nedeľa, 3 júla, 2022
spot_img
ÚvodCOVID-19Žiadosť o poskytnutie informácie - očkovanie detí

Žiadosť o poskytnutie informácie – očkovanie detí

Vážený pán predseda,

v súvislosti s plánovaným očkovaním detí na stredných školách očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19 vás žiadam v zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám o poskytnutie týchto informácií:

1. Kto rozhoduje o očkovaní detí na stredných školách očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19?

- Podporte nás -

2. Ako môžu do rozhodovania zasiahnuť rodičia, ktorých sa očkovanie ich detí na školách týka?

3. Ak je už rozhodnuté o spustení očkovania na školách, aký je očkovací plán (ktoré školy, v akom termíne)?

4. Prebehla verejná diskusia o príprave na rozhodnutie o očkovaní na stredných školách a kde boli sumarizované pripomienky rodičov detí? Radi by sme sa oboznámili s obsahom predmetnej diskusie a jej závermi. Je záznam o takejto diskusii verejne dostupný?

Odpovede zasielajte na mejlovú adresu: info@zsi-korene.sk

Pre všetkých, ktorí rozhodujú o očkovaní detí proti ochoreniu COVID-19 platia hlavné medzinárodné dokumenty, zásady a fakty :

– medzinárodné dokumenty a dohovory: Norimberský kódex, Dohovor o biomedicíne, Dohovor o právach detí;

– pokusy na deťoch sú zakázané;

– očkovacie látky neprešli všetkými povinnými testami;

– komisárka pre deti Viera Tomanová uvádza:

– že ani jedna z „vakcín“ nemá riadnu registráciu, zatiaľ nie je dostatok vedeckých dát dokladajúcich bezpečnosť dostupných vakcín proti COVID-19; (napríklad aj nemecká Stála očkovacia komisia (STIKO) pre nedostatok vedeckých údajov neodporúča plošnú vakcináciu detí a mládeže proti ochoreniu COVID-19, keďže nie sú jasné riziká, ktoré deťom pri imunizácii hrozia, na druhej strane však podporila očkovanie detí so zdravotnými problémami);

– aby očkovanie vykonával vždy len pediater dieťaťa, ktorý má dieťa v starostlivosť;

– že podmienky, kedy žiaci budú mať len dve možnosti: očkovanie alebo testovanie na zistenie vírusu SARS-Cov-2, nie sú v súlade s ústavným právom na vzdelanie, pretože uplatnenie tohto základného práva každého dieťaťa nie je podmienené podrobeniu sa očkovaniu, testovaniu ani inému úkonu;

Sme presvedčení, že aj vy, pán predseda vnímate zodpovednosť za také vážne rozhodnutie, akým je očkovanie detí pokusnými očkovacími látkami a ktoré môže ohroziť zdravie a duševný rozvoj mnohých mladých ľudí. Ak sa tak stane, bude sa raz hľadať vinník a tým vinníkom sa môžete stať práve vy. Vy, pán predseda budete považovaný za spoluzodpovedného za rozhodnutie očkovať deti neregistrovanou a experimentálnou očkovacou látkou, a to najmä v prípade jeho neblahého výsledku.

V zmysle objektívnej diskusie o očkovaní detí očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19 a jeho následkoch vám zasielam 12 najzávažnejších informácií. Našim cieľom je najmä to, aby sa k verejnosti dostali informácie aj nezávislých medicínskych autorít, keďže demokratická diskusia neprebieha a v spoločnosti pretrváva chaos informácií. Rodičia sa až po podrobnom oboznámení s celou problematikou môžu rozhodnúť objektívnejšie a zodpovednejšie.

Leták je určený na ďalšie šírenie pre pracovníkov školstva, rodičov, rodičovské rady a združenia.

S pozdravom,

Ing. Branislav Čech

predseda

Združenie slovenskej inteligencie

Počet príloh: 1

Na vedomie – odbor školstva


Otvorený list sme posielali na predsedov VÚC, kópie odišli riaditeľom školských odborov na VÚC a vedúcich oddelení pod týmto riaditeľom.

image_printTlačiť článok
Predchádzajúci článokKtorým smerom sa vydáme?
Ďalší článokParte Dr. René Balák, PhD.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň