pondelok, 4 marca, 2024
spot_img
ÚvodOsobnostiProtest proti návrhu predsedníčky RK SAK Mgr. Zuzany Ondrejkovej na začatie disciplinárneho konania,...

Protest proti návrhu predsedníčky RK SAK Mgr. Zuzany Ondrejkovej na začatie disciplinárneho konania, ktorá chce uznať vinným JUDr. Petra Weisa – sp. zn. 177/1428/2021

19. apríla 2022, ZSI

Ako dlhodobí pozorovatelia vývoja občianskej spoločnosti a ako občania, ktorým nie je ľahostajné smerovanie Slovenskej republiky, vyjadrujeme hlboké znepokojenie a protest proti návrhu predsedníčky Mgr. Zuzany Ondrejkovej na disciplinárne konanie voči JUDr. Petrovi Weisovi. Tento návrh javí všetky znaky politickej objednávky, ktorá nemá miesto v demokratickej spoločnosti a ktorej účelom je potrestanie dlhodobých aktivít JUDr. Petra Weisa ako ochrancu základných občianskych práv a slobôd, pošliapavaných súčasnou štátnou mocou.

Usudzujeme, že podaný návrh na začatie disciplinárneho konania voči JUDr. Petrovi Weisovi má byť len začiatkom procesu jeho vylúčenia zo SAK. Účelové odôvodnenie schovávajúce sa za potrebu zachovania korektnosti, slušnosti a zdržanlivosti vo vyjadrovaní v čase, keď najvyšší politickí predstavitelia denne pošliapavajú základné ľudské práva, sú zo strany navrhovateľky vyslovene tragikomické.

Naproti tomu sme nezaregistrovali jedinú výčitku, napomenutie či ohradenie sa RK SAK voči konaniu advokátov prepojených na najvyšších štátnych predstaviteľov a voči neetickému ba protiprávnemu konaniu v najvyšších sférach politiky, čo v konečnom dôsledku podrýva zmysel a poslanie advokácie ako takej. Podľa § 1 Zákona 586/2003 Z. z (Zákon o advokácii a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov) advokácia pomáha uplatňovať ústavné právo fyzických osôb na obhajobu a chrániť ostatné práva a záujmy fyzických osôb a právnických osôb (ďalej len „klient“) v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, ústavnými zákonmi, so zákonmi a s inými všeobecne záväznými právnymi predpismi.

Vážení predstavitelia SAK,

predsedníčkou RK SAK pani Zuzanou Ondrejkovou bolo navrhnuté konať proti jednému z mála advokátov, ktorý ešte nestratil svoju advokátsku česť a dokáže sa postaviť proti potláčaniu základných ľudských práv.

Nie JUDr. Weiss, ale advokáti, ktorí mlčia by sa mali hanbiť za svoje postoje a zbabelosť v situácii, aká tu bola nastolená od marca 2020. Každý jeden advokát by mal dnes protestovať proti tomu, čo sa deje v Slovenskej republike!

Návrh na disciplinárne konanie proti JUDr. P. Weisovi pokladáme za neprijateľný a dôrazne proti nemu protestujeme. 

Na záver len malé poučenie z dejín. Dnes rozhodujete vy o druhých, no zajtra s istotou budú druhí rozhodovať o vás.

Majte to prosím na pamäti…

Redakcia ZSI

- Podporte nás -

3 KOMENTÁRE

  1. Magistra ide rozhodovať o Doktorovi. Už len tento fakt je scestný, nehovoriac o podstate veci, ktorú ste veľmi dobre a šikovne popísali. Je to v podstate politická vražda za to, že niekto hovorí, alebo sa snaží hovoriť pravdu.
    Možno p. JUDr.Weiss mohol občas okresať svoj štipľavý spôsob vyjadrovania pravdy, ale predpokladám, že politická objednávka proti nemu by prišla tak či tak.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň