streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodCiele, priority, zásady, koncepciePríhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2020 – morálny teológ ...

Príhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2020 – morálny teológ a etik Dr. René Balák, PhD

Drahé Slovenky  a Slováci

       Dnes v dobe morálneho relativizmu, ktorý smeruje k deštruktívnemu nihilizmu, je viac ako inokedy dôležité najmä pred voľbami pripomenúť civilizačný charakter týchto volieb. Moja osobná principiálna výzva „Za život, manželstvo a rodinu, a tým aj za  Slovensko“ je dôležitejšia viac ako v minulosti, keďže kultúrny marxizmus, ktorý sa prejavuje v spochybňovaní tých najzákladnejších prirodzených vzťahov a národných tradícií, začína manipulatívne rozkladať kritické myslenie občanov na Slovensku. 

A je to práve ľudská prirodzenosť, ktorá je prameňom dôstojnosti každej ľudskej osoby a jej nescudziteľných práv, čo tvorí uholný kameň, na ktorom je nutné budovanie našej vlasti, ktorou je Slovensko.  Sloboda svedomia a náboženská sloboda, ktorú čoraz viac ohrozujú nové legislatívne predpisy, začína byť ohrozovaná novými totalitným ideológiami. Tam kde pravda nie je slobodná, tam sloboda nie je pravdivá, a preto je dôležité, aby ste sa milí Slováci a Slovenky vo voľbách  postavili na stranu pravdy, bez ktorej niet skutočnej slobody pre slovenský národ.

​    Viac ako v minulosti je potrebné presadzovanie spravodlivej legislatívy, podľa ktorej bude na Slovensku rešpektovaný život každej živej ľudskej bytosti počas celej doby jeho existencie. Bolo to práve kresťanstvo, ktoré v minulosti prinieslo neochvejné presvedčenie, že nikto nemá právo rozhodovať o tom, či iná živá ľudská bytosť bude alebo nebude žiť. Toto tvorilo národnú a kresťanskú identitu slovenského národa až do času, keď totalitné ideológie v minulosti začali erozívne pôsobiť na myseľ a svedomie slovenského človeka.

Preto je nevyhnutné odstránenie ohavnej ideologickej a legislatívnej diskriminácie nenarodených ľudských bytostí, ktoré zaviedol totalitný komunistický režim. Toto je primárnym a nevyhnutným predpokladom rozvoja a budúcnosti slobodnej spoločnosti na Slovensku. Vzhľadom na súčasný demografický vývoj slovenského národa  je nevyhnutné presadiť legislatívne rešpektovanie základného práva na život pre každého člena slovenského národa, aby sa zastavila nespravodlivá potratová genocída slovenského národa, ktorú podporuje väčšina súčasných politických subjektov.

​     V tejto súvislosti je nutná exkluzívna legislatívna podpora manželstva a rodiny v právnom systéme Slovenska v duchu zabezpečenia suverenity a autonómie manželstva a rodiny, aby si rodina mohla slobodne a zodpovedne plniť svoje prirodzené poslanie, ktorým je darovanie života, ako aj integrálna výchova  a formácia detí. Vzhľadom na rodové ideológie, ktoré sú ovocím kultúrneho marxizmu a liberalizmu bez etických hraníc, je veľkou spoločenskou a politickou výzvou subsidiárna prorodinná politika štátu, ktorá nesmie totalitne zasahovať do základných rodičovských práv, ak ide o rodičovskú starostlivosť a výchovu. 

V týchto voľbách je hlasovanie voličov v podstate rozhodovaním o budúcej legislatívnej ochrane manželstva a rodiny, čiže o ochrane našich detí pred deštruktívnymi ideologickými konceptmi zotročujúcimi slovenský národ. To znamená, že slovenskí voliči sa svojím hlasovaním môžu rozhodnúť pre legislatívne odmietnutie zvrátených ideologických konceptov, rodovej ideológie, všetkých foriem registrovaných partnerstiev, ktoré sú v rozpore s ľudskou prirodzenosťou muža a ženy. Súčasne sa voliči môžu rozhodnúť pre  legislatívny zákaz  ideologickej propagácie týchto zvrátených konceptov sexuálneho správania prioritne v školstve a masmédiách. Ba čo viac, slovenskí voliči sa svojou účasťou a zodpovednou voľbou môžu prikloniť k legislatívnemu konštituovaniu spravodlivého sociálneho a dôchodkového systému, ktorý bude rešpektovať autonómiu rodiny. To praxi znamená i legislatívnu podporu mladých rodín, ako aj dôchodcov, ktorí dobre vychovali svoje deti, prostredníctvom legislatívnej podpory prirodzených medzigeneračných vzťahov v rodine.

V týchto voľbách majú slovenskí voliči možnosť zahlasovať za obnovu právnej suverenity Slovenska, aby zákony SR mali prednosť pred legislatívou EU. Pre kresťansky a národne orientovaných voličov je prirodzenou prioritou, ktorá má byť legislatívne ukotvená v právnom systéme SR, spravodlivý záujem a dobro slovenského národa a  občanov SR. Toto má byť cieľom i v rámci medzinárodných vzťahov: principiálne budovanie spravodlivých vzájomných medzištátnych vzťahov v každej sfére medzinárodnej spolupráce. Nezabudnime, že v týchto voľbách sa bude hlasovať práve o týchto podstatných postojoch. Nech Boh žehná Slovensko.

Dr. René Balák, PhD

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň