streda, 21 februára, 2024
spot_img
ÚvodPoučme sa z dejínZ his-tórie FED-u (1)

Z his-tórie FED-u (1)

Jozef Fila 11. 1. 2021

Jedno z najdôslednejšie strážených tajomstiev ktoré sa nevyučuje na nijakej univerzite je skutočnosť že americká centrálna banka FED (Federal Reserve Bank) nie je v rukách štátu. Jedná sa o čisto súkromnú organizáciu založenú v roku 1913.

Celý plán vznikol v roku 1910 na ostrove Jekyll v americkom štáte Georgia. Návrh zákona predložený súkromnými bankermi takzvaný Aldrichov plán počítal so založením súkromnej banky – Federalnej rezervy. Pod vedením dvoch veľkých finančných skupín Rothschildov a Rockefellerov sa podarilo vytvoriť centrálnu banku s právom vydávať vlastnú menu ktorá sa stala zákonným platidlom a na začiatku ešte za ňu musela ručiť americká vláda.

V tej dobe patrili k akcionárom FEDu nasledujúce inštitúcie: – parížske a londýnske bankové domy Rothschildov, – newyorská Rockefellers Chase Manhattan Bank, – newyorská Goldman Sachs Bank, – parížska Lazard Brothers Bank, – rímska Israel Moses Seif Bank, – Warburg Bank v Amsterdame a Hamburgu, – newyorská Lehman Bank a newyorská Kuhn Loeb & Co. Bank,

Celý tento „projekt“ bol v rozpore s americkou ústavou. Jej článok 1, odstavec 1 a 8 jednoznačne hovoria že jediný kto má právo tlačiť peniaze je štát. Založením FED-u však vtedajšia americká politická garnitúra v úlohe prisluhovačov odovzdala svoju moc do rúk konzorcia medzinárodných bankstrov…

Branislav Čech, Ing.

- Podporte nás -

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň