alebo šatka)v súvislosti s použitím proti šíreniu choroby COVID-19 a opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva.

2. ÚVZ SR zastúpený Jánom Mikasom nemá (!) vedomosti o technických špecifikáciách týchto ochranných prostriedkov.

3. ÚVZ SR zastúpená Jánom Mikasom nevie (!), kto a akým spôsobom má právo kontrolovať, či ochranné pomôcky podľa citovaného zákona spĺňajú požiadavky predpísané normou.

4. ÚVZ SR zastúpená Jánom Mikasom netuší (!), ako je pri ich používaní zabezpečená ochrana zdravia osobám, ktorým táto ochranná pomôcka môže spôsobiť zdravotné ťažkosti

5. ÚVZ SR zastúpená Jánom Mikasom nevie (!), kto by niesol zodpovednosť za prípadné poškodenie zdravia spôsobené ochrannou pomôckou…

Odpoveď z ÚVZ SR je buď priznaním nevedomosti alebo zametením žiadosti pod koberec. Inak by sa Ján Mikas (ovenčený piatimi akademickými titulmi) musel priznať, že technicky nešpecifikované ochranné pomôcky, ktoré majú zabrániť šíreniu smrteľnej choroby sú hlúposťou.

Ak teda tzv. renomovaní odborníci nevedia racionálne a technicky vysvetliť, ako môže obyčajný šál, šatka, alebo papierové rúško či tzv. respirátor používaný na stavbárske účely ochrániť človeka pred vírusom, ktorý má približne 80 nanometrov (1 nanometer – 1 miliardtina metra, resp. milióntina milimetra), akým právom takéto nariadenia vydáva?

Ak sa nešpecifikované prekrytia dýchacích ciest niekedy prirovnávajú k bezpečnostných pásom v autách, tak podľa logiky nariadení ÚVZ SR a s ohľadom na § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z. z. by mohli byť tieto bezpečnostné pásy hoci aj zo špagátu, gumy alebo krepového papiera a boli by sme všetci chránení…

Tí, čo majú aspoň minimálnu skúsenosť s posudzovaním zhody výrobkov, ktoré majú ochraňovať zdravie, musia vedieť, že ak majú byť tieto preventívne ochranné pomôcky účinné proti šíreniu ochorenia COVID-19 a zároveň bezpečné, musia byť ich technické špecifikácie stanovené normou. Pretože podľa § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z.z. by preventívna ochranná pomôcka mohla byť aj rúško zo záclony, prípadne osoplená vreckovka. A žiadny sudca by vám nedokázal, že ste porušili tento zákon.

Mimochodom, čo na tieto absurdné nariadenia hovoria odborníci v rôznych technických ústavoch, na akademickej a vedeckej pôde? A čo tzv. investigatívci???

Pokračovanie tu:

- Podporte nás -

2 KOMENTÁRE

  1. Chcem sa poďakovať, p.Čechovi za zaslanie tejto žiadosti na ÚVZ SR- p.s 5-timi titulmi / Mikasovi/
    a zároveň poznamenať resp.sa opýtať lekárov, od ktorých by sa práve táto iniciatíva očakávala…kde ste????? Prečo mlčíte a prečo nevyjadríte svoj profesionálny názor a postoj k tak nezmyselnému „opatreniu“ ako nosenie rúšok, respirátorov a iných dehonestujúcich, zdraviu škodlivých „náhubkov“?
    Práve vy, máte búšiť a „otravovať“ takéto inštitúcie, aby zastavili tento nehorázny nezmysel, ničí to zdravie, psychiku, detí, dospelých, starých, mladých, tehotných žien…, oslabuje imunitu a čo je nie menej horšie, núti sa zbavovať najzákladnejšej ľudskej „aktivity“ voľného, prirodzeného dýchania….
    Je smutné, že ľudia nie od „fachu“ sa musia dožadovať vysvetlení,dávať logické argumenty, namiesto toho, aby sa mohli plne venovať svojej profesnej práci.
    Som toho názoru, že keby sa „zomkla“ MASA lekárov, ktorí ešte nestratili svoju profesionálnu česť, svedomie, odvahu , tak by sme už dávno chodili bez rúšok a SLOBODNE dýchali.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň