nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNezaradenéČo mi vŕta v hlave.

Čo mi vŕta v hlave.

Pozrime sa podrobnejšie na čísla, ktorými nás médiá ohurujú.

Na oficiálnej stránke korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku som si vyhľadal oficiálne čísla, aktualizované 17.10.2020:

Počet všetkých vykonaných testov: 606 149

Pozitívne testovaní ľudia: 28 268

Počet vyliečených pacientov: 7 297

Počet úmrtí: 82

Počet hospitalizovaných: 614

Hospitalizovaní s potvrdeným Covid 19: 520

Keď tieto čísla vychŕlia na diváka mainstreamové televízie, zostane z toho šokovaný a stresovaný.

Pozrime sa na tieto údaje v súvislostiach:

Rozdiel medzi pozitívne testovanými: 28 268 a počtom vyliečených: 7297 je 20 971 ľudí. To sú akí ľudia? Je to počet chorých? Ale hospitalizovaných je 614 ľudí, tak potom priebeh ochorenia tých 20 971 je banálny, vyliečili sa Acylpirínom a horúcim čajom. Ak počet pozitívne tetovaných je počet chorých, tak potom úmrtnosť 82 ľudí z 28 268 je 0,29%.  Takto vyzerá pandémia? Alebo je tých 20971 testov falošne pozitívnych? Ak áno, je to dosť brutálne… Asi je to zmes týchto dvoch príčin: Časť je chorých, časť falošne pozitívnych. Prečo to nikto neanalyzuje a nevysvetľuje? Jedná sa o 74 percent z celkového počtu testovaných, o ktorých niet zodpovedných informácií.

Oficiálna štatistika: V roku 2019 zomrelo na Slovensku 53 346 ľudí, t.j. denne štatisticky 145,75 ľudí. Ak denne zomiera na Slovensku 145-146 ľudí a za pol roka na koronu 82 ľudí, je to hrozné, pandemické číslo? Keď médiá farbisto rozprávajú o každom zomrelom na Covid, prečo nepovedia, že zomrelo aj ďalších 145 ľudí v ten deň? Je to snaha za každú cenu šokovať, šíriť paniku a strach. Úmrtnosť na Slovensku štatisticky Covid 19 vôbec neovplyvňuje, či sa to už niekomu páči, alebo nie. 

Tieto otázky nadobúdajú na vážnosti po informácii, že bude testované celé Slovensko. Z horeuvedených čísel: 606 149 a pozitívne testovaných 28 268 vyplýva záchytnosť 4,6 percenta. Ak pri 5,5 milióna obyvateľov bude záchytnosť podobná, predstavuje to zhruba 250 000 ľudí. Ak z nich sú polovica zamestnaných, tak po testovaní na druhý deň nepríde do práce 125 000 ľudí, lebo budú v karanténe – aj s rodinnými príslušníkmi. Ani tí rodinní príslušníci v karanténe neprídu do práce, tak koľko ľudí zostane doma, možno 200 000? Nebude to paralyzovať prakticky všetky inštitúcie štátu? Obávam sa, že áno. Navodí to fakticky aj prakticky lock-down, bez toho, aby bol oficiálne vyhlásený. Uvedomujú si zodpovední toto riziko? Je potrebné upozorniť ešte na jeden veľmi dôležitý fakt: Ak človeku odoberú akúkoľvek biologickú vzorku, je k dispozícii aj jeho DNA. Ak bude pretestované všetko obyvateľstvo, bude k dispozícii DNA obyvateľstva celého štátu! Ako budú tieto vzorky likvidované? Je to absolútne strategická otázka! Ak z vyšetrovacieho spisu nezákonne unikli nahrávky z Threemy do zahraničia, k nejakej českej mimovládke, nebude DNA databáza celého obyvateľstva predmetom nelegálneho biznisu? V politike platí zásada, že čo sa stať môže, to sa aj stane. Je nevyhnutné zabrániť aj minimálnej možnosti, že niekto bude použité testy nelegálne zhromažďovať za účelom možného budúceho biznisu. Reálne je aj riziko získať DNA vybraných ľudí. Mať DNA Sulíka, Kollára, Matoviča či Fica by mohla byť celkom zaujímavá forma investície. Precedens s zneužitím biologického materiálu po rokoch už politika má, Moniku Lewinsku. Preto otázka profesionálnej a úradne kontrolovanej likvidácie použitých testovacích vzoriek musí byť vyriešená pred spustením testovania!

Dr. Štefan Paulov,

Nitra, 18.10.2020

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň