nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

Zachráňme, čo sa dá!

Po opakovaných výzvach na mobilizáciu národných síl, ich spájanie sa a vytvorenie „Koalície národných síl“, aby sme si zachránili vytvorené a vybojované hodnoty národného dedičstva Slovákov ( 18.6.2019), vystríhaní pred hroziacim javom „Liberálna pasca“ (24.7.2019), vyhlásení jednotiaceho hesla národných síl „ZA SLOVENSKÉ SLOVENSKO“ (2.8.2019), predpovedi „Horúca politická jeseň“ (14.8.2019), vytvorení akčného programu „Výstraha!“ (21.8.2019), Devínskej „VÝZVE – slovenským občanom a politickým subjektom SR“ (11.9.2019), liste s ponukou spolupráce predstaviteľom politických subjektov, ĽSNS, SNS, SMER a VLASŤ (27.11.2019), Novoročnej výzve „Rok osudových rozhodnutí“ (6.1.2020), volebnom návode „Zodpovedným slovenským občanom“ a „Volebné desatoro“ (1.2.2020), relácii o osudovej otázke „Vládnuť si či slúžiť cudzím?!“ (5.2.2020), dôraznej výzve „Úspešní či „zhavranelí“?! (16.2.2020)…sa naše združenia slovenskej inteligencie KORENE rozhodli osloviť najvýznamnejšiu národnú ustanovizeň Slovákov a vyzvať Maticu slovenskú na spoluprácu pri organizovaní Stola národnej dohody ako poslednej z možností ovplyvniť výsledok volieb 2020 tak, aby neprepadol ani jeden voličský hlas určený slovenským politickým subjektom s pronárodnoštátnym programom a osobnosťami.

Doterajší priebeh predvolebnej kampane dokazuje, že odporúčania našich združení inteligencie – súťažiť o hlasy voličov výhradne kvalitou programov a dôveryhodnosťou kandidátov – si politické subjekty neosvojili a konajú celkom opačne, vzájomne sa napádajú a odrádzajú tým voličov od účasti na voľbách.

         Naše odporúčanie pre národné politické sily, aby ich spojila spolupráca pri dosahovaní spoločného cieľa – vyjadreného jednotiacim heslom „Za slovenské Slovensko“ – sa tiež ujalo iba čiastočne.

         Celkovo možno konštatovať, že najmä subjekty s nízkou podporou voličov nielen nesprávne odhadli svoj potenciál, ale sa ani nepoučili a dostatočne si neuvedomujú kritickosť situácie hroziacej volebnou prehrou národných síl a ohrozením – a možno aj likvidáciou – slovenskej štátnosti.

         Aby  súčasná  kritická situácia pred parlamentnými voľbami 2020 nevyústila po voľbách do celonárodnej tragédie s osudovými následkami pre slovenskú štátnosť,

vyzývame  Maticu slovenskú

ako najstaršiu, najzaslúžilejšiu a najvýznamnejšiu  národnú ustanovizeň, ktorá od svojho vzniku je životne prepojená s pronárodnými politickými stranami, aby si splnila svoju základnú a nezastupiteľnú povinnosť pri obrane životných záujmov slovenského národa a neodkladne zvolala „Stôl národnej dohody“. Zmyslom tohto aktu je presvedčiť subjekty, ktoré nemajú šancu dostať sa do NR SR, aby sa vzdali kandidatúry a odporučili svojim sympatizantom voliť politické subjekty s podobnými programami, ktoré sa do parlamentu určite dostanú alebo sú na hranici zvoliteľnosti.

         Združenia slovenskej inteligencie KORENE – tak, ako pri obnovovaní slovenskej štátnosti – sú aj tentoraz pripravené všestranne pomôcť Matici slovenskej pri všetkých aktivitách umožňujúcich národným silám vo voľbách 2020 zvíťaziť a ubrániť hodnoty slovenského národného dedičstva pre ďalší rozvoj nášho národa a štátu.

Bratislava  21. 2. 2020

Viliam Hornáček

Združenia slovenskej inteligencie KORENE a občianska iniciatíva „Za slovenské slobodné a zvrchované Slovensko“

- Podporte nás -

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň