štvrtok, 20 júna, 2024
spot_img

Roman Michelko – Veci verejné: Čaputová na GLOBSECU a casting na generálneho prokurátora

Jaroslav Naď, Rastislav Káčer a Ivan Korčok mali „komsomolský zjazd“ GLOBSEC, na ktorý prišla aj prezidentka Zuzana Čaputová. Všetky verejné akcie sú zrušené, ale GLOBSEC musí byť. Kto má Čaputovú poúčať o regionálnej bezpečnosti? To, že Kiska nemal potuchy o tom, čo je turecký režim, bolo tristné, ale, bohužiaľ, netuší to ani prezidentka Čaputová. V zahraničnej politike je Čaputová akoby nesvojprávna. Číta len to, čo pre ňu napíšu jej chlebodarcovia? Aj o Turecku. O tom Turecku, ktoré má viac politických väzňov než Bielorusko a Irán dokopy. A čo Julian Assange a čo politickí lídri v Španielsku (väznení katalánski lídri) , tí Čaputovú netrápia?

Casting na generálneho prokurátora. Jediný neprokurátor je nakoniec sudca Juraj Kliment. Veľmi kontroverzný sudca. SaS má s ním problém, takže asi generálnym prokurátorom nebude. Bohužiaľ, výber je taký, aký je. V podstate celá koaličná galérka je na scéne – Ján Šanta, Tomáš Honz, Maroš Žilinka, Jozef Čentéš, Ján Hrivnák, Rastislav Remeta. Čistá katastrofa!

Minister Heger sa znova prejavil. Svoju povesť vrchného pätolizača a totálneho neschopáka znova naplno potvrdil. Tak zúfalý a ničnehovoriaci text dokonca aj pri tejto vláde, ktorá je definovaná orgiami amaterizmu, prekvapil. Ten paškvil rozporovali dokonca aj koaliční partneri. SME RODINA chce konkrétne veci, napríklad zásadné zmeny v odvodoch – zníženie odvodového zaťaženia o 6% z 34,6% na 28,6 %, ďalej zníženie daní pre zamestnancov na 18 %, pre živnostníkov 14 % korporátne dane na 20 %, a naopak vysokopríjmové vrstvy zdaniť progresívnou 24 % daňou. Ďalej chcú Kollárovci vybudovať tri špičkové univerzitné campusy, deväť nových nemocníc a podobne. Hegerov plán je čistá katastrofa. A bonusom je zrušenie mestských častí v Košiciach a v Bratislave. Zmeny sa pripravujú aj vo verejnom obstarávaní, kde sa mení limit pre verejné obstarávania na 5,35 milióna, teda do tej čiastky nie je potrebné obstarávať verejné zákazky pri stavebných prácach. To bude eldorádo pre zlodejov, respektíve esenciálny Matovič Mafia friendly projekt. To je čistá orwelovčina.

Debata s Milanom Mazurekom možno nakoniec bude. Nie v najbližších dvoch týždňoch, ale možno potom. Verím, že žiadne prekážky už nebudú.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)