nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodCiele, priority, zásady, koncepciePríhovor na nový rok 2023

Príhovor na nový rok 2023

Vážení priatelia, Slováci a Slovenky,

dnešný mimoriadny deň je nielen začiatkom nového roka, ale aj oslavou 30. výročia vzniku 2. Slovenskej republiky. Bez nej by Slovensko bolo len geografickým pojmom v rámci iného štátu, ako je dnes napr. Morava. Ak máme svoj štát, vystupujeme pred svetom ako politický subjekt uznaný medzinárodným spoločenstvom, no predovšetkým zaň nesieme zodpovednosť. Len vo vlastnom štáte si dokáže slovenský národ vytvoriť podmienky, kde môže suverénne rozhodovať o svojich národných cieľoch a slobodne rozvíjať svoj tvorivý kultúrny potenciál.

Posledné roky preverili našu trpezlivosť a schopnosť odolávať situáciám, ktoré nám pripravili okrem iných aj nami zvolení politickí zástupcovia. Charakter ich konania v mnohom nasvedčuje tomu, že nedostatočne pracujú v prospech Slovákov a často uprednostňujú individuálne záujmy či napĺňajú mocenské požiadavky nadnárodnej oligarchie, ktoré nie sú totožné so záujmom väčšiny slovenských občanov. Vrcholní politici proti vôli väčšiny obyvateľstva podporujú vojnu za hranicami  štátu a tým ohrozujú mier v Slovenskej republike. Neúmernými výdavkami na zbrojenie a zároveň prevodom zbraňových systémov do štátu vojnového konfliktu, uvádzajú obyvateľov do katastrofickej bezpečnostnej, energetickej i ekonomickej situácie.

Súčasný režim v Slovenskej republike je charakteristický čím ďalej, tým viac totalitnými znakmi. Sloboda slova, ako jedna zo základných ľudských práv zakotvených v Ústave Slovenskej republiky, sa postupne beztrestne potláča a proti hlasným kritikom súčasného politického režimu sú zo strany politických predstaviteľov používané všemožné nástroje na ich umlčanie. Verejnoprávne médiá, veda, kultúra a  v čoraz väčšom meradle aj školstvo sa stávajú obeťou a zároveň slúžkou globalistickej politiky. 

V Slovensku stále neprebehol proces vyrovnania sa s komunistickými odkazmi a minulosťou, najmä vo významných inštitúciách a médiách. Tieto udržujú v slovenskom národe psychózu obrovskej viny, zabraňujú poznaniu celej pravdy o národných dejinách. Historická pamäť a tým aj ľudská dôstojnosť Slovákov ostáva zahalená. Po 30. rokoch od obnovenia Slovenskej republiky sme „dosiahli“ oklieštenie našej štátnej suverenity prijatím zákonov spojených so vstupom do Európskej únie, ktorá mala byť spoločenstvom zjednodušujúcim medzinárodný obchod a voľný pohyb jej obyvateľov. V súčasnosti nás Európska únia tlačí do  stavu ekonomickej likvidácie a spoločenskej anarchie.

Z potravinovo sebestačného Slovenska sa stal štát závislý na zahraničnom dovoze. Slovenské poľnohospodárstvo v minulosti zabezpečovalo dostatočné množstvo potravín pre celé obyvateľstvo a zároveň poskytovalo prácu na vidieku. 

Predstavitelia štátu zanedbali a znehodnotili nástroje na presadenie populačnej bezpečnosti Slovenska. Namiesto podpory prírastkov obyvateľstva, vytvorenia dôstojných podmienok pre život a rozkvet slovenských rodín chcú nepriaznivú situáciu riešiť prostredníctvom migrantov. 

Napriek tomu, že by sme mohli byť energeticky úplne sebestační, uzavretím nevýhodných zmlúv sme sa o túto pozíciu prostredníctvom nezodpovedných zástupcov štátu pripravili.

Vlastným občanom, ktorí pracovali celý život nevie štát zabezpečiť dôstojné dožitie, zato má peniaze na propagáciu zvrátených ideológií a vojenský materiál pre cudzí vojnový konflikt.

Vysokokvalitné školstvo, ktoré bolo príkladom pre iné európske štáty a pripravovalo kvalitných absolventov pre domácich i zahraničných zamestnávateľov, má dnes katastrofálnu vzdelanostnú úroveň. 

Systém zdravotníctva je po 30. rokoch na hrane prežitia. Nedokáže zabezpečiť a udržať dostatok potrebného personálu na všetkých úrovniach. Neuplatňuje celostnú medicínu, v nedostatočnej miere realizuje prevenciu a je producentom zisku. V čase falošnej pandémie viacerí zdravotníci vo vysokých funkciách zlyhali, keď popreli princípy vedy a lekárskej prísahy a okrem niektorých protizákonných opatrení donútili občanov SR pod hrozbou straty zamestnania podstúpiť experimentálnu liečbu s podozrením na genetickú manipuláciu , ktorej zdravotné následky sú neznáme.

Rodina, morálne a duchovné ukotvenie občanov Slovenska, ako tradičné základné piliere slovenskej spoločnosti, sú čoraz agresívnejšie nahlodávané slovenskou legislatívou, protislovenskými organizáciami s využitím najnovších technológií a spôsobov psychologickej vojny. Prostredníctvom dostupných prostriedkov sa snažia získať pod kontrolu mládež podľa pravidla „keď chceš poraziť nepriateľa, vychovaj jeho deti”. Vrcholní predstavitelia štátu tieto praktiky dodnes nielenže nezastavili, ale túto rozvratnú činnosť podporovali a naďalej podporujú napríklad aj formou rôznych grantov.

Od roku 1993, tak ako ešte nikdy v dejinách dochádza zo strany predstaviteľov štátnych inštitúcií k jednoznačnému porušovaniu medzinárodných dohovorov, Ústavy Slovenskej republiky a ostatných zákonov. 

Aj napriek krízovému stavu v slovenskej spoločnosti neodpovedajme nenávisťou, neupadajme do depresie a hľadajme aj pozitíva. 

Nenechajme sa vtiahnuť do stavu neustáleho hnevu a nevyčerpajme všetok svoj voľný čas na kritiku súčasnej situácie. Nebuďme však apatickí, zaujmime rázne stanoviská, vyhodnoťme ich a svoju energiu využívajme na vytváranie podmienok, ktoré pomôžu túto nepriaznivú situáciu napraviť.

Ak do roku 2020 pomerne veľká časť verejnosti netušila, akým smerom sa uberá Slovensko ako člen Európskej únie, za posledné dva roky to vidíme úplne jednoznačne. Uchovajme si toto poznanie v pamäti, aby sme ho v budúcnosti mohli použiť pri dôležitých rozhodnutiach. Máme svoj vlastný štát a aj napriek nezodpovedným postojom niektorých vládnych činiteľov Slovenskej republiky je nám dopriaty mier. Čím viac sme skúšaní negatívnymi udalosťami, tým viac sme odolnejší. Sme národ s jedinečnou kultúrou a identitou, ktorý môže byť právom hrdý na svoj štát a osobnosti, ktoré ho dejinami s odhodlaním a láskou k rodnej zemi sprevádzali.

Nestrácajme preto nádej a vieru v spravodlivejšiu spoločnosť a aktívne sa stavajme na obranu toho, čo sme dosiahli a využime všetky zákonné prostriedky na potláčanie neprávostí v Slovenskej republike. 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o obnovenie slovenskej štátnosti, uvedomili si, pre slovenský národ významnú dejinnú príležitosť a neváhali sa obetovať pre prospech slobodnejšieho rozvoja Slovákov. Ďakujeme všetkým statočným občanom, ktorí dokázali odolávať nástrahám v roku 2022, nedali sa zlomiť a boli príkladom a oporou pre ostatných. Ďakujeme tiež všetkým priaznivcom Združenia slovenskej inteligencie, s ktorými sme spolupracovali na spoločných aktivitách a ktorí nás akokoľvek podporili v našej činnosti. 

Želajme si, aby sme spoločnými silami dokázali ochrániť slovenskú štátnosť, svojráznosť a suverenitu a nepodľahli vonkajším či vnútorným nástrahám. V osobnom živote prajeme v novom roku 2023 všetkým Slovákom naplnenie šťastím v kruhu rodiny, aby sa negatívne udalosti dotýkali našich životov čo najmenej, no zároveň, aby sme poučenia z nich vedeli využiť pri budúcich uvážených rozhodnutiach.

- Podporte nás -

1 KOMENTÁR

  1. Balzam na dušu v tomto nachádzajúcom sa marazme,snaha o objektívnu analýzu našej spoločnosti s optimizmom do budúcnosti …
    žiada sa mi vysloviť prianie keby ZSI počas celého roka aktívnejšie reagovali na. všetky udalosti Slovenska…
    …kde všade po Slovensku máte svoje pobočky.
    ako možno byť nápomocný vašim aktivitám..?.som presvedčený,že práve slovenská inteligencia môže byť obrodenim celého Slovenska , byť pokračovateľom odkazu štúrovci a všetkých národovcov a buditelov novodobej histórie Slovenska…
    Ďakujem za veľavravný novoročný prihovor

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň