piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodStanoviská, vyhlásenia, výzvySlováci, nespime – čas opäť nehrá pre nás

Slováci, nespime – čas opäť nehrá pre nás

Výzva slovenskej inteligencie

Rok 2019 je rokom 30. výročia prevratu a podvodu rafinovane maskovaného pod klamnými názvami „nežná“ či „zamatová“ tzv. revolúcia.

Iluzionisti a manipulátori majú „sofistikovane rozpracovanú“ našu mladú slovenskú generáciu, ktorú naposledy cynicky, ale úspešne zneužili v tzv. kuciakiáde na deštrukciu Vlády SR. Aj tentoraz sú nepochybne dôkladne pripravení podkúriť pod kotol udalostí vedúcich smerom k „majdanizácii“ Slovenska a jeho ovládnutiu. Komu podkúria, koho budú v tom kotle variť, smažiť, piecť… a pre koho najmä bude táto jeseň bolestivo horúca?

Pre všetkých nepripravených a tých, ktorí sa klamú výhovorkami a opájajú planou nádejou „veď už to nejako dopadne“, len aby nemuseli nič robiť. Ale aj pre tých, ktorí nedokážu oponovať činnosti síl, ktoré slovenskú národnú slobodu, rovnoprávnosť ani štátnosť a zvrchovanosť nikdy nechceli.

Je povinnosťou všetkých, ktorí s týmto trendom „likvidácie všetkého slovenského“, a teda najmä suverenity a zvrchovanosti Slovenskej republiky nesúhlasia, aby postupovali spoločne proti nepriateľovi. Lebo ten už svoj jednotný cieľ má a má aj „strieborniakmi“ zoradené šíky odrodilcov a zapredancov.

Povinnosťou inteligencie je najmä to, aby nielen predpovedala a komentovala stupňujúce sa ohrozenie, ale sa proti nemu aj aktívne postavila a prevzala spoločenskú iniciatívu a našla aj navrhla východisko!

My, Korene a naše združenia národne uvedomelej slovenskej inteligencie sa k tejto povinnosti a k svojmu podielu morálnej a spoločenskej zodpovednosti „na čele zápasov v službe národu a vlasti“ hlásime a celej našej slovenskej spoločnosti navrhujeme:

Je najvyšší čas vyhlásiť celonárodnú občiansku mobilizáciu pod spoločným heslom „Bráňme si vybojované!“, bráňme si náš štát a spoluprácou zjednotiť všetky bojaschopné národné sily pod hlavným spoločným heslom – „Za slovenské Slovensko!“

Slováci, uvedomme si s plnou vážnosťou, že – tak ako to bolo takmer vždy v našich dejinách – čas ani tentoraz nehrá v náš národnoštátny prospech!!!

Výbory združení slovenskej inteligencie a Rada osobností

Akad. mal. Viliam Hornáček, predseda

Ivan Lehotský

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň