štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodPoučme sa z dejínZ his-tórie FED-u (2)

Z his-tórie FED-u (2)

Jozef Fila 26. 1. 2021

O spätné zrušenie platnosti zákona o federálnom rezervnom systéme sa snažila rada súdnych žalôb doteraz však bez akéhokoľvek efektu. Prvý kto sa v tomto smere pokúsil jednať bol prezident USA John F. Kennedy. Krátko pred svojim zavraždením rukou údajného šialenca konajúceho na vlastnú päsť chcel položiť základný kameň k tomu, aby americká vláda mohla opäť vydávať vlastné peniaze nezaťažené dlhmi. Tým by prestala byť odkázaná len na prostriedky podmienené prijatím dlhu.

Dňa 4. júna 1963 podpísal John F. Kennedy prezidentské nariadenie označované ako Executive Order Number 11110. Rušil ním platnosť predchádzajúceho nariadenia 10289 – teda nariadenia, ktoré 23. decembra 1913  stálo za zrodom Federálneho rezervného systému. Prezident Kennedy chcel vrátiť právo vydávať bankovky naspäť do kompetencie štátu. Túto samozrejmú právomoc plánoval znovu zveriť americkému Kongresu a štátne peniaze dostať do obehu bezúročne a pre blaho celého amerického ľudu.

Prvým oficiálnym rozhodnutím Kennedyho nástupcu Lyndona B. Johnsona, ktoré podpísal ešte v prezidentskom lietadle cestou z Dallasu do Washingtonu bolo práve zrušenie Executive Order Number 11110.

V posledných rokoch sa čím ďalej tým viac štátov snaží zbaviť dôsledkov tohto podvodu a to tým, že svoje medzinárodné obchody chcú realizovať pomocou eura. Medzi prvými bol Irak, ktorý na konci roku 2000 svoju ropu namiesto za dolár predával za euro. Na euro sa potom preorientoval aj u svojich štátnych devízových rezerv. Keby tento príklad nasledovali aj ďalšie ropné veľmoci znamenalo by to pre USA obrovské straty. Z tohto uhla pohľadu sú ďaleko pochopiteľnejšie aj následné konflikty USA s Iránom, Líbyou a Sýriou.

Situácia zašla až tak ďaleko, že aj niekdajší guvernér amerického FED-u Alan Greenspan tvrdí: “Americký bankový systém je plný podvodov a potrebuje proti nim omnoho prísnejšie zákony…”

Tým len potvrdil to, čo na adresu FED-u pred mnohými rokmi konštatoval poslanec amerického kongresu Ron Paul:  “Je to inštitúcia absolútne nemorálna, pretože sme tajnostkárskej organizácii dali privilégium vytvárať peniaze z ničoho. Keby ste niečo podobné robili vy alebo ja, okamžite by ste boli označení za falšovateľov a boli trestne stíhaní. Tak prečo sme legalizovali falšovanie ?”…

Prezident Woodrow Wilson, s ktorého pomocou bol FED schválený tento krok neskôr hlboko oľutoval. “Náš veľký priemyselný národ je kvôli svojmu úverovému systému držaný v šachu. Rast národa a akékoľvek naše záležitosti sú v rukách niekoľkých mužov.”

Krátko pred svojou smrťou údajne prehlásil: “Bol som oklamaný a podviedol som svoju zem”

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň