sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Boli ste sa dať testovať?

Boli ste sa dať testovať?

O vhodnosti použitia a presnosti antigénových testov pri celoplošnom testovaní na SARS-CoV-2 sa písalo už veľa. Pozrime sa teraz na testovanie z iného pohľadu.

Antigénové testy, ktoré podľa ŠÚKL „štát obstaral“, sú: STANDARD Q COVID-19 Ag (SD Biosensor), Súprava na rýchlotest Panbio COVID-19 Ag (Abbott) a Biocredit COVID-19 Ag (RapiGen)“

Antigénový test STANDARD Q COVID-19 Ag od firmy SD BIOSENSOR je zaradený od 20.9.2020 na zozname svetovej zdravotníckej organizácie WHO pre urgentné použitie (EUL). Nemusí teda spĺňať podmienky pre udelenie registrácie a nemusí spĺňať všetky podmienky potrebné pre uvoľnenie do obehu. Má výnimku a zatiaľ NIE JE DOKONČENÝ JEHO VÝVOJ!!!

Cieľom zaradenia na zoznam EUL je urýchliť dostupnosť týchto produktov pre ľudí postihnutých mimoriadnou situáciou v oblasti verejného zdravia. 

Pre zaradenie na tento zoznam musia byť splnené nasledujúce kritériá:

  • Choroba, pre ktorú je výrobok určený, je vážna alebo bezprostredne život ohrozujúca, má potenciál spôsobiť ohnisko, epidémiu alebo pandémiu, napr. ak neexistujú žiadne licencované výrobky na indikáciu alebo pre kritickú subpopuláciu (napr. deti);
  • Existujúce výrobky neboli úspešné pri vyhubení choroby alebo pri predchádzaní ohniskám nákazy (v prípade vakcín a liekov);
  • Produkt je vyrobený v súlade so súčasnými Správnymi výrobnými postupmi (GMP) pre lieky a vakcíny a podľa funkčného systému riadenia kvality (QMS) pre IVD; 
  • Žiadateľ sa zaväzuje, že dokončí vývoj produktu (validácia a overenie produktu v prípade IVD) a požiada o predbežnú kvalifikáciu WHO, akonáhle získa licenciu produktu.

Dajme si otázku, či v čase zaobstarávania bol dôvod na výber práve testu SD BIOSENSOR, ktorý štát obstaral pre použitie na celoplošné testovanie.

Pre malú nápovedu vyberám z oficiálnej stránky WHO:

Dohody medzi Nadáciou Billa a Melindy Gatesových a výrobcami testov firmy a SD Biosensor a Abbott sprístupňujú inovatívne testy v krajinách s nízkym a stredným príjmom (LMICs) v cene maximálne 5 USD. (Takže ďakujme nadácii Billa a Melindy v mene všetkých Slovákov za túto neuveriteľnú cenu…)

Náš štát „zaobstaral“ aj Súpravu na rýchlotest Panbio COVID-19 Ag firmy Abbott.

A pre zaujímavosť si pozrite informácie o „konšpiračných“ nosových vakcínach napríklad tu:

https://medicine.wustl.edu/news/nasal-vaccine-against-covid-19-prevents-infection-in-mice/

https://www.biospace.com/article/why-an-intranasal-covid-19-vaccine-could-be-more-efficient-and-effective/

https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/nasal-vaccine

Stále ste presvedčení, že vakcinácia pomocou testov použitých pri plošnom testovaní nie je možná? Nerobia ľudia na Slovensku pokusných králikov?

Opodstatnená otázka: Igor, akým testom si sa dal otestovať ty a tvoja rodina?

Testom firmy SD BIOSENSOR, ktorého vývoj nie je dokončený a za pomoc pri výrobe ďakujeme Billovi a Melinde,

testom firmy Abbot, s ktorým takisto pomáhala Nadácia Billa a Melindy,

alebo testom Biocredit COVID-19 Ag  firmy RapiGen?

Boli a budú rozďeľované jednotlivé druhy testov na základe nejakého kľúča? Dozvieme sa, kto bol otestovaný akým testom?

Mimochodom na oficiálnej stránke WHO sa to už len tak hemží intramuskulárnymi vakcínami na covid. Schválne sa pozrite.

Ak náš štát v blízkej budúcnosti „zaobstará“ vakcínu, ktorá bude tiež zaradená na zoznam EUL a JEJ VÝVOJ NEBUDE DOKONČENÝ, vakcínofilom to iste vadiť nebude.

Nebudem odporúčať, či sa máte dať ísť testovať, alebo nie. Mnohí nemajú síl psychicky čeliť tlakom zo strán zamestnávateľov a vymývaniu mozgov zo strany psychopatov a médií.

Vyzývam ale všetkých, aby sa aspoň zamysleli, nepodľahli hneď nátlaku a rozhodli sa slobodne.

Branislav Čech 3. 11. 2020

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň