sobota, 25 mája, 2024
spot_img
ÚvodNa zamysleniePríhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2020 – historik PhDr. Martin...

Príhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2020 – historik PhDr. Martin Lacko, PhD.

Nedávno sme si pripomenuli 30. výročie konca komunistických režimov v Európe. Ich pád sotvakto predvídal. Podobne sotva koho by napadlo, že totalitné pomery sa môžu vrátiť, hoci len rafinovanejšou formou. Pod pláštikom „ochrany demokracie“ či tzv. ľudskoprávnej agendy, čoho symbolom je najmä násilné zavádzanie zvráteného genderizmu.

Naša krajina je po 30 rokoch znova kolóniou cudzej moci, ba ešte v značne hlbšom stupni než do roku 1989. Stratila ekonomickú, potravinovú, energetickú sebestačnosť i obranyschopnosť. Tragickou je klesajúca demografická krivka. Ochrana zvierat je na vyššom stupni než ochrana ľudského života. Ohrozená je integrita štátu v južných oblastiach. Rapídnym tempom a cielene je ničené  naše základné hmotné dedičstvo – pôdny fond. Nerastné a ekonomické zdroje drží v rukách cudzí kapitál, oligarchovia či finančné skupiny, ktorí sa tu správajú ako na dobytom území. Domácemu obyvateľstvu nepatria už ani ovocné sady.

Ruka v ruke s ekonomickou kolonizáciou napreduje kolonizácia ideologická. Predpokladom trvalého podrobenia krajiny i národa je totiž prevýchova jeho obyvateľstva. Najúčinnejším spôsobom sa to uskutoční, ak sa mu vtlačí pocit trvalej viny, hanby za svoju krajinu, predkov, minulosť. Najmä však za to, že si dovolil – opakovane – vytvoriť vlastný štát. Cieľom je odnárodniť národ. Táto inteligentná genocída sa deje najúčinnejšími kanálmi – prostredníctvom médií, kinematografie, sociálnych sietí, škôl a tzv. tretieho sektora.

V ostatných štyroch rokoch vládna koalícia s časťou opozície nevídaným spôsobom okresala slobodu slova. Prijala tzv. protiextrémistické zákony, zriadila špeciálnu politickú políciu – NAKA. Podobne ako ŠtB i NAKA má potláčať prejavy tzv. slovenského nacionalizmu. Ten bol hrozbou pre komunistický imperializmus a je hrozbou aj pre dnešný globalistický imperializmus.

Vládna garnitúra sa v ničom nepoučila z dejín. Neuvedomila si, že ak založí osobitné inštitúcie namierené voči politickým oponentom, skôr či neskôr sa i sama stane ich obeťou.

Neplatí rovnosť pred zákonom. Čo jedni môžu, iní nesmú. Médiá sú znova v službe tzv. správnej ideológie, tentoraz liberálnej. Propagujú morálne zvrátenosti, lži, šíria nenávisť voči inak zmýšľajúcim. Pravda je nežiadúca, ba trestá sa – aj súdne. Ľudí znova ovládol strach. Aj predstaviteľov cirkvi. Konferencia biskupov je zastrašená či rozpoltená. Nedokáže zaveliť, povedať veriacim zrozumiteľné a rázne pastierske slovo, a to ani v kritických okamihoch. Nemeria kňazov rovnakým metrom, ba postihuje tých, ktorí Pravdu jasne hlásajú.

Zápas o Slovensko sa preniesol už aj do ulíc. Začalo sa to pokusom o štátny prevrat, o majdanizáciu, a v predvolebnom čase intenzívne pokračuje. Na jednej strane agresívne skupiny fanatikov hulákajúcich o fašizme, nacizme, volajúcich po vešaní Slovákov. Neustále propagovanie koncentračných táborov, do ktorých by – v prípade nástupu k moci – pravdepodobne radi nahnali všetkých, čo sa stavajú na odpor ich zvráteným projektom. Ich logá – preškrtnuté dvojkríže – symboly Slovenska a kresťanstva – najvýstižnejšie ukazujú, o čo liberálom ide: o vymazanie Krista, kresťanských hodnôt, o rozvrat rodiny, o totálne zničenie Slovenska.

Na druhej strane barikády posledný pokus zachrániť, čo sa ešte zachrániť dá. Strana, ktorá je štyri roky terčom mediálneho a politického lynčovania, opľúvania a hanobenia. Keďže nie je pod kontrolou globalistov, nemôže byť „štandardnou“ stranou. Jej najväčším hriechom však je, že trvá na práve Slovákov na vlastný výklad dejín, že dejepisné učebnice neodpisuje od susedov, ani od západných či východných veľmocí. Že kvety položí najskôr na hroby vlastných vojakov, až potom na hroby cudzích.

Vo voľbách si tak budeme voliť medzi dvoma princípmi – národnou hrdosťou a sebaopľúvaním, sebabičovaním a nekonečným ospravedlňovaním sa tým silám, ktorým Slováci ležali – a stále ležia – v žalúdku. Bude sa hrať o to, či sa podarí zachrániť právo Slovákov na vládu vo svojej vlastnej krajine, Slovenskej republike, alebo sa táto definitívne roztopí v riadenej globalizačnej krútňave. A tiež o to, či sa podarí zachrániť slobodu pre kresťanov. Proti Slovákom a proti kresťanom sa dnes vedie už nie skrytá, ale otvorená vojna. Bude sa hrať o všetko. Záleží len na nás, na ktorú stranu sa pridáme, ako sa zachováme. A podľa nášho rozhodnutia budeme raz aj súdení. Nielen našimi deťmi a vnúčatami, ale aj tým Najvyšším sudcom…

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

10 KOMENTÁRE

 1. Výborne pán profesor Lacko. Dnes v cirkevných kruhoch sa mnohí (nie všetci) kňazi a biskupi chovajú veľmi zdržanlivo, práve rovnako ako za komunizmu. Neviem či v sprievode s ružencom v rukách bol nejaký biskup a otec Kuffa mal zakázané tam ísť.
  Politici si môžu robiť čo chcú aale kňaz nesmie nič povedať o politike. Vlk prichádza a pastieri sú schovaní zašití do pohodlia.

  • Pan Lacko. Presný popis a budenie spáčov… len neviem, či už nie je neskoro. Peniaze rozhodujú… Poctiví a domáci ich nemajú…, pravdu si kupujú. No ak Boh za nás, kto je proti nám! Ako ľahko nás dokážu zdanlivo premôcť… Pomôže nám iba viera v pravého Boha a láska k Nemu a bohuzial i k blížnym a k nepriatelom. Nenavisť patrí iba hriechu a Diablovi s jeho duchovnou hierarchiou.

 2. Áno, to smerovanie je identické s Vašou charakteristikou súčasného stavu Slovenska a celej spoločnosti. No víko na rakvu pre Slovensko sa ešte nepritĺka, hoci klince a kladivo už hrobári držia v rukách. Situácia došla, žiaľ, tak ďaleko, že nikto iný im tieto vražedné nástroje nevytrhne z rúk iba národ. Zomknutý národ. Ako? Nerozhodní sa musia rozhodnúť, spiaci sa musia zobudiť, pomýlení sa musia spamätať, rezignujúci musia zdvihnúť hlavu a flegmatici, ktorí si myslia, že ich sa to netýka, nech sa pozrú do očí svojim deťom a vnúčatám a uvedomia si, že v týchto chvíľach sú strojcami ich budúcnosti a budú za ňu niesť zodpovednosť. Práve teraz bude mať každý Slovák možno poslednú šancu. Ísť k volebným urnám. Radšej teraz vo voľbách, ako potom v uliciach, kde sa môže diať a stať všeličo.

 3. Pán Lacko,

  úplne s Vami súhlasím a rozumiem, čo nám chcete povedať. Ďakujem, že si zachovávate svoju tvár i keď Vás to iste veľa stojí. Držím Vám palce a zostávam, s modlitbou za Vás. Tento mail pošlem ešte stále váhajúcim.

  Pozdravujem

  Katarína Bánska

 4. Ďakujem, pán profesor za múdry príhovor.
  Slovač keď je ťažko tak sa spojí, bude tak aj teraz. Verím, že pochopí odkiaľ vietor fúka.
  Prajem Vám všetko dobré.

 5. V krátkom článku ste vystihli všetko. Je to všetko tak ako ste to opísali. Dnes z človeka s láskou k vlasti, k svojej rodnej zemi, skupina ľudí urobí z neho dementa. Pred 30 rokmi nám politici sľubovali Švajčiarsko za 10 rokov. A my sme spadli do čiernej diery. A myslím že sa z nej už nedostaneme. Nová generácia stráca svoju národnú uvedomelosť. Takíto ľudia ako vy by mali byť politikmi. Kto však dnes vie poradiť ktorá strana pred voľbami je ta správna a spravodlivá.
  Ľ.Pramuk

 6. Vážený pán historik,
  ďakujeme, ale takéto strany voliť nebudeme. Strana, ktorá na svojej kandidátke má bitkárov, agresorov, skrytých, či otvorených fašistov, tak takú stranu ani náhodou či omylom.
  O akom štátnom prevrate to tu hovoríte? O akej majdanizácii? Zabili novinára, ktorý si robil svoju prácu a odhaľoval korupciu, zločin. Toto nepíšete. Ľudia ukázali na protestoch, že je to už cez čiaru a slušne vyjadrili svoj názor pochodmi za slušné Slovensko. Že je potrebné vymeniť túto vládu, ktorá krajinu priviedla až sem. Že nejaký Kočner si tu robí čo chce a štát mu to umožnil a ešte ho aj kryl.
  Prečo nepodporíte normálne a príčetné kresťanské strany, ale zrovna tých, čo sa tvária ako najväčší kresťania, nosia kríže na klope saka, no ich história je jasná a jednoznačná? Popierajú holokaust, dehonestujú SNP, sú skrytí rasisti, ľudí nazývajú parazitmi. Toto má byť strana, ktorá má priniesť hodnoty a zmierenie? Veď nič nedokázali a nemajú žiadne riešenia, len strašia a útočia na najnižšie ľudské pudy.

 7. Doporučujem prečítať tento príspevok PhDr. M.Lacku PhD. všetkým občanom Slovenska. Hlavne tým, ktorým zaleží na ďalšom smerovaní našej krajiny. Hlavne tým, ktorí sa ešte nerozhodli či vôbec pôjdu hodiť svoj hlas so volebnej schránky. Píšem to preto, že vláda R. Fica šliape so svojimi posluhovačmi po národnom povedomí Slovákov. Ako dôkaz toto, svedkom takéhoto ohavného činuI na historikovi hore uvedeného článku, konkretne na bývalom historikovi UPN n PhDr. M.Lacku PhD. A to len preto, že písal pravdu o minulých národných dejinách Slovákov. Na podnet vládnej moci ho z UPN na hodinu vyhodil neodborník, býv.riaditel UPN Krajnák, ktorý ako filmový kameraman riadil tejto ustav. Bolo len krátkosť času, že i ten istý Krajnák, bol Správnou radou UPN poslaný pred pár mesiacmi na smetisko dejín. I Vďaka protestom ulice, tých čo sa odvážili bojovať za pravdu. Pravdu, ktorá odstránila s vládnej moci, Fica, Kalináka, prokuratúra Trnku a daľších skorumpovaných „potentátov“ vládnej, justičnej a podobnej moci.
  Na všetkých skorumpovaných príde čas pravdy, že sa budú „spovedať“ za svoje činy páchané v minulosti.
  Musíme sa však ešte zbaviť i oligarchov typu Širokého, Výbojca, Pora, a im podobným,ktorí nám ukradli to, čo mozoľnaté ruky robotníkov vybudovali a oni za vládnutia Mečiarizmu, Fica ukradli prípadne získali za „korunu národné hospodárstvo a zaviedli diktatúru skoro podobnú komunizmu.!
  Ja preto pôjdem voliť a vyzývam všetkých, ktorým zaleží na ZMENE vlády vládnuť Slovákom, bez oligarchov a ich posluhovačov nastala naozajstná zmena.

  Nedávno sme si pripomenuli 30. výročie konca komunistických režimov v Európe. Ich pád sotvakto predvídal. Podobne sotva koho by napadlo, že totalitné pomery sa môžu vrátiť, hoci len rafinovanejšou formou. Pod pláštikom „ochrany demokracie“ či tzv. ľudskoprávnej agendy, čoho…

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň