nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Žiadosť o poskytnutie informácie - očkovanie detí

Žiadosť o poskytnutie informácie – očkovanie detí

Vážený pán predseda,

v súvislosti s plánovaným očkovaním detí na stredných školách očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19 vás žiadam v zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám o poskytnutie týchto informácií:

1. Kto rozhoduje o očkovaní detí na stredných školách očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19?

2. Ako môžu do rozhodovania zasiahnuť rodičia, ktorých sa očkovanie ich detí na školách týka?

3. Ak je už rozhodnuté o spustení očkovania na školách, aký je očkovací plán (ktoré školy, v akom termíne)?

4. Prebehla verejná diskusia o príprave na rozhodnutie o očkovaní na stredných školách a kde boli sumarizované pripomienky rodičov detí? Radi by sme sa oboznámili s obsahom predmetnej diskusie a jej závermi. Je záznam o takejto diskusii verejne dostupný?

Odpovede zasielajte na mejlovú adresu: info@zsi-korene.sk

Pre všetkých, ktorí rozhodujú o očkovaní detí proti ochoreniu COVID-19 platia hlavné medzinárodné dokumenty, zásady a fakty :

– medzinárodné dokumenty a dohovory: Norimberský kódex, Dohovor o biomedicíne, Dohovor o právach detí;

– pokusy na deťoch sú zakázané;

– očkovacie látky neprešli všetkými povinnými testami;

– komisárka pre deti Viera Tomanová uvádza:

– že ani jedna z „vakcín“ nemá riadnu registráciu, zatiaľ nie je dostatok vedeckých dát dokladajúcich bezpečnosť dostupných vakcín proti COVID-19; (napríklad aj nemecká Stála očkovacia komisia (STIKO) pre nedostatok vedeckých údajov neodporúča plošnú vakcináciu detí a mládeže proti ochoreniu COVID-19, keďže nie sú jasné riziká, ktoré deťom pri imunizácii hrozia, na druhej strane však podporila očkovanie detí so zdravotnými problémami);

– aby očkovanie vykonával vždy len pediater dieťaťa, ktorý má dieťa v starostlivosť;

– že podmienky, kedy žiaci budú mať len dve možnosti: očkovanie alebo testovanie na zistenie vírusu SARS-Cov-2, nie sú v súlade s ústavným právom na vzdelanie, pretože uplatnenie tohto základného práva každého dieťaťa nie je podmienené podrobeniu sa očkovaniu, testovaniu ani inému úkonu;

Sme presvedčení, že aj vy, pán predseda vnímate zodpovednosť za také vážne rozhodnutie, akým je očkovanie detí pokusnými očkovacími látkami a ktoré môže ohroziť zdravie a duševný rozvoj mnohých mladých ľudí. Ak sa tak stane, bude sa raz hľadať vinník a tým vinníkom sa môžete stať práve vy. Vy, pán predseda budete považovaný za spoluzodpovedného za rozhodnutie očkovať deti neregistrovanou a experimentálnou očkovacou látkou, a to najmä v prípade jeho neblahého výsledku.

V zmysle objektívnej diskusie o očkovaní detí očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19 a jeho následkoch vám zasielam 12 najzávažnejších informácií. Našim cieľom je najmä to, aby sa k verejnosti dostali informácie aj nezávislých medicínskych autorít, keďže demokratická diskusia neprebieha a v spoločnosti pretrváva chaos informácií. Rodičia sa až po podrobnom oboznámení s celou problematikou môžu rozhodnúť objektívnejšie a zodpovednejšie.

Leták je určený na ďalšie šírenie pre pracovníkov školstva, rodičov, rodičovské rady a združenia.

S pozdravom,

Ing. Branislav Čech

predseda

Združenie slovenskej inteligencie

Počet príloh: 1

Na vedomie – odbor školstva


Otvorený list sme posielali na predsedov VÚC, kópie odišli riaditeľom školských odborov na VÚC a vedúcich oddelení pod týmto riaditeľom.

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň