sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodOtvorené listyOtvorený list - Bráňme si slobodu a zastavme návrat k totalite!

Otvorený list – Bráňme si slobodu a zastavme návrat k totalite!

Naša generácia obnovila 1. januára 1993 Slovenskú republiku ako zvrchovaný, demokratický a právny štát. Ako obnoviteľom a tvorcom našej slobodnej súčasnosti nám prirodzene prislúcha právo vyjadrovať sa k zásadným hodnotám nášho národnoštátneho života. K nim patrí aj sloboda vedeckého bádania založená na  kritickom myslení a právo na vlastný názor a jeho šírenie v zmysle čl. 19 Charty OSN „Všeobecná deklarácia ľudských práv“ a Ústavy  SR.

Preto považujeme za neprijateľné akékoľvek politicky zneužiteľné komandá šíriace strach, šokujúce a terorizujúce občanov za ich vlastné názory a šírenie vedeckej pravdy. Súčasné stupňovanie kriminalizovania, prenasledovania, terorizovania a trestania občanov za ich názory a obranu slovenských národnoštátnych záujmov je v demokratickom a právnom štáte neprijateľné.

V skorých ranných hodinách 28. mája 2020 vtrhlo prepadové komando „politickej polície“ NAKA do domu doc. Jána Dudáša, DrSc. na podnet prokurátora T. Honza a príkaz sudcu R. Púchovského.  Neskoršie urobilo raziu aj na jeho pracovisku. Príčinou podozrenia z extrémizmu bol list J. Dudáša s vyjadrením jeho názoru týkajúceho sa pracovného tábora v Seredi počas II. svetovej vojny s doslovnými citáciami židovských autorov.

Úlohou polície, podľa ich vlastného hesla je „Pomáhať a chrániť“ nie šokovať, zastrašovať, prepadať a robiť razie ako v časoch neslávne známeho gestapa!

Úlohou občanov štátu je brániť si vybojované a ústavou potvrdené slobody a práva a nedovoliť zneužívanie politickej moci na represie za vlastný názor a vedeckú pravdu.

Aj štátny prevrat v roku 1989 v maske tzv. nežnej revolúcie a pod heslami o rešpektovaní plurality názorov dokazuje, že išlo iba o zmenu skompromitovanej fasády. K moci sa znovu dostali takí istí politickí karieristi zneužívajúci štátnu moc na presadzovanie svojich osobných a úzko skupinových záujmov.

Ideologizovanie a politizovanie historických, vedecky dokázaných faktov, ignorovanie dôveryhodných svedectiev priamych účastníkov udalostí, odopieranie práva na kritické myslenie a posudzovanie čohokoľvek, čo je predmetom bádania spolu s kriminalizovaním, zastrašovaním a prenasledovaním nositeľov vedeckej pravdy je typickým prejavom totalitných režimov. Tie sa spolu so zneužívaním politickej moci na likvidovanie názorových oponentov tzv. jedinej správnej pravdy a používanie tzv. dvojakého metra zapísali do dejín ľudstva čiernymi aj krvavými písmenami.

Kým ohováranie a hanobenie slovenského národa a jeho významných osobností je prehliadané, tolerované a v mnohých prípadoch dokonca podporované (Hríb, Havran, Šoltés, Fábryová a ďalší) a odmeňované vysokými rádmi (P. Breiner, F. Gál, M. Šimečka a ďalší), obrana vedeckými argumentmi dokázateľnej pravdy a svedectvá priamych účastníkov predmetných udalostí (MUDr. G. Hoffmann) sa spochybňujú, škandalizujú a kriminalizujú a jej nositelia sú prenasledovaní a trestaní.

Ján Dudáš sa snaží presadzovať nielen vedeckú a svedkami potvrdenú pravdu, ale zároveň bráni slovenské národnoštátne záujmy pred tendenčným ideologickým deformovaním dejín.

Občanom a vedeckej obci!

Podporujeme demokratické právo občanov na vlastný názor a na odbornú vedeckú diskusiu či polemiku o čomkoľvek a vyjadrujeme podporu všetkým, ktorí konajú v zmysle vedeckej etiky a nie na politický príkaz aktuálnej moci.

Varujeme!

Tak ako tzv. veľká novela Ústavy SR (Hrušovský, Kresák, Orosz, Šimko) deštruujúca zvrchovanosť slovenskej štátnosti spáchaná „dzurindovskou“ koalíciou a podpísaná prezidentom Schustrom, ani zákon o extrémizme z dielne ministerky Žitňanskej vo vláde R. Fica, schválený nesúrodým účelovým politickým zlepencom, ktorý svoju túžbu po moci a nadvláde nad občanmi s iným názorom povýšil na štátnu politiku, nerobia dobré meno ani dobrú službu štátu. Tomu štátu, ktorý má v čl. 1 svojej ústavy zakotvený jasný a jednoznačný príkaz pre jeho politických predstaviteľov: „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát“.

Ustanovenie aj konanie „politickej polície“ NAKA je nielen nedemokratické, ale aj protiústavné a svedčí o tendencii vrátiť sa k policajnému štátu, totalitnému režimu a represiám ako v 50-tych rokoch minulého storočia. Súčasné zastrašovanie a represiami vynucovaný a oživovaný totalitný „démon súhlasu“ ako prejav konformnosti s politickou mocou neveští pre náš demokratický vývoj nič pozitívne.

Rovnako ako skutočnosť, že pre súčasnú politickú moc sú prijateľnejší bývalí agenti ŠtB (J. Budaj vedený pod menom Domovník, J. Smatana vedený pod menom Farizej) a súčasní pokračovatelia v udávaní svojich spoluobčanov (J. Benčík, J. Goda, P. Hajdin, P. Sibyla, M. Korčok a ďalší) a hlavou štátu sú najvyššími rádmi vyznamenávaní úhlavní odporcovia slovenskej štátnosti, ktorí majú viac spoločenského uznania ako slovenskí vlastenci, ktorí sa o vznik súčasnej SR zaslúžili.

Skúsenosti dejín dokazujú, že kto represiami núti občanov k nenávisti voči vlastnému štátu, v konečnom dôsledku vedie k jeho zničeniu. Je to snáď zámerom autorov zákona o extrémizme?!

Pamätajme a konajme!

Naša pasivita, ľahostajnosť a mlčanie nesmie umožniť návrat k časom totality! Postavme sa spoločne proti neprávosti a využime všetky dostupné možnosti zakotvené v Ústave SR!

Predvčerom boli „deratizovaní“ nepohodlní redaktori verejnoprávnej STV, včera to bol Steigauf, Rostas, Mazurek, Kotleba, Mizík, Fico, Baláž, Daňo, rádio Frontinus, dnes Dudáš, ale aj Vaský, Klányi a syn a zajtra to môže byť ktokoľvek z nás. V zmysle výzvy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pre podobné represie vtedajšej vládnej moci voči Ľudovítovi Štúrovi:

„Zastavme ich bratia…“ – kým je čas!

Spoločne za Slovenskú republiku ako slobodný, zvrchovaný, demokratický a právny štát!

Bratislava, 5.6.2020      

Výbory združení slovenskej inteligencie a Rada osobností                              

akad. mal. Viliam Hornáček –  predseda

Otvorený list Bráňme si slobodu a zastavme návrat k totalite! na stiahnutie

1 KOMENTÁR

  1. Vážený pán/pani,

    Som zhnusený zásahom NAKA voči pánovi Dudášovi. Neuvažuje Vaše združenie o podaní žaloby na aktérov tohto podlého činu?

    S pozdravom

    J. Konopásek

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň