streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19ČÍTAJTE POZORNE! ZVAŽUJTE ZODPOVEDNE! ROZHODUJTE MÚDRO!

ČÍTAJTE POZORNE! ZVAŽUJTE ZODPOVEDNE! ROZHODUJTE MÚDRO!

Otvorená výzva samosprávam:

Vážená pani primátorka, vážený pán primátor,

vážená pani starostka, vážený pán starosta,

Slovenská inteligencia si uvedomuje svoj nezastupiteľný podiel zodpovednosti za slovenskú spoločnosť, ktorej je organickou súčasťou a preto upozorňuje na vážne riziká zmeny demokratického charakteru Slovenskej republiky. Tentoraz ste to aj vy, predstavitelia samosprávy, kto môže pomôcť pri správnom rozhodnutí sa obyvateľov, spoluobčanov, susedov, bratov a sestier, ktorých záujmy zastupujete na regionálnej úrovni. V súčasnom právnom, morálnom a humánnom chaose zodpovedne zvážte svoje odporúčania, lebo môžu byť pre náš národ osudové! 

Na jednej strane sú argumenty praxou preverených odborných autorít z oblasti medicíny, na druhej strane nátlak politikov a zjavné komerčné motivácie obchodníkov. V tejto osudovej „hre“ je však zdravie národa a jeho budúcnosť!


ODBORNÉ AUTORITY:

Prof. MUDr. Štefan Hrušovský, CSc: „Keby vláda mala úprimnú snahu znížiť morbiditu a mortalitu choroby COVID-19, musela by sa problémom zaoberať oveľa komplexnejšie.“

MUDr. Ján Lakota, CSc., bývalý primár Národného onkologického ústavu, podpredseda Etickej komisie OÚSA: „V prípade nezúčastnenia sa (plošného testovania) by ľudia stratili štandardnú lekársku starostlivosť, prišli o prácu, deti mladšie ako 10 rokov nesmeli vstupovať do školy alebo škôlky, ak ich rodičia neboli testovaní, ľudia, ktorí neboli testovaní, musia zostať doma, vstup do obchodov (okrem do obchodov s potravinami) je povolený iba s osvedčením o negatívnom teste. To je neprijateľné, porušuje to pravidlá klinického testovania.“

Výbor a Dozorná rada SVLS: MUDr. Monika Palušková, PhD., MBA, prezidentka, MUDr. Iveta Malíková, MPH, viceprezidentka, MUDr. Eva Jurgová, PhD., vedecká sekretárka, MUDr. Martina Jandzíková, členka výboru, MUDr. Miriam Holendová, členka výboru, MUDr. Eva Béresová, predsedníčka Dozornej rady, MUDr. Henrich Hazucha, člen Dozornej rady, MUDr. Marek Kučera, PhD., MHA, MPH, člen Dozornej rady, Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska/Society of General Practitioners of Slovakia: „Antigénové testy zvolené Vládou SR jednoznačne nie sú vhodné. Tieto testy možno využiť na testovanie pacientov s klinickými prejavmi infekcií dýchacích ciest počas chrípkovej sezóny.“

Prezident Slovenskej lekárskej komory MUDr. Marián Kollár považuje nútenie tých, ktorí sa nezúčastnia testovania, aby sa zatvorili do karantény, za vydieranie.

Mgr. Richard Kollár, PhD., matematik: „Použitie antigénových rýchlotestov na masové testovanie populácie predstavuje obrovské riziko, že limitácie týchto testov a veľké množstvo falošne pozitívnych a falošne negatívnych testov nesprávne informujú množstvo občanov a tí môžu následne neprimerane zmeniť svoje správanie. Ani opakované pretestovanie o týždeň (nie o dva týždne, to by malo ešte menší efekt) tak pravdepodobne nedokáže dostatočne znížiť počet infikovaných v populácii na počet, ktorý zvláda trasovať súčasná infraštruktúra RÚVZ.“  

MUDr. Andrej Janco, SLÚŠ: Riziká – personálna a dátová bezpečnosť testovania, riziko zneužiteľnosti plošného testovania, záujem obyvateľov ovplyvniť výsledky testovania v prospech neznámeho objednávateľa, …“nie je možné vylúčiť riziko pokračujúcej a vedomej a plánovanej reštrikcie voči konkurencii veľkokapitálových sponzorov vládnucich politických strán.“

MUDr. Igor Bukovský, PhD.: „Účasť na testoch bola vynútená pod hrozbou štátnej šikany. Bola znásilnená slobodná vôľa občanov. Ďalším problémom je subjektívne vyhodnocovanie testov v drvivej väčšine ľuďmi, ktorí to robili prvýkrát. Obrovskou diskvalifikáciou celého procesu testovania je aj finančný príplatok 20 eur za každého nájdeného pozitívneho.“ 

Biochemik Pavol Čekan, ktorý spolupracuje na výrobe slovenských testov PCR na koronavírus: Vedec Pavol Čekan upozornil, že plošne testovať budú aj v anglickom Liverpoole, no antigény si na rozdiel od Slovenska overia aj cez ďalšie dva typy testov.

Pavel Halabrín, primátor mesta Myjava: „Oficiálny výsledok sa od záznamov „domácich“ pracovníkov, ktorí sa ako členovia odberných tímov zúčastňovali testovania, výrazne líši: oficiálne miesta uvádzajú účasť o 1440 testovaných občanov menšiu, avšak tvrdia, že pozitívnych bolo o 104 viac ako zaznamenala domáca štatistika. Percento infikovaných je tak oficiálne uvádzané o 86 percent vyššie, než zistili „domáci. Keďže od 0,7 % sa okresy testujú znova, môže nám to byť jedno. Ale nie je a budem sa kompetentných dotazovať, ako je to možné.”

Všeobecní lekári: Vláda nahrádza odborníkov vojakmi a policajtmi. Na odberných miestach, kde sa budú zhromažďovať občania, hrozí vysoké riziko šírenia infekcie. Antigénové testy, ktoré vybrala vláda, sú nevhodné na celoplošné testovanie.

Miroslav Kollár, primátor Hlohovca: „Keď vyjdú najavo okolnosti prípravy (celoplošného testovania), neostane kameň na kameni.“

Ak bude druhé kolo testovania, Karlova Ves sa možno postaví na odpor: „Nebudem zneužívať ochotu a nasadenie toľkých dobrých, slušných a takmer so všetkým zmierených ľudí,“ zdôraznila Čahojová, a to nielen v súvislosti s mnohými problémami, ktoré museli samosprávy riešiť v chaotickej príprave prvého kola zo strany štátu, ale tiež v kontexte výsledkov, ktoré prinieslo sobotňajšie testovanie.

Mnohé samosprávy sa búria a druhé kolo testovania odmietajú.

ČLENOVIA VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY:

Igor Matovič, predseda vlády Slovenskej republiky:

„Plošné testovanie bude dobrovoľné.“

„…Áno, vás, prinútili sme ísť na tento test.“

Tlačová správa Úradu vlády SR: Premiér uviedol, že zmysel robiť antigénové testy je na základe štúdie teda dvakrát väčší, ako pôvodne rátali. Zdôraznil, že nemožno nahradiť PCR testy antigénovými, ale na účel, ako je celoplošné testovanie, je tento druh testu vhodný… Pražská fakultná nemocnica Motol zverejnila v utorok (27. 10. 2020) výsledky štúdie spoľahlivosti antigénových testov….Podľa štúdie sa to týkalo aj ľudí s príznakmi ochorenia COVID-19.

Marián Kollár: „Ja som to povedal na poslednom krízovom štábe úplne otvorene. Reakcia bola: Vy sa starajte, aby tam prišlo 20-tisíc lekárov. To bola celá diskusia,“ skonštatoval. „V tejto chvíli to nie je akcia odborná, ale politická,“ dodal.

I. Matovič: „Nemôžeme počúvať bludárov ako člen rady lekárskej komory a šéf lekárskej komory, ktorí začnú dva dni pred testovaním šíriť bludy, že Covid-19 je vlastne chrípka, lebo má rovnakú úmrtnosť.“

„Nastal čas, pán doktor Bukovský, blázon, aby ste prestali šíriť tieto konšpiračné bludy. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu,“ povedal Matovič a dodal, že ani on si nezaslúži svoj titul, reagoval tak na kauzu okolo svojej diplomovky. I. Matovič: „Nech Slováci volia skorumpovaných bastardov ako Fico a Pellegrini, keď po nich túžia!“

Vyjadrenia I. Matoviča na sociálnej sieti FB:

Andrejovi Dankovi, predsedovi Slovenskej národnej strany: „Idem ti povedať, že si idiot.“

Antonovi Hrnkovi, podpredsedovi Slovenskej národnej strany: „Keď ešte raz spomenieš tlačový stroj, rozbijem ti papuľu.“

Jaroslav Naď, minister spravodlivosti Slovenskej republiky:

Naď obvinil šéfa lekárov, že si chcel robiť vlastný biznis. Kollár žiada ministra, aby obvinenia dokázal.


Naša pasivita, ľahostajnosť a mlčanie nesmie umožniť návrat k časom totality! Postavme sa spoločne proti zneužitiu politickej moci a využime všetky dostupné možnosti podľa Čl. 32 Ústavy SR:

„Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.”

Strach ešte nikomu k víťazstvu nepomohol!

Spoločne Za demokratické,  zdravé, slobodné, a sebavedomé  Slovensko!

S úctou

Ing. Branislav Čech

za Združenie slovenskej inteligencie

Úprimne Vám ponúkame naše skúsenosti, odbornosť a poznatky ako náš vklad na prospech Slovenskej republiky a všetkých obyvateľov aj na prípadnom osobnom stretnutí s Vami. Zároveň Vám dávame do pozornosti informácie o našom združení a našej činnosti na stránke www.zsi-korene.sk.

2 KOMENTÁRE

  1. Ja som už volala na obecný úrad v Holiciach, kde žijem a upozornila som zamestnanca OU, ktorý do miestneho rozhlasu vyhlasoval, že vstup na opäť otvorený zberný dvor je len s negatívnym covid certifikátom, že týmto vyhlásením šikanuje občanov a podporuje protizákonné a protiústavné akcie. Odpovedal, že mám volať na ministerstvo, lebo on len robí, čo mu nariadili. Smutné, na svojej pozícii by si mal dávať pozor a presvedčiť sa, či nekáže proti zákonu.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň