sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Protest proti väzneniu Mariána Magáta – verejné vystúpenie na zhromaždení 16. 3. 2024 v Žiline

Čl. 26 odseku 2 Ústavy Slovenskej republiky začína slovami:

Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu….

odsek 3 toho istého článku znie: Cenzúra sa zakazuje.

A ďalej odsek 4 totho článku:

Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

Paragrafy 421 až 424 trestného zákona (tzv. protiextrémistické zákony) obmedzujú slobodu prejavu zakotvenú v našej ústave a tí, ktorí ich obhajujú, sa vyjadrujú v zmysle, že ich musíme mať, aby sme ochránili našu spoločnosť a Slovákov.

Zaujímavé je, že na základe týchto zákonov boli a sú stíhaní len Slováci, ktorí sa zasadzujú za práva a spravodlivosť pre Slovákov, ale nie sú stíhané protislovenské živly, ktoré sa na adresu Slovákov vyjadrujú dehonestujúco alebo prejavujú sympatie k potláčaniu základných ľudských práv- napr. (Arpád Šoltész – známe vyjadrenia o bielej spodine alebo výrok: Slovania sú čvarga Európy a sami nič nedokážu, preto potrebujú západ, aby ich skultivoval., Emil Hodál, ktorý po zvolení Čaputovej chcel strieľať ľudí z pronárodného spektra, Hana Fábry – aktivistka LGBT – “Dala by som prednosť tomu, aby Slovensko zmizlo z mapy sveta aj s jeho bohabojným národom” a ďalší, ktorí nabádali na odmietanie základných ľudských práv tým, čo si nedali vpichnúť experimentálny preparát. Takýchto verejných vyjadrení existuje množstvo.

Vyvstáva teda otázka, či tieto zákony ochraňujú Slovákov a ich základné ľudské práva, alebo tých, ktorí proti slušným Slovákom burcujú…

Na základe skúseností a verejne dostupných informácií si dovolím skonštatovať, že tieto zákony sú zneužívané na boj proti politickým oponentom a na strašenie občanov SR, aby sa báli vyjadriť svoj názor.

Najvýraznejším príkladom je prípad Mariána Magáta, ktorý je už vyše dvoch rokov väznený za vlastný názor a vydanie knihy Židokracia.

Napriek tomu, že Marián Magát neobmedzuje slobodu iným, neohrozuje bezpečnosť štátu, verejný poriadok ani mravnosť, nepodnecuje k národnostnej ani rasovej nenávisti, je zavretý. Jeho „vina“ spočíva v tom, že sa na dejiny pozerá s otvorenou mysľou a vyhodnocuje všetky verejne dostupné zdroje týkajúce sa histórie.

Vyjadrujem protest proti väzneniu Mariána Magáta a som za jeho okamžité prepustenie. Takisto som proti zneužívaniu gumených protiextrémistických zákonov.

Na záver si dovolím uviesť tri citáty Georga Orwela, na ktoré by sme nemali zabúdať:

„Kto ovláda minulosť, ovláda budúcnosť. Kto ovláda prítomnosť, ovláda minulosť“

„Ak sloboda slova vôbec niečo znamená, potom je to právo hovoriť ľuďom to, čo nechcú počuť“

„Čím viac sa spoločnosť vzďaľuje od pravdy, tým viac nenávidí tých, ktorí ju hovoria“

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)