sobota, 25 mája, 2024
spot_img

Zhromaždenie schválilo vyhlásenie k okupačnej zmluve

Na včerajšom zhromaždení za referendum proti vojenským základniam SŠA v Bratislave na Námestí slobody účastníci symbolicky schválili Vyhlásenie. Napriek zlomu vo vývoji udalostí na Ukrajine v deň konania zhromaždenia občianske organizácie považovali za nevyhnutné vyjadriť svoje stanovisko a riešenia.

Zhromaždenie malo za cieľ odsúdiť vládnucu moc, ktorá bez legitimity väčšiny obyvateľstva Slovenska prijala kontroverznú tzv. obrannú dohodu Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými. Účastníkom sa prihovoril zástupca Únie vojnových veteránov Milan Semančík a organizátori petícií na podporu referenda za zrušenie vojenských základní SŠA. Na dôsledky a vplyv vojenských základní SŠA upozornil Peter Sudovský z iniciatívy Slovensko bez GMO a na záver odznela spoločná modlitba s kňazom Ľubošom Volkom.

Vlastizrada ako názor

Vo Vyhlásení prijatom na zhromaždení sa žaluje vláda SR, poslanci SR a prezidentka SR za prijatie tzv. obrannej dohody, ktorá sa považuje za porušenie suverenity a zvrchovanosti Slovenskej republiky. Slováci sú odjakživa mierumilovným národom, nikdy si nenárokovali cudzie územie, svojou kultúrou a národným bytím prirodzene vytvárajú spolu s ďalšími slovanskými národmi najväčšie slovanské spoločenstvo v Európe, ktoré žiadna politická moc úplne nevykorení. Nikto nemôže vziať slovenskému národu pocit oklamania a vlastizrady spáchanými vládnucou reprezentáciou.

Výzva prezidentke, vláde a Slovákom

Vo vyhlásení sa uvádza želanie, aby prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prestala ignorovať túžbu slovenského národa žiť v mieri s ostatným národmi či pohŕdať národnou identitou Slovákov, aby skončila s podporou zvrátených západných ideológií a vytváraní obrazu nepriateľa. Jej status nedovoľuje šíriť nenávisť, napätie a konflikty v spoločnosti, ktoré si Slováci neželajú. Svojím ďalším konaním má dokázať, že stojí na strane väčšiny Slovákov a vyhlási referendum za zrušenie tzv. obrannej dohody.

„Na základe uvedených skutočností vyhlasujeme tento deň, 9. február za Deň národnej zrady. Vyzývame a žiadame zákonodarcov, aby podali návrh na zaradenie Dňa národnej zrady medzi pamätné dni,“ píše sa ďalej vo Vyhlásení.

Vyhlásenie sa obracia na obyvateľov s výzvou, aby tí, ktorým záleží na tom, aby sa Slovensko nestalo terčom vojenských útokov a aby sa Slováci nestali vojnovými štváčmi, aby sa nevzdávali nádeje a podpisovali petície za vypísanie referenda za zrušenie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických a aby sa zúčastnili referenda.

Tzv. dohoda o obrane so SŠA sa bude odteraz nazývať okupačnou zmluvou a akonáhle vstúpi na zvrchované územie Slovenskej republiky ďalší arzenál SŠA v zmysle tejto zmluvy, bude sa to považovať za okupáciu suverénnej Slovenskej republiky a občania využijú všetky prostriedky a práva zaručené Ústavou SR na oslobodenie sa spod okupácie.

Vláde SR je adresovaná výzva, aby vysvetlila zverejnené obvinenia, ktoré ju môžu usvedčiť z jednej z najväčších korupcií, či prijala peniaze alebo iné výhody od americkej strany za podpisy a hlasovanie tzv. obrannej zmluvy.

Stanovisko organizátora

Združenie slovenskej inteligencie ako iniciátor a organizátor dvoch zhromaždení za odmietnutie vojenských základní Spojených štátov amerických sa na svojich internetových stránkach dištancuje od svojvoľného a nelegitímneho konania spoluorganizátora občianskeho aktivistu Miroslava Kollára. M. Kollár, zástupca petičného výboru SOS Petícia a Spájame občanov Slovenska počas prípravy zhromaždenia konaného 24. februára svojimi úskokmi a bez vedomia ďalších spoluorganizátorov vyvíjal vlastnú činnosť, narúšal a maril dohodnutú koncepciu a cieľ zhromaždenia. Tým poškodil meno Združenia slovenskej inteligencie a ostatných členov organizačného výboru a negatívne ovplyvnil výsledok zhromaždenia. ZSI sa za vzniknuté problémy dotknutým stranám ospravedlňuje.Zhromaždenie zorganizovali občianske združenia Združenie slovenskej inteligencie, Aliancia národných síl, Pán občan, Spolok Archa, Národný front Slovenska, Slovenskí katolíci, Spájame občanov Slovenska, Národný snem jednoty Slovenska.

Združenie slovenskej inteligencie ďakuje za spoluprácu na príprave včerajšieho zhromaždenia (24. 2. 2022) za referendum proti vojenským základniam SŠA v Bratislave – zvukárovi Petrovi Řymanovi, kameramanovi Igorovi Jurečkovi a ostatným spoluorganizátorom za ich obetavú a úprimnú prácu pre slovenský národ.

Margaréta Vyšná

Celé znenie Vyhlásenia:

VYHLÁSENIE

My, Slováci a občania Slovenskej republiky žalujeme vládu SR, poslancov NR SR a prezidentku SR za prijatie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických. Túto tzv. obrannú dohodu považujeme za porušenie suverenity a zvrchovanosti Slovenskej republiky. Vládna moc nerešpektovala vôľu väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, čím hlboko urazila slovenský národ. Slováci sú odjakživa mierumilovným národom, nikdy si nenárokoval cudzie územie, je tradične a prirodzene spojený s ďalšími slovanskými národmi v najväčšom slovanskom spoločenstve v Európe. Žiadna politická moc túto citovú a kultúrnu previazanosť úplne neovplyvní a nevykorení.

Z týchto dôvodov vládna moc nemala legitimitu na prijatie dohody a nemá legitimitu ďalej zastupovať obyvateľov Slovenskej republiky. Údajne nie je naplnená skutková podstata trestného činu vlastizrady za prijatie nevýhodnej dohody so SŠA, ale my citlivo vnímame jej prijatie ako vlastizradu a takéto vnímanie nám nemôže nikto vziať.

Veríme, že prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová nebude ďalej ignorovať túžbu slovenského národa žiť s inými národmi v priateľstve a mieri, či pohŕdať národnou identitou Slovákov, a že nebude ďalej podporovať zvrátené západné ideológie a vytvárať obraz nepriateľa. Jej postavenie nedovoľuje šíriť nenávisť, napätie a konflikty v spoločnosti, ktoré si Slováci neželajú. Mnohí ju označujú za vojnovú štváčku, čo je síce smutné, ale ako sama priznala – svojmu národu nerozumie. Vyzývame ju preto, aby podala jednoznačný dôkaz, že je na strane väčšiny obyvateľov SR, ktorých zastupuje, a aby potvrdila, že opätovne nezmietne zo stola občianske referendum, naopak, že sa stretne so zástupcami petičných výborov, naopak, že sa stretne so zástupcami petičných výborov v takej závažnej veci, akou je stabilita a mier, že sa stretne s tými, ktorí zozbierali desaťtisíce podpisov občanov, ale aj poslancov proti podpisu vojenskej zmluvy DCA. Inak vyšle svojmu národu jasný rozporuplný signál, ktorý nebude korešpondovať s jej prísahou na Ústavu Slovenskej republiky.

Tzv. obranná dohoda so SŠA prešla len niekoľkotýždňovým schvaľovacím procesom na Slovensku bez širšej verejnej a odbornej diskusie, bez akceptácie množstva zásadných hromadných pripomienok a bola zavŕšená podpisom prezidentky SR 9. 2. 2022. Na základe uvedených skutočností vyhlasujeme tento deň, 9. február za Deň národnej zrady. Vyzývame a žiadame zákonodarcov, aby podali návrh na zaradenie Dňa národnej zrady medzi pamätné dni.

Národný zápas proti vojenským základniam SŠA a okupačným vojskám SŠA sa týmto nekončí. Vyzývame všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, ktorým záleží na tom, aby sa Slovensko nestalo terčom vojenských útokov a aby sa Slováci nestali vojnovými štváčmi, aby sa nevzdávali nádeje a podpisovali petície za vypísanie referenda za zrušenie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických. Zároveň vyzývame všetkých obyvateľov na účasť na referende.

My, Slováci a občania Slovenskej republiky vyhlasujeme, že tzv. dohodu o obrane so SŠA budeme odteraz nazývať okupačnou zmluvou a akonáhle vstúpi na zvrchované územie Slovenskej republiky ďalší arzenál SŠA v zmysle tejto dohody, budeme to považovať za okupáciu suverénnej Slovenskej republiky a využijeme všetky prostriedky a práva zaručené Ústavou SR na oslobodenie sa spod okupácie.

Verejne a nahlas žiadame vládu SR, aby vysvetlila zverejnené obvinenia, ktoré ju môžu usvedčiť z jednej z najväčších korupcií, či prijala peniaze alebo iné výhody od americkej strany za podpisy a hlasovanie tzv. obrannej dohody.

Bratislava, celonárodné zhromaždenie, 24. 2. 2022

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)